בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
ענף הפרסום משווע "למבוגר אחראי" 

ענף הפרסום משווע "למבוגר אחראי"

 
פרסום ושיווק |
 
דוד ורטהיים

מודי כידון, יו"ר איגוד חברות הפרסום בטקס "קקטוס הזהב": "מדי ערב כ-40% מן האוכלוסייה בישראל צופה בערוצים המסחריים. איך הם היו נראים בלעדינו? 'עקב מחסור בפרסום אין לנו כסף לייצר תוכניות - אתכם הסליחה"'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מודי כידון פנה היום ישירות לשר התקשורת וביקש ממנו לשמש כ"מבוגר האחראי אשר יקבל החלטות ולא ויפחד מאיומי בג"צים". כידון אמר את הדברים בטקס חלוקת הפרסים השנתי של עולם הפרסום "קקטוס הזהב" שהתקיים באוניברסיטת תל אביב.

כידון בירך את שר התקשורת משה כחלון עם כניסתו לתפקיד והסביר את חשיבות ענף הפרסום: "הענף הוא מקור החמצן של היצירה הישראלית". מהענף הוא ביקש: "אל תשכחו גם להיות קולגיליים ולכבד איש את רעהו. קצת פירגון עוד לא הרג אף אחד".

כידון אף הבהיר את נחיצות הענף עבור הערוצים המסחריים. "התקשורת בישראל מחכה כבר זמן רב לשר אשר ייקח את המושכות לידיים ויקבל החלטות אשר ממתינות זמן רב ויש להם השפעה משמעותית על כל עם ישראל. מדי ערב כ-40% מן האוכלוסייה בישראל צופה בערוצים המסחריים. איך היו נראים הערוצים המסחריים בלעדינו?. עקב מחסור בפרסום אין לנו כסף לייצר תוכניות - אתכם הסליחה".
 

"חתכנו בבשר החי"

"רק בישראל הערוצים המסחריים משקיעים ביצירה הישראלית פי 20 מהערוץ הממלכתי". כידון
 "רק בישראל הערוצים המסחריים משקיעים ביצירה הישראלית פי 20 מהערוץ הממלכתי". כידון 
 צילום: יח"צ 
 
בהקשר זה, הוסיף כידון כי "לצערנו עוגת הפרסום שכה ייחלנו לה, הצטמקה מאוד ואין לערוצי הטלוויזיה יכולות כלכליות לעמוד במחויבות המכרזים שהיו בתקופת גאות כלכלית. במצב הכלכלי ב2009 ו 2010 אין מספיק כסף כדי לקיים שני ערוצים מסחריים בתנאים הרגולטורים הקיימים".

כידון אף קרא לשר לנקוט בפעולות מיידיות לשיפור המצב. בין היתר הציע להעניק בשנתיים הקרובות פטור של הערוצים המסחריים מדמי זיכיון, לקצץ בהוצאות הרשות השניה ולהורות לה על הענקת הקלות לזכייניות עבור יצירה מקורית, ולהניע את תוכנית "ברית המועצות".

גם הערוץ הראשון לא נפקד מדבריו של כידון. "רק בישראל הערוצים המסחריים משקיעים ביצירה הישראלית פי 20 מהערוץ הממלכתי וכל הנטל נופל על כתפי תעשיית הפרסום. גם אנחנו הפרסומאים לא חיכינו ונרתמנו. אנחנו חתכנו בבשר החי וקיצצנו בהסכמה עם זכייני הטלוויזיה את עמלותינו. אנחנו הורדנו בשכר ונאלצנו לפטר עובדים".
 
 
"צורפה בעל כורחה למעגל אנשי התקשורת המותקפים באלימות מוטרפת". שירה מרגלית ואבי ניר
 "צורפה בעל כורחה למעגל אנשי התקשורת המותקפים באלימות מוטרפת". שירה מרגלית ואבי ניר 
 צילום: אילוסטרציה יח"צ 
 
כידון אף התייחס לאירועי תקיפות הבכירים בתעשייה התקשורת ושלח ברכת החלמה מהירה לשירה מרגלית "אשר צורפה בעל כורחה למעגל אנשי התקשורת המותקפים באלימות מוטרפת".

כמידי שנה בחר איגוד חברות הפרסום להעניק גם פרס הוקרה על מפעל חיים. הפעם זכה לכבוד אליעזר ז'ורבין מראשוני ענף הפרסום בישראל ומייסד משרד הפרסום 'דחף'.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by