בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חוף דאבוש עם מים גנובים  

חוף דאבוש עם מים גנובים

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

נורית דאבוש: "אתרי האינטרנט של הזכייניות הפכו להיות 'המים הגנובים' לעקיפת הרגולטור. פרשת דודו טופז היא 'סוף העולם שמאלה' של החברה הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי האינטרנט של הזכנייות בטלוויזיה הפכו היום להיות ה'מים הגנובים' שלהן באמצעותו הן מצליחות לעקוף את הרגולטור ולשדר פעמים רבות תכנים שלא תמיד עומדים בקנה מידה עם התקנות הנדרשות", כך אמרה נורית דאבוש, יו"ר מועצת הרשות השנייה לרדיו ולטלוויזיה בכנס שנערך אתמול (ב') על-ידי עמותת אשנ"ב בשיתוף עם המכון הטכנולוגי חולון – H.I.T בנושא ריאליטי ואינטרנט.

"הזכייניות בעצם אומרות לצופים 'בואו לקבל מידע נוסף שלא תוכלו לראות בטלוויזיה ולראות מה קורה באמת'. הדוגמא הבולטת ביותר היא סיפור מעלליו המינייים של בובליל אשר הועברו בערוץ ששידר במשך 24 שעות את הנעשה בבית "האח הגדול" ללא צנזורה או הגבלה. המפיק או הזכיין מודע שיש גוף רגולטורי אך יכול להתגבר עליו טכנולוגית. הוא יוצר למעשה הזדמנות כלכלית עבורו ואמצעי להגדיל את מספר הכניסות והחשיפה לאתר וזו סוגיה משמעותית שאנו בהחלט חייבים לתת על כך את הדעת ולהתייחס לנושא".

לדבריה, פרשת דודו טופז הייתה "סוף העולם שמאלה של החברה הישראלית. משהו קורה לנו ולא רק בטלוויזיה, שהיא מהווה רק בבואה של החברה. יש כאלה שחושבים שהטלוויזיה תרמה לאלימות ואני לא יכולה שלא להסכים לכך אך הפרשה של דודו טופז זה התרסקות של כל הערכים עליהם דיברנו לאורך שנים. עם זאת, בעיני, יהיה זה רדוד להתייחס לפרשה ולומר כי טופז ביצע את המעשים רק כי לא קיבל תוכנית טלוויזיה. קיימת אלימות ברבדים שונים כמו להיות בחדר מיון ולהכות את הרופא ולטלוויזיה יש תפקיד חשוב בשינוי האקלים הזה".
 

"פיקוח על התוכן ולא על היקף הריאליטי"

"משהו קורה לנו ולא רק בטלוויזיה". דאבוש
 "משהו קורה לנו ולא רק בטלוויזיה". דאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
דאבוש התייחסה בהרחבה לתפקיד של הרגולטור בהקשר של תוכניות ריאליטי. "מחקר שערכנו בשיתוף עם פרופ' גבי וימן מאוניברסיטת חיפה מעלה כי הציבור הוא בעד ריאליטי אך יש לו הרבה ביקורת על הכניסה לפרטיות, המציצנות ועל כך שהוא יוצר תפיסה מינית מאוד מסוימת. לגבי השאלה האם צריך להיות פיקוח התשובה שעלתה היא כן פיקוח על התוכן ולא על היקף הריאליטי".

לסיכום, אמרה דאבוש כי גם להורים יש מחויבות בעיקר כאשר מדובר בשימוש של בני הנוער באינטרנט. "המחויבות ההורית חייבת לבוא לידי ביטוי בצורה חזקה הרבה יותר באינטרנט. הרגולטור לא יכול ולא מסוגל להחליף את ההורה והם חייבים לגלות אחריות בנושא השימוש באינטרנט של ילדיו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by