בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בדרך לרבנות 
 
 ``בדרך`` ללב החרדים. אגד    צילום: רוני שיצר    
תקשורת |
 
דיאנה בחור-ניר

באגד מצאו דרך חדשה להכניס עוד כסף, ועל הדרך (אולי) לרכך כמה כיסי התנגדות בקרב הנוסעים החרדים: החלו בהפצת עיתון ייעודי לקהילה החרדית. המו"ל: אגד. עורך ראשי: משרד הפרסום של החברה. אגד: "אין שם אקטואליה ופוליטיקה אלא דברי רבנים. בעריכת החומר ניתן דגש לכלל ציבור משתמשי התחבורה הציבורית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אגד החלה בשבועות האחרונים בהפצתו של עלון שבועי, "בדרך", לנוסעים בקווים היעודיים לריכוזים החרדיים. ה"עיתון", הערוך ומופק בכלל על ידי משרד פרסום - גל-אורן BSD, יוצא לאור מדי שבוע ומופץ בימי רביעי עד שישי, לנוסעי הקווים הייעודיים הבינעירוניים בירושלים ובבני ברק.

באגד לא מתיימרים להתחרות ב"ישראל היום" או אפילו ב"24 דקות" החינמיים המחולקים ברכבות ובתחנות ההסעה, שכן לא מדובר בעיתון חדשותי, מה גם שלשניים האחרונים הציבור החרדי כלל אינו נחשף, מיוזמתו.

בשלב זה מספר העותקים המופץ מדי יום עומד על כ-15,000 בבני ברק וירושלים, אך באגד טוענים כי בקרוב מאד הוא יורחב ל-25,000 עותקים שיכללו גם את אזור חיפה, צפת, וישניץ (אזור רכסים) וחיפה.
 

שמפו או מרכך?

אייל יחיאל, מנהל אגף השיווק באגד הסביר השבוע כי "אגד מסיע מדי יום עשרות אלפי נוסעים מקרב הציבור החרדי בקווים הייעודיים שאגד מפעיל לריכוזי האוכלוסייה החרדית. על-פי הנהלים שגובשו, בקווים הייעודיים הנהגים אינם מפעילים רדיו, או כל מכשיר אלקטרוני אחר. נסיעה בינעירונית אורכת פרקי זמן שונים וראינו צורך לספק לציבור הנוסעים חומר רלוונטי, לעיונם במשך הנסיעה". עוד הוסיף יחיאל כי "בעריכת החומר ניתן דגש לכלל ציבור משתמשי התחבורה הציבורית הייעודית לציבור החרדי, שהוא מגוון מאוד ובהתאם לכך החומר מוגש בצורה קלילה, שווה לכל נפש".

אם כך, מדוע הוא נעשה בעריכת משרד פרסום ולא על ידי עורך מקצועי, ומדוע מרבית המפרסמים בו פונים לקהל החרדי? הייתכן שההחלטה להנפיק לציבור הדתי עיתון משלו אינה כלל ציר 'עוקף משבר' עם הציבור החרדי כתגובה לעימות החריף בינה לעדה החרדית בחודשים האחרונים סביב הנסיעה בקו 2 בירושלים, שגרר הפגנות אלימות (חסימת נתיבים, ידוי אבנים). זאת בשל סירוב החברה להעלות נשים בכניסות האחוריות בקוי מהדרין (אגד מבקשת להסתפק בחציית האוטובוס לשני אזורי ישיבה)?

באגד כצפוי דוחים את הטענה מכל וכל. יחיאל אמר היום ל-nana10 כי היוזמה לא נועדה בשום מקרה לרכך התנגדויות בציבור החרדי עקב העימות האחרון: "הרעיון של 'בדרך' נולד הרבה לפני הויכוח על קו 2 בירושלים, הוא נולד דרך משרד הפרסום שלנו. אין שם אקטואליה ופוליטיקה אלא דברי רבנים, יש שם ערוץ מידע שאנו מנסים לפתוח גם על איך מתנהגים באוטובוס, עם מה נתקל ביום יום, כדי להפגין יותר סבלנות וסובלנות".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by