בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
הרשות השנייה: ארכה של שבוע לערוץ 10  

הרשות השנייה: ארכה של שבוע לערוץ 10

 
תקשורת |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

פגישת ערוץ 10 והרשות השנייה הסתיימה ללא תוצאות. יו"ר המועצה ממליצה על שינוי חקיקה. המסר לבעלי המניות: אם לא יושג הסדר בשבוע הקרוב תפרסם הרשות את המכרז החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פגישת בעלי המניות של ערוץ 10 עם הרשות השנייה שהתקיימה היום בצהריים הסתיימה ללא תוצאות: יו"ר מועצת הרשות, נורית דאבוש, חזרה על המלצתה לבצע שינוי חקיקה בהתאם להמלצות ועדת תורג'מן, שקבעו כי חובו של הערוץ ייפרס עד 2012 וזיכיונו יוארך. שר התקשורת אמר בעבר כי אין ברצונו לבצע שינוי חקיקה, וכי ועדת הכלכלה של הכנסת כבר עצרה מהלך קודם כזה.

בפגישה שהתקיימה במשרדי הרשות השנייה השתתפו נציגי ערוץ 10 - בעל השליטה יוסי מימן, סגן יו"ר הדירקטוריון מודי פרידמן ועו"ד אברהמי וול; יו"ר מועצת הרשות השנייה - נורית דאבוש; חברי המועצה - עו"ד מוניר עזאם, יוסי אליטוב, יוסי צמח, עו"ד סיגלית שאלתיאל; מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה ונציגי הנהלת הרשות.
 
נתנה ארכה של שבוע. דאבוש
 נתנה ארכה של שבוע. דאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
במסגרת הישיבה נאמר לראשי הערוץ כי אם לא יהיה שינוי חקיקה, עליהם להביא תוך שבוע הסדר כלכלי שמשמעותו העמדת ערבויות וביטחונות להשבת ההשקעה בתוכן שלהם נדרש הערוץ, והחזרת כספי התמלוגים והזיכיון באופן מיידי.

בהודעת הרשות נכתב אף כי "במסגרת הישיבה צוין כי חשוב וראוי שמשרד האוצר יפעל ברוח זו ויגיע להסדר אודות סכומים אלה". הרשות הודיעה עוד כי "אם לא יגובש הסדר בשבוע הקרוב, תפרסם מועצת הרשות השנייה את מודעת המכרז להפעלתו של ערוץ 10".
 
 
הודיע לבעלי המניות האחרים על רצונו לצאת מהערוץ. לאודר
 הודיע לבעלי המניות האחרים על רצונו לצאת מהערוץ. לאודר 
 צילום: גטי 
 
בפגישה הציגו ראשי הערוץ את מצבו הכלכלי של הערוץ בכלל ואת מערכת היחסים שבין השותפים בפרט. כאשר כזכור, רון לאודר הודיע לבעלי המניות האחרים על רצונו לצאת מהערוץ ועל אי הסכמתו להזרמת כספים. ברשות ציינו כי "מצב זה לא מאפשר לראשי הערוץ להעמיד את סכומי הכסף הנדרשים כפי שנמסר להם על ידי מועצת הרשות השנייה". בפגישה הדגישה יו"ר המועצה כי שבה ופנתה לשר התקשורת ולמשרד האוצר לחזור ולאמץ את מסקנות דו"ח תורג'מן שבמסגרתן תחול חובה על ראשי הערוץ לעמוד במחויבויות התוכן ובמחויבויות הכלכליות כפי שצוין בדו"ח, אולם בפרק זמן של שנתיים נוספות (בשנים 2010-2012) - ולא תשלום באופן מיידי.

"יו"ר המועצה רואה חובה ואחריות כלפי שוק היצירה הישראלית, עובדי הערוץ והדמוקרטיה הישראלית, ולכן יש לעשות כל מאמץ להמשך פעילותו של ערוץ 10, וזאת במציאות כלכלית מורכבת שנוצרה בחצי השנה האחרונה", נמסר בהודעת הרשות.

ממשרד האוצר נמסר כי "נושא המחוייבויות של ערוץ 10 נמצא בתחום הטיפול של הרשות השניה ומשרד האוצר אינו צד להן." גורמים באוצר הביעו תמיהה על כך שדאבוש עירבה אותם בנושא.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by