בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בית הדין לעבודה: ידיעות אחרונות חייב להעסיק את עובדי הדפוס עד גיל הפרישה 
 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט סטיב אדלר: "ניסיון ידיעות אחרונות לשלול מהעובדים הבטחת תעסוקה והכנסה שנתיים לפני גיל הפרישה החוקי, הוא חלק משרשרת של פעולות שנוקט ידיעות אחרונות לדחיקת רגליה של ההתארגנות בעיתון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הדין הארצי לעבודה קבע הבוקר כי עיתון "ידיעות אחרונות" יחוייב להעסיק את עובדי הדפוס עד גיל הפרישה (67).

כזכור, בשנת 2000, התחייב "ידיעות אחרונות" להעסיק את עובדי הדפוס עד גיל הפרישה (65 באותה עת) ולשלם להם שכר מובטח. אולם מאוחר יותר תוקן חוק גיל הפרישה והועלה ל-67, והעיתון החליט להתעלם מהתיקון לחוק ולהעניק לעובדים את ההגנה עד גיל 65 בלבד ולא עד גיל הפרישה החוקי.

בפסק דין חד משמעי מהיום (2.7), דחה בית הדין הארצי לעבודה ברוב דעות את ערעור "ידיעות אחרונות", על עתירה שהגישו על כך עובדי הדפוס של העיתון. בית הדין הארצי לעבודה ברשות השופט סטיב אדלר, העדיף את המילים "גיל פרישה" על המילים "65 שנה" שהופיעו בהסכם משנת 2000 וקבע כי העיתון חייב להעסיק את עובדי הדפוס במחלקת המסדרה, עליהם חל הסכם קיבוצי משנת 2000, עד גיל הפרישה החוקי (גיל 67) ולא כטענת העיתון עד גיל 65.

בנוסף, קבע בית הדין הארצי כי העיתון חייב להעניק לעובדים אלה את תנאי העסקה הקבועים בהסכם הקיבוצי משנת 2000, המחייבים את העיתון לשבץ את העובדים ל-100 שעות עבודה נוספות מדי חודש או לשלם להם תמורת שעות אלה.

בית המשפט אף הרחיק לכת והצהיר כי "ניסיון 'ידיעות אחרונות' לשלול מהעובדים הבטחת תעסוקה והכנסה שנתיים לפני גיל הפרישה החוקי, הוא חלק משרשרת של פעולות שנוקט העיתון לדחיקת רגליה של ההתארגנות, לצמצום העבודה המאורגנת בו, לביטול הסכמים קיבוציים, ולצמצום מכסת העובדים הקבועים לצד עליה עקבית במספר עובדי הקבלן ועובדים בחוזים אישיים.

העובדים יוצגו ע"י עוה"ד אשר חלד, נעמה בביש ומיטל אמנט-שטרמר ממשרד עו"ד אשר חלד ושות'.
עו"ד חלד אמר היום כי "בית הדין הארצי לעבודה נתן תוקף משפטי ומוסרי לציווי היהודי 'אל תשליכני לעת זקנה ככלות כוחי אל תעזבני'".

טרם התקבלה תגובת "ידיעות אחרונות".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by