בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מי נגד אדלשטיין? 

מי נגד אדלשטיין?

 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

הבמאי דורון צברי התפטר הבוקר מחברותו במליאת רשות השידור ומחברותו בועד המנהל של הרשות בעקבות התפטרותו של גביש. צברי לשר אדלשטיין: "צר לי, אך אין לי אמון בך". היום תתקיים ישיבת מליאה של הרשות בנוכחות השר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשות השידור ממשיכה לאמוד את הנזקים לרפורמה בעקבות התפטרות יו"ר הרשות משה גביש בשבוע שעבר, בעקבות מה שמכנים גורמים בה כ"הדחה מתוכננת על ידי השר הממונה יולי אדלשטיין", כפי שפורסם לראשונה ב-nana10.

היום הודיע גם חבר המליאה, הבמאי דורון צברי על התפטרותו מחברותו במליאת רשות השידור ומחברותו בועד המנהל של הרשות. צברי, במאי ויוצר קולנוע וטלוויזיה, אחראי בין השאר לסרטים "הבחור של שולי", "האח של דריקס", "בית שאן: סרט מלחמה" ועוד. במכתב ההתפטרות שהגיש לשר כתב צברי כי "עשר שנים אני נאבק למען רפורמה ברשות השידור. התחלתי את המאבק בשנת 99 כיו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים. אורי פורת היה אז מנכ"ל הרשות, גיל סמסונוב יו"ר הוועד המנהל ודליה איציק השרה הממונה".

צברי הפנה את טענותיו לשר והביע את חוסר אמונו הטוטאלי ברצונו לקדם את הרפורמה עמה מזוהה יותר מכל היו"ר המתפטר גביש. "אתה השר השביעי שממונה לתפקיד בעשור האחרון. כשאתה מבטיח רפורמה, כמו כל קודמך, אני מתקשה להאמין לך", כתב צברי ורמז לעבר עזיבתו ההלתי צפויה של גביש. "מניסיונך אתה ודאי יודע, שבשורה התחתונה, הכל אנשים! שים אדם לא ראוי בתפקיד מפתח בגוף ציבורי ותוך זמן קצר, בשורה של החלטות שגויות, הוא יחריב הכל. אני חוסך ממך את הדוגמאות, אתה יודע לבד למה אני מתכוון".
 

הערכות: שי בזק ימונה ליו"ר

"צר לי, אך אין לי אמון בך". צברי לשר אדלשטיין
 "צר לי, אך אין לי אמון בך". צברי לשר אדלשטיין 
 צילום: יח"צ 
 
בהמשך החמיא צברי לגביש ואמר כי "בכל השנים שהקדשתי לקידום הרפורמה ברשות השידור, גם כמשקיף מבחוץ, כיו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים ויו"ר איגוד הבמאים, וגם כמפקח מטעם הציבור, כחבר במליאה והוועד המנהל, לא נתקלתי באדם ראוי יותר ממשה גביש. בהחלטתך להפנות כתף קרה למאמציו של גביש ולסמן לו את הדרך החוצה, אתה חורץ את דין כהונתך כשר הממונה ככהונה כושלת. יש אדם הקונה את עולמו בשעה אחת ויש המפסיד אותו בהחלטה (אומללה) אחת. צר לי, אך אין לי אמון בך. אני מגיש לך התפטרותי".

בתוך כך, ל-nana10 נודע כי היום בצהריים תתקיים ישיבת מליאה מיוחדת לפרידה מגביש בה צפוי לנכוח גם השר אדלשטיין. גורם בכיר ברשות אמר היום ל-nana10 בהקשר זה כי "אנחנו לא אחראים למה שיאמר שם לשר. אין ספק שהוא לא אורח ממש רצוי שם כעת".

אותו גורם אף הוסיף כי ככל הערכות ברשות הן כי השר אף יודיע או לפחות ירמוז על זהות היו"ר הבא, שיהיה כלל הנראה שי בזק, מקורבו של נתניהו, כפי שפורסם לראשונה לפני מספר ימים ב-nana10.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by