בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מוטי שקלאר מנכ"ל רשות השידור: "ממשיכים ברפורמה" 
 
 ``נמשיך בכל הכוח``. שקלאר    צילום: עפר בלנק    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

שקלאר הודיע היום כי הוא נוטל לידיו את את ניהול המשא ומתן מול ארגוני העובדים והאוצר לקידום הרפורמה ברשות. בין המועמדים להחליף את גביש: שי בזק, שמואל סלבין ואברהם נתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר, כינס היום ישיבה מיוחדת של הנהלת הרשות, בעקבות הודעת התפטרותו של היו"ר משה גביש. במהלך הישיבה הודיע שקלאר כי ייטול לידיו את ניהול המשא ומתן מול ארגוני העובדים והאוצר לקידום הרפורמה ברשות. שקלאר הוסיף ואמר כי יעמוד בראש הצוותים והדגיש כי ללא הרפורמה צפויה לרשות השידור סכנה קיומית של ממש, ולכן יש להמשיך במאמצים במלוא הכח.

את המו"מ מול האוצר ירכז סמנכ"ל הכספים ברשות-ערן הורן, לצידו מיה גורן-מרכזת הרפורמה ברשות השידור וליאור רמתי-סמנכ"ל משאבי אנוש. אליהם צורפו מנהל הרדיו בקול ישראל אריה שקד ומנהל הטלוויזיה מושון מצליח.

במקביל, ל-nana10 נודע כי מספר אישים בולטים כבר קבלו את ההצעה לעמוד בראש הרשות, עוד טרם התפטרותו של גביש, כאשר אחד השמות הבולטים הם שי בזק המקורב לרוה"מ, שמואל סלבין ואברהם נתן שכבר כיהן בתפקיד לתקופה קצרה ב-2002.
 

מהלך הדחה מתוכנן

"נתנו לו להבין שאין ממש ברירה והוא חייב לעזוב". גביש
 "נתנו לו להבין שאין ממש ברירה והוא חייב לעזוב". גביש 
 צילום: יח"צ ערוץ 1 
 
בתוך כך, ל-nana10 נודע כי ברשות השידור גוברות ההערכות כי התפטרות גביש היתה מהלך מתוכנן של השר הממונה יולי אדלשטיין, המעוניין לבצע שינויים פרסונאליים בהרכב הועד המנהל של הרשות כחלק משינויים והסתייגויות שיש לו עם הרפורמה שהוביל גביש המזוהה איתה יותר מכל.

בכיר ברשות אמר היום ל-nana10 כי "מינוי גביש היה מהלך פוליטי של איתן כבל, והדחתו היתה מהלך פוליטי של אדלשטיין את ביבי, שרוצים אנשים אחרים לגמרי בתפקיד". משיחות עם בכירים נוספים עולה תמונה דומה. "גביש היה כוח משמעותי בקידום הרפורמה", העריך גורם אחר, "אני חושב שהסיבה לפיטוריו היא הבנתו שלא ימונה לקדנציה נוספת".

"גביש הגיע לתפקידו עם תחושת שליחות ורצון להוביל מהלך", אמר ל-nana10 בכיר בקול ישראל. "לצערי רשות השידור הפכה לצעצוע של הפוליטיקאים. מתחילת כהונתו של גביש מטפטף לו השר אדלשטיין שהוא אוטוטו הולך הביתה". אותו גורם הוסיף כי "גביש הוא טיפוס מאוד רגיש. העובדה שהוא לא קיבל את תגובת האוצר לגבי הרפורמה יצרה תחושה שהאוצר עושה הכל כדי ממוסס את הזמן. נתנו לו להבין שאין ממש ברירה והוא חייב לעזוב".

"באוצר לא רצו לותר על 930 מיליון שקל", הסביר איש רשות שידור ותיק אחר. "ויש לכך הוכחות בשטח. לדוגמא, על פי ההסכם האוצר צריך להעביר את הכסף, ואז הם הטילו לפתע חוק חדש שיחזור אחורה לבדיקת הפנסיה של עובדים. גביש חשב, שהוא חסין בפני השטיקים של האוצר כי הוא בא מהם, אבל מהר מאוד הוא הבין שהוא צעצוע".

אותו עובד הוסיף כי "גביש הבין שהממשלה הנוכחית שונה מזו של אולמרט. ביבי תמיד דגל בסגירת הרשות ואפילו הצהיר באופן פומבי כי הוא בעד שידור ציבורי בערוץ הילדים, שידור ציבורי בערוץ הופ, מה שאומר שהוא את רשות השידור כמיותרת".

דוברו של אדלשטיין מסר בתגובה כי "השר אדלשטיין מעולם לא אמר או רמז לכך שיפסיק את כהונת היו"ר הנוכחי, ואת הדברים האלו ניתן להסיק ממכתב הפיטורים אותו שלח גביש לשר השבוע".

לגבי זהות היו"ר הבא, מלשכתו של אדלשטיין נמסר כי "ישנם מספר מועמדים לתפקיד, ברגע שהשר יחליט, נפרסם את שמו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by