בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
גירושים זה אף פעם לא נעים 
 
 הקושי להשתלב בפלטפורמות אחרות. אסי לוי, המשחקת בגירושים נפלאים    צילום: ניר כהן    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מספר ימים לפני עלייתה לאוויר של הדרמה "גירושים נפלאים", בשח"ם זועמים: שידור הסדרה על ידי Yes כדרמה שבועית על-אף שצולמה והופקה כדרמה יומית, פוגעת אנושות בשחקנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ימים ספורים לפני עליית סדרת הדרמה "גירושים נפלאים" ב-yes מוציא שח"ם - איגוד שחקני המסך מכתב נזעם לקברניטי הטלוויזיה בלוויין על החלטתם שהתקבלה לאחר שהסתיימו הצילומים ותם תהליך ה'פוסט פרודקשן'.

במכתב עליו חתומים יו"ר שח"ם, השחקן דביר בנדק ועו"ד אפרת בן-אברהם, רכזת המחלקה לקידום היצירה הישראלית באיגוד, מפרטים אודות ההשלכות הפוגעניות שיש למהלך בו נקטה Yes כלפי השחקנים אשר לאורך כל תהליך ההפקה- החל מהליהוק, עובר לחזרות וכלה בצילומים, סברו כי משתתפים בדרמה יומית על כל המשתמע מכך, ואף היו חתומים בחוזה עם חברת ההפקה אשר הגדיר זאת במפורש.

על פי שח"ם, ההחלטה לשדר את הסדרה כדרמה שבועית הגיעה לידיהם רק זמן קצר לפני שידורה, והותירה אותם מופתעים. בין היתר נטען במכתב כי "...המשמעות המיידית של צילום הסדרה כדרמה יומית הינה התאמה לדפוסי נאותות ההפקה הנהוגים בתת-ז'אנר הנ"ל. לו מראש מדובר היה בצילום דרמה שבועית, הרי שכל אחד מהשחקנים בקאסט היה מוזמן למספר ימי צילום רב יותר באופן משמעותי, השתכרותו מן הפרויקט היתה שונה מהותית, וכך גם התרומה המקצועית עבורו והתוצאה האמנותית, ממנה מתרשם קהל הצופים".

על פי אותו הגיון, טוענים נציגי השחקנים, "הרי שייתכן והשחקנים- חלקם ו/או כולם- היו בוחרים שלא לקחת חלק בסדרה האמורה לו היו יודעים שמדובר בדרמה שבועית המצולמת בסטנדרטים של דרמה יומית".
 

"תוכן שהופק בזול, בעטיפה נדיבה"

עוד נכתב כי "... מוצאים השחקנים עצמם נפגעים מההארכה המשמעותית (בלשון המעטה) במשך התקופה בה תשודר הסדרה- במקום עונה אחת המתפרשת על-פני חודשיים, מספר עונות המתפרשות על-פני יותר משנה (!!!)...הארכה משמעותית זו מסכלת את הסיכויים שהשחקנים ייקחו חלק בצילומים לעונות נוספות ו/או יזכו להעלאה בשכרם בין עונה לעונה (עפ"י הסטנדרט הנהוג)- אופציה בעלת פוטנציאל התממשות כמעט ודאי במקרה של דרמה יומית שהעונה הראשונה שלה מתפרשת על פני חודשיים בלבד, ואשר נלקחת כשיקול חשוב של שחקן בבחירת תפקידיו".

טיעון נוסף שמעלים בשח"ם, קשור לאפשרות השחקנים להשתלב בפלטפורמות אחרות, שהרי הקרנת הסדרה על-פני מספר עונות ולאורך תקופת זמן משמעותית, תגביל את אפשרות השתתפותם של השחקנים בפרוייקטים המיועדים לערוצים מתחרים משך תקופה ארוכה.

דביר בנדק, יו"ר שח"ם - איגוד שחקני המסך אמר היום כי "בימים אלו בהם מתנהל ויכוח לוהט בין היוצרים לזכיינים על מילוי חובותיהם ליצירה מקורית על פי כללי הז'אנרים המקובלים על כולם, מנסה יס- מסיבות שלא הובאו בפנינו- לייתר את אחרון מגני היצירה המקורית האיכותית והוא הגדרות הז'אנרים. אם היום תהפוך סדרה שצולמה כדרמה יומית להיות משודרת כשבועית ייפרצו גבולות הז'אנרים ומחר יצולמו סרט קולנוע או דרמת טלוויזיה בשבוע- רק כי אפשר- וייראו בהתאם. צריך תמיד לזכור כי לצופה בבית יש זכות אליה התייחס המחוקק לקבל את כל הז'אנרים אבל אין שום סיבה לבלבל אותו ולמכור לו תוכן שהופק בזול מאוד בעטיפה שמספרת כאילו הופק בנדיבות. בכדי לצלם פרק לסדרה יומית דרושים פחות מ- 2 ימי צילום ובכדי לצלם פרק לסדרה שבועית נדרשים כחמישה, יס מנסים לטשטש את ההבדל ולחסוך אבל הדבר לא יכול לקרות על חשבון השחקנים ובטח שלא על חשבון הצופים".

מ-yes נמסר בתגובה: "עצוב ששח"ם כארגון שאמור להגן על השחקנים רק עושה להם נזק ולא טרח אפילו להמתין לתשובת yes אך רץ מהר לתקשורת. אף גורם בארגון לא טרח ליצור קשר עם אנשי yes ולברר את העניין, אנשי שח"ם ניזונים מחלקי אמיתות ואינפורמציה שגויה ולא טרחו לברר את הדברים לעומקם. אנו מזמינים את כולם להנות מהסדרה המקסימה 'גירושים נפלאים', בכל יום שני בשעה 21:30 בערוץ yes stars ישראלי".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by