בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חינוך חינם 

חינוך חינם

 
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

הישג לטלוויזיה החינוכית: תיכלל בחבילה הצרה ותישאר בערוץ 2 עד 2015 גם אם השוק יעבור לרישיונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יכללו בחבילה הצרה. בן כספית וגל גבאי ב"עושים סדר" של החינוכית
 יכללו בחבילה הצרה. בן כספית וגל גבאי ב"עושים סדר" של החינוכית  
 צילום: אתר החינוכית 
 
הישג לטלוויזיה החינוכית: ועדת השרים לענייני חקיקה אשר דנה הבוקר בנושא חוק ההסדרים החליטה כי הטלוויזיה החינוכית (ערוץ 23) תיכלל בחבילת הערוצים הצרה וכן כי ערוץ 23 ימשיך לקבל זמן אוויר בערוץ 2 עד 2015, גם במידה שהערוץ יעבור למשטר רישיונות ב-2012. ההצבעה על כל ההחלטות תתקיים ביום ראשון.

בנוגע לחבילת הערוצים הדיגיטלית אשר צפויה לצאת לפועל החל מאוגוסט ותאפשר רכישת ממיר בעלות חד פעמית של 400 שקל וקליטת 5 ערוצים חינם ללא דמי מנוי, מסתמן כי החינוכית לא תיכלל בחבילה זו. ואולם שינוי שכן יתרחש תהיה הוצאתו של הערוץ הערבי הייעודי מהחבילה, ערוץ שהיה אמור להיות השישי בחבילה הדיגיטלית (אם וכאשר יעלה לאוויר ערוץ כזה). גורמים בשוק הסבירו כי בחבילה הדיגיטלית יש כרגע מקום ל-6 ערוצים בלבד כאשר 5 מהם כבר נקבעו. מאחר שהחינוכית מעוניינת להיות הערוץ השישי בחבילה זוף היא דואגת לשמור "מקום" אופציונלי שעד עתה תוכנן להישמר עבור ערוץ ייעודי בערבית.

כפי שפורסם ב-TheMarker, שר החינוך גדעון סער פנה לשר המשפטים יעקב נאמן המשמש גם יו"ר ועדת שרים לענייני חקיקה וביקש ממנו להכניס שלושה שינויים בחוק ההסדרים: הראשון הוא הכללת ערוץ 23 בחבילה הדיגיטלית, השני הוא הכללת החינוכית בחבילה הצרה שעתידה לצאת לפועל ב-2013 והשלישי הוא כי החינוכית תמשיך לקבל זמן אוויר בערוצים המסחריים גם לאחר המעבר לרישיונות. החינוכית משדרת כיום בערוץ 2 בין השעות 14:00 ל-16:00 וכן בין 17:30 ל-18:00. משעות שידור אלה מכניסה החינוכית סכום מוערך של 12 מיליון שקל בשנה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בשני נושאים קיבלה ועדת השרים את עמדת שר החינוך: צירוף החינוכית לחבילה הצרה והכלתה בנושא הרישיונות עד 2015. בנושא ה-DTT הוסמכו שלושת השרים - אוצר, תקשורת וחינוך - להגיע להסכמה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by