בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
היוצרים לרשות השניה: רק על עצמכם להגן ידעתם 

היוצרים לרשות השניה: רק על עצמכם להגן ידעתם

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מטה היוצרים במכתב לנורית דאבוש: "החלטת הרשות על חילוט של כ-18 מיליון ₪ מערוץ 10 ו-14 מיליון ₪ מ"רשת" מעוררת הרהורים נוגים באשר לדרך תפקודה של הרשות ולהחלטתה מתי ובאיזה עניין עליה לגלות לפתע אסרטיביות ותקיפות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטה מאבק היוצרים ממשיך את מאבקו בערוצים המסחריים וברשות השניה, הפעם נגד מה שהוא מכנה "המוסר הכפול" בהחלטת הרשות על חילוט 32 מיליון ₪ מערוץ 10 ו"רשת" בגין אי-תשלום
דמי זיכיון ותמלוגים, שהתקבלה השבוע.

במכתב שהוציא האירגון, עליו חתומים בין היתר רני בלייר - יו"ר איגוד הבמאים, ליאורה קמינצקי- יו"ר איגוד התסריטאים, חיים שריר- יו"ר איגוד מפיקי הקולנוע והטלוויזיה, אבירם לוי- יו"ר אק"ט (איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה), זועמים היוצרים על החלטה וטוענים כי היא "מעוררת הרהורים נוגים באשר לדרך תפקודה של הרשות ולהחלטתה מתי ובאיזה עניין עליה לגלות לפתע אסרטיביות ותקיפות".
 
"פוררת במו ידך את הרגולציה עליה את אמונה". היוצרים לדאבוש
 "פוררת במו ידך את הרגולציה עליה את אמונה". היוצרים לדאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
בפועל, היוצרים אמנם מסכימים עם החילוט, אך רואים בהחלטה ביטוי ל"דאגה של הרשות אך ורק לעצמה". לטענתם, הגבייה נעשתה "בשל העובדה שהכסף משמש לעצם קיומה ותפקודה של הרשות, ולפיכך", כך במכתבם לרשות, "לא בכדי מיהרתם להזדעק ולפעול ללא מורא ועל-פי הספר. רק על עצמכם להגן היטב ידעתם".

בהמשך המכתב המיועד לדאבוש, הם מסבירים: "ביכרת את ההתבטלות בפני הזכיינים, את דרך ההקלות האינסופיות ופוררת במו ידך את הרגולציה עליה את אמונה. אבל הנה, ראי זה פלא, בכל מה שנוגע לכספים המקיימים את מנגנון הרשות השנייה – מופיעה לפתע הרגולציה במלוא האפקטיביות שלה".

טרם התקבלה תגובת הרשות השניה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by