בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מכרז או הסדר? 
 
 מבקש פריסה, רוצה עכשיו. ורשבסקי ודאבוש    צילום: אלדד רפאלי, יח``צ    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

הנהלת ערוץ 10 ביקשה דחייה בתשלומי התמלוגים ודמי הזיכיון ל-3 השנים הקרובות. הרשות השניה מתנגדת, עמדת שר התקשורת מתנדנדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגישה שנערכה אמש (ב') בין נציגי ערוץ 10, משרדי האוצר והתקשורת והרשות השנייה הסתיימה בלי תוצאות. במהלך הדיון הודיע נציג בעלי המניות, ליאו מלמוד, כי בעלי המניות יוכלו להזרים רק 40 מיליון שקל - סכום שיכסה אך ורק את מחויבויות התוכן ולא יספיק לתשלום דמי זיכיון ותמלוגים. בקשת הערוץ היתה כי תשלומים אלה יידחו ויוחזרו בשלב מאוחר יותר בתוספת ריבית.

יו"ר המועצה, נורית דאבוש, דחתה על הסף רעיון זה. דאבוש הודיעה בפגישה שעל שולחנה הונח היום ספר המכרז של ערוץ 10, ואמרה כי הרשות והמועצה ערוכים למכרז. דאבוש ציינה שמבחינתה, על הערוץ לשלם את סכום חובותיו המלא באופן מיידי. דמי הזיכיון והתמלוגים עבור הערוץ מסתכמים בכ-35 מיליון שקל בשנה (כ-19 מיליון שקל עבור דמי זיכיון וכ-16 מיליון שקל עבור תמלוגים).

שר התקשורת, משה כחלון, אמר כי דעתו אינה נוחה מהסדרים שיצריכו שינויי חקיקה, כאשר יש לזכור כי כל הסדר של פרישת חובות יצריך שינוי חקיקה מאחר והערוץ אמור לעמוד בכלל המחויבויות במידה וירצה לקבל הארכת זיכיון.
 
"דעתו אינה נוחה". כחלון
 "דעתו אינה נוחה". כחלון 
 צילום: משרד התקשורת 
 
ערוץ 10 הגיע בצוות רחב: מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי, סגן יו"ר הערוץ מודי פרידמן, היועצת המשפטית דבורה קמחי, עורך הדין של הערוץ יורם בונן ונציגו של יוסי מימן ליאו מלמוד. כמו כן נכחו שר התקשורת ונציגי משרד התקשורת, שביניהם היועצת המשפטית נגה רובינשטיין, נציגי משרד האוצר שבהם סגן הממונה על התקציבים באוצר (הפורש) חיים פרננדז ונציגי הרשות השנייה - יו"ר המועצה נורית דאבוש, מנכ"ל הרשות מנשה סמירה והיועץ המשפטי דורון אבני.

הערוץ ביקש שהסכום ייצבר לו כחוב אותו יחזיר במועד מאוחר יותר, אך הרעיון לא התקבל על דעת הנוכחים האחרים, בעיקר מאחר והציפייה היתה כי הערוץ יציע הסדר בנוגע לחובות העבר המסתכמים בכ-100 מיליון שקל, ולא בנוגע לחובות עתידיים שטרם נצברו.

יש לציין שמאז קבעה ועדת תורג'מן כי הערוץ חייב כ-100 מיליון שקל (כ-30 מיליון עבור זיכיון ותמלוגים וכ-70 מיליון בחובות תוכן), הערוץ צבר חוב נוסף של כ-17 מיליון שקל בגין תמלוגים ודמי זיכיון שלא שילם ב-2009. המועצה החליטה לאחרונה כי תחלט סכום זה מהערוץ. בסופו של דבר ביקש השר מהרשות להמשיך בדיונים עם הערוץ בימים הקרובים בניסיון להגיע להסדר.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "נעמוד בכל החובות שלנו". ממשרד התקשורת נמסר: "זוהי פגישה ראשונה מתוך שורת פגישות". מיוסי מימן טרם נמסרה תגובה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by