בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
כחלון קורא לשטייניץ לפרוס את חובות ערוץ 10: "הדברים תלויים כרגע במשרד האוצר"  
 
 ``הם לא מבקשים מחיקת חובות, אני חייב לאמר לזכותם``. כחלון על 10    צילום: משרד התקשורת    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

שר התקשורת אמר את הדברים לעמנואל רוזן בתוכנית סיכום העונה של "תיק תקשורת". האוצר: הובהר לשר התקשורת כי הדבר אינו אפשרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התקשורת משה כחלון פנה לשר האוצר וביקש ממנו למצוא מהיר למשבר בערוץ. "צריך לעזור לערוץ 10 ואני מאוד מקווה שהאוצר ימלא את חלקו בעסקה הזאת" אמר השר בראיון מיוחד לעמנואל רוזן ב"תיק תקשורת" והבהיר למעשה שעתידו של ערוץ 10 מונח על כתפיו של שר האוצר יובל שטייניץ.

"אני ממש מבקש ממנו ללכת לקראתם ולעשות את הצעד, כי אפשר לאמר שחלק גדול מהצעדים נעשו, בוא נסיים אותם", הוסיף כחלון. "הדברים תלויים כרגע במשרד האוצר, בנכונות שלו לפרוס חובות או לדחות אותם קצת. אני חושב שזה מוצדק וזאת אחרי בדיקה של חודשים. מדובר בקבוצה טובה, איכותית שעושה טלוויזיה טובה, חשובה לטלוויזיה, לתקבות, יש שם עובדים מסורים. צריכים לעזור לערוץ 10. אני קורא ליובל שטייניץ להסכים לפרוס את התמלוגים ואת דמי הזיכיון לשנתיים. הם לא מבקשים מחיקת חובות, אני חייב לאמר לזכותם".

כזכור, זיכיונו של ערוץ 10 עתיד לפוג בפברואר 2010, ולא ניתן להאריכו בשל חובות שהערוץ צבר בתחום התוכן וכן בתשלום תמלוגים ודמי זיכיון. בחודשים האחרונים נעשים מאמצים רבים להגיע להסדר ואולם בינתיים ללא הצלחה.
 
 

האוצר: הובהר לשר התקשורת כי הדבר אינו אפשרי

משרד האוצר מסר כי הוא "נמצא במגעים כל העת עם משרד התקשורת, נציגי הרשות השנייה ונציגי ערוץ 10 במטרה למצוא פתרון משותף לבעיות הערוץ. במסגרת זו, משרד האוצר מוכן לסייע בכלים שונים על מנת להביא לפתרון של המשבר. עמדה זו הועברה לשר התקשורת וידועה לו. בהקשר של פריסת דמי הזיכיון, הובהר לשר התקשורת כי הדבר אינו אפשרי במסגרת ההסדרה הקיימת מכיוון שהדבר דורש הזרמת תקציבים מכספי המדינה לפתרון בעיה של גוף פרטי.

"על אף האמור, במסגרת הפתרונות שהועלו עד כה ניתן למצוא פתרון אפקטיווי כבר בתקופה הקרובה ובצורה שתואמת את החוק וכללי המנהל התקין. במידה ששר התקשורת יבחר לעשות כן, ניתן לכנס את כל הגורמים הנוגעים בדבר ולהגיע לפתרון כולל ומוסכם לבעיות הערוץ. הבעיות הפוקדות כיום את ערוץ 10 מהוות סימפטום לבעיות שחווה שוק הטלוויזיה בכללותו וזאת בשל שורה של כשלים במבנה ההסדרה הנוכחי. מעבר להסדרים הספציפיים הקשורים לערוץ 10, יש הכרח לקדם את הרפורמה בשוק הטלוויזיה, המונחת כעת על שולחן הכנסת, על מנת להביא לפתרון ארוך טווח של הבעיות הקיימות בשוק זה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by