בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
דרמה במעריב: דורון גלעזר ורותי יובל התפטרו  
 
 ``מצר על החלטתם``. נמרודי על ההתפטרות המפתיעה    צילום: רוני שיצר    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

העורכים הראשיים של מעריב הודיעו לעפר נמרודי, על החלטתם להתפטר מתפקידם. נימקו את ההתפטרות ב"חילוקי דעות תקציביים עם דירקטוריון החברה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העורכים הראשיים של מעריב, דורון גלעזר ורותי יובל, הודיעו למנכ"ל מעריב החזקות, עפר נמרודי, על החלטתם להתפטר מתפקידם. גלעזר ויובל נימקו את ההתפטרות ב"חילוקי דעות תקציביים עם דירקטוריון החברה, שאינם מאפשרים להם למלא את תפקידם בהתאם לתפיסותיהם המקצועיות ולאופן שבו הם רואים את פיתוחו של העיתון". גלעזר ויובל ימשיכו בתפקידם עד למינוי של עורכ/ת ראשי/ת חדש לעיתון.

ההערכות הכלליות בעת האחרונה העלו את אפשרות עזיבתו של מי מהם בנסיבות מסוימות למרות זריקת החמצן שקיבל העיתון על ידי נמרודי בדמות אשראי נדיב על ידי "הכשרת היישוב" לפני מספר חודשים. אולם, עורך בעיתון אמר היום ל-nana10 כי ההחלטה הסופית נפלה על עובדי העיתון בהפתעה גמורה.

גורם בכיר בעיתון אמר היום ל-nana10 כי הסיבה המרכזית לעזיבתם של השניים היא סירובם לעשות קיצוצים נוספים, בניהם גל פיטורים נוסף אשר לו סרבו בכל תוקף. כזכור, גלעזר ויובל התנגדו בדצמבר האחרון לתוכניתם של דירקטוריון ’מעריב החזקות’ ונציגי בנק הפועלים לקיצוץ של ארבעה מיליון שקל בחודש בהוצאות העיתון, ובתוך כך להפחתה של 20-25 אחוז בשכר העובדים.

בנוסף, אמר אותו גורם כי "לא מן הנמנע שההודעה על ההתפטרות הנה הפגנת שרירים מול נמרודי ודיקרטוריון החברה, וכי למרות שהעיתון הוציא הודעה רשמית, נמרודי עדיין מנסה לשכנעם להישאר בתפקידם".

בתקופת כהונתם המשותפת, ההפסדים של מעריב כמעט והכפילו את עצמם, מ-78.4 מיליון שקל בשנת 2007 לכ-131.9 מיליון שקל. גם סקר TGI לשנת 2008, הראשון שסיכם שנה מלאה של השניים, אכזב: מעריב ירד בשיעור הגבוה ביותר - 14.7%, זאת גם בהשוואה ל’ידיעות אחרונות’ ו’הארץ’, לעומת השנה שקדמה לה.
 

פעמוני היובל - דרך ארוכה ומשותפת

דרכם של יובל וגלעזר שזורה בהחלטות משותפות ובמסלולים מתואמים היטב. ההחלטה האחרונה לעזוב יחד את העיתון וזו שקדמה לה - לפני כשנה וחצי - להתחיל ולערוך אותו במשותף לקראת "תוכנית ההבראה" שלו, היתה רק קצה הקרחון.

בעברה עבדה יובל ברשת "כל העיר" וב -"7 ימים" של "ידיעות אחרונות" כסגניתו של גלעזר, שעזב איתה את המקומון. 4 שנים לאחר מכן, עם עזיבתו את המגזין מונתה לעורכת. במסגרת תפקידה כעורכת המגזין הובילה יובל קו עיתונאי תקיף נגד הון ושלטון שהתבטא בתחקירים רבים בנושא ואף מוסף מיוחד שהוציאה, "הזמן השחור" בו פורסמו שורה של כתבות תחקיר שעסקו בקשרים שבין הון, שלטון ועולם הפשע בארץ.

ב- 2004 התפטרה יובל מעריכת העיתון והחלה לעבוד ב"קשת" כיועצת בתחום התיעודי והעיתונאי. משם, בדצמבר 2005 מונתה לעורכת "אולפן שישי". בסוף 2007, עם פרישתו של אמנון דנקנר, מונתה לעורכת "מעריב" לצדו של דורון גלעזר.

גלעזר מצידו ערך משנת 88 את "כל העיר" למשך 6 שנים, כאשר משנת 94' התמנה לעורך הראשי של רשת שוקן, וכעבור שנתיים עבר ל"ידיעות אחרונות", לתפקיד עורך "7 ימים". ב-2000 מונה לסגן עורך "ידיעות", וכעבור תקופה קצרה פרש מהעיתון והיה לעורך "עובדה" של אילנה דיין.

עופר נמרודי מסר: "אני מצר על החלטתם. רותי ודורון עשו עבודה מעולה בעיתון. אני מאחל להם הצלחה בהמשך דרכם".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by