בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ניצחון לערוץ הספורט: הרפורמה בשידורים תידחה 

ניצחון לערוץ הספורט: הרפורמה בשידורים תידחה

 
תעשייה |
 
איילה צורף, Themarker

מועצת הכבלים והלווין החליטה להיענות לבקשת שרת התרבות והספורט ולהקדיש 3 חודשים נוספים למציאת פיתרון חלופי, זאת לאחר לאחר דיון סוער בוועדת הכלכלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון לערוץ הספורט: יישום הרפורמה בשידורי הספורט נדחה בשלושה חודשים, כך החליטה מועצת הכבלים והלוויין בישיבתה היום. המועצה הודיעה כי היא "נענתה לפניית איגודי הספורט בישראל, שרת התרבות והספורט וועדת הכלכלה לדחות בשלושה חודשים את ההחלטה".

המועצה הודיעה עוד כי "במהלך שלושת החודשים הקרובים ייבחנו מודלים חלופיים, אך במידה ולא יימצא מודל אחר תיכנס החלטת נובמבר לתוקף ב-31 בספטמבר 2009". בתקופה הקרובה צפויים להתקיים דיונים בנושא בין הצדדים בניסיון למצוא פיתרון אחר לרפורמה שעליה החליטה מועצת הכבלים והלוויין, ואף תוקם ועדה פנימית לצורך העניין.

מוקדם יותר היום, לאחר דיון סוער בוועדת הכלכלה, הודיע יו"ר הוועדה - אופיר אקוניס (ליכוד) - כי הוא מביע תמיכה ברפורמה בשידורי ערוצי הספורט, ואולם לאור הנימוקים שהעלו ערוץ הספורט וראשי איגודי הענפים השונים הוא מבקש ממועצת הכבלים והלוויין להתכנס ולדון האם יש צורך בדחיית ביצוע ההחלטה. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, העלתה בקשה דומה בתחילת הדיון ומספר חברי כנסת ביקשו גם הם לבדוק אופציות נוספות.
 
"אם לא תימצא נוסחה ההחלטה תכנס לתוקף". חן
 "אם לא תימצא נוסחה ההחלטה תכנס לתוקף". חן 
 צילום: יח"צ ערוץ 1 
 
בנובמבר האחרון הודיעה המועצה על רפורמה בשידורי הספורט. לפי המועצה, הרפורמה נועדה לתת מענה לזליגת תכני ספורט לערוצים שבתשלום. השינוי העיקרי ברפורמה הוא ריכוז שידורי הספורט החיים בארבעה ערוצים בלבד, כך שערוצי 5+ LIVE ו-5+ GOLD לא יורשו להעביר שידורים חיים בענפים פופולריים, אלא אם יועבר בשידור חי באותו הזמן משחק אטרקטיווי יותר בערוצים שבחבילת הבסיס. המדיניות אמורה היתה להיכנס לתוקף ביולי הקרוב.

בדיון בכנסת, טען מנכ"ל הערוץ - אבי בר - כי הערוצים שבתשלום מהווים בלון חמצן לערוצי הבסיס, וכי גם אם לא יותר לערוץ לשדר משחקים חיים בערוץ LIVE, הדבר לא יביא להגדלת כמות התכנים אלא להקטנתם מפאת חוסר תקציב. איגודי ענפי הספורט תמכו בעמדה זו, וקראו למועצה לשנות ההחלטה.

יו"ר המוצעה, ניצן חן, מסר: "החלטת המועצה מחודש נובמבר תשמש קטליזטור שיתניע מהלך כולל להסדרת שידורי הספורט שתוצאותו הסופית תהיה בכל מקרה העשרת משמעותית של תכני הערוצים הנגישים לציבור הרחב, כלומר 5 ו-5+, ואם לא תימצא נוסחה זו ההחלטה המקורית תיכנס לתוקף בסוף ספטמבר".

עוד ב-Themarker
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by