בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הולכים על המים 

הולכים על המים

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

במשרד ראש הממשלה הוחלט: הערוץ הראשון יהיה ה-HOST TV של ביקור האפיפיור בארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלעדי! האפיפיור בערוץ 1. בנדיקטוס ה-16
 בלעדי! האפיפיור בערוץ 1. בנדיקטוס ה-16  
 צילום: גטי 
 
במשרד ראש הממשלה הוחלט כי הערוץ הראשון הוא זה שיסקר באופן בלעדי את ביקור האפיפיור ויפיץ את שידוריו באופן בלעדי לערוצי הטלוויזיה בארץ ובעולם, ובכללן לרשתות החברות באיגוד השידור האירופי. המשמעות העיקרית של היות הערוץ הראשון ושאר זרועות רשות השידור ה-"HOST TV" היא למעשה העמדת המגישים, הפרשנים, הבימאים והצוותים הטכניים לטובת הביקור. על הפקת שידורי החוץ "ינצח" המפיק הראשי בחטיבת החדשות אבי כהן.

בביקור האפיפיור הקודם אגב, ה"פול" היה משותף לערוץ 1 ערוץ 2 והטלוויזיה האיטלקית - AP RAY, הפעם הבלעדיות היא כולה של רשות השידור.

רשות השידור הודיעה היום כי היא נערכת לפריסה רחבה וחסרת תקדים של ניידות שידור ואמצעי שידור אחרים ב-24 מוקדים. בנוסף, במסגרת שיתוף הפעולה עם ה-EBU, הוקם דסק מיוחד אשר ישמש את הצוותים מהמדינות החברות ב- EBU.

בכוונת הערוץ להסתייע בערוץ 33 לטובת שידור שוטף וללות את האפיפיור בשידורים חיים ורצופים לאורך כל מסעו בארץ וברשות הפלסטינית. כל האירועים בהם ישתתף האפיפיור ישודרו במלואם מתחילתם ועד סופם בשידורים ישירים ויכללו את שידורן של כל המיסות אותן יערוך. כמו כן, יתקיימו פאנלים באולפן בהם ישתתפו, בין היתר, האב פיטר מדרוס מהפטריארכיה הלטינית של ירושלים, האב אליאס עודה ראש העדה הלטינית בריינה שליד נצרת, ד"ר ג'רייס חורי מנהל מרכז אל ליקאא(המפגש) בבית לחם, ד"ר ודיע אבו נאסר מתאם התקשורת של ביקור האפיפיור וכן יתראיינו רבנים, דוברי השפה הערבית.
 

עדכונים שוטפים וכתבות מוכנות מראש

 
במהלך ביקור האפיפיור ישדר הערוץ, בין השאר, כתבות שהוכנו מראש על כל האתרים בהם יבקר האפיפיור ותכניות אחרות מיוחדות לרגל הביקור. כתבי רשת ב' של "קול ישראל" אף הם יהיו נוכחים בכל מקום בו האפיפיור נמצא ובכל תחנות הדרך בהן יעבור. עדכונים שוטפים יועברו ביומני החדשות ובתכניות האקטואליה לאורך הביקור.

סלמון מוניר מנהל חטיבת החדשות של הטלוויזיה הישראלית בערבית אמר היום כי: "גייסנו את כל הכוחות, אנשי החדשות, התכניות והחדשות באנגלית כדי לקיים שידורים מורחבים לאורך כל ימי ביקור האפיפיור".

יצוין כי ישראל מתכוננת מתכוננת מה זמן לביקורו של האפיפיור ולפני מספר שבועות פורסם כי בהפקת אירוע המיסה המרכזית, תשקיע המדינה קרוב לשישה מיליון דולר. הסכום הגבוה אינו כולל את סידורי האבטחה לאירוע שיתקיים בהר הקפיצה שבנצרת, ולהם תקבל המשטרה תקציב נפרד לאבטחת כ-35 אלף המאמינים הצפויים להגיע. המדינה אף החליטה המדינה החליטה להפקיד את הפקת המיסה בידי חברת הפקה פרטית בשם "גד אורון הפקות". בין היתר ישמש התקציב לתפאורה, לרכישת כלי פולחן של הנצרות לטקס, להכשרת השטח ולסידורי גישה והסעה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by