בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
האיחוד בין הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור הוצא מחוק ההסדרים  

האיחוד בין הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור הוצא מחוק ההסדרים

 
תעשייה |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

כך הודיעה נציגת משרד האוצר שירה גרינברג בדיון בוועדת חינוך של הכנסת. מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי: "השידור הציבורי ניצל, בינתיים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התוכנית להטמיע את הטלוויזיה החינוכית כיחידה ברשות השידור הוצאה מחוק ההסדרים - כך הודיעה נציגת משרד האוצר שירה גרינברג בישיבת ועדת החינוך שנערכת בדקות אלה בכנסת. החינוכית ניסתה למנוע את הכנסת סעיף זה לחוק ההסדרים הואיל וטענה כי מדובר בסגירה בפועל של החינוכית.

בדיון שעדיין מתקיים נכון לשעה זו אמר מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר כי: "אידאלית אולי נכון להקים רשות ציבורית אחת אבל במצב הנוכחי של מפת השידורים, להכיל את החינוכית ברשות השידור זה תפסת מרובה לא תפסת. זה לא ילך, לפחות לא בשנים הקרובות. העמדה שלנו מאוד ברורה: זה לא רלוונטי" נחמן שי אמר בעניין זה כי: "זו הצעה מגונה - זה לחבר את הפיסח עם החיגר. לכל אחד מהם יש זכות קיום, ויש להתמודד עם כל אחד מהם בנפרד. לחינוכית יש זכות קיום".
 
ימשיכו לעשות סדר, לפחות בשנה הקרובה. בן כספית וגל גבאי
 ימשיכו לעשות סדר, לפחות בשנה הקרובה. בן כספית וגל גבאי 
 צילום: אתר החינוכית 
 
חברת הכנסת שלי יחמוביץ' ציינה כי "אף אחד לא רוצה לאחד את החינוכית עם רשות השידור. הכוונה היא לסגור את הטח"י. המזימה הזו שקופה לחלוטין. מישהו מעלה על דעתו שאפשר לייצר מנגנון מורכב בשלושה חודשים? זה לכבות את האור וללכת הביתה. מחלקים בונוסים לזכיינים ולבעלי ההון, מגישים להם שי. לכל הזכייניות יש מה לתת, ורק לציבור הרחב אין מה לתת. חלוקת המינוף היא ברוטלית ושקופה. האוצר, ברוב חוצפתו, מתיימר להבין בשידורי טלוויזיה ובחינוך יותר מאנשי המקצוע".

בישיבה נכחו מנחי החינוכית בן כספית, יהורם גאון, טלי ליפקין שחק, יאיר שטרן ונתן דטנר. חברי הכנסת שנכחו ניצן הורוביץ, שלי יחימוביץ, אנסטסיה מיכאלי, יעקב כץ (כצל'ה), זבולון אורלב, רונית תירוש ונחמן שי.

מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי, מסרה בתגובה: "השידור הציבורי ניצל, בינתיים. אני שמחה שמשרד האוצר היטה אוזן למחאה הציבורית והוריד את סעיף הסגירה מחוק ההסדרים. אני מקווה שבמקום זה יוקצו המקורות המתאימים לחיזוק החינוכית ולהעצמתה, לטובת מערכת החינוך ותלמידי ישראל. אני קוראת עכשיו להשלים את הרפורמה בתחנה ולצאת לדרך חדשה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by