בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
פרס שלום רוזנפלד יוענק לסבר פלוצקר 

פרס שלום רוזנפלד יוענק לסבר פלוצקר

 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

הפרשן הכלכלי של "ידיעות אחרונות" יהיה הראשון לקבל את הפרס ע"ש עורך מעריב ז"ל למצוינות ומקצוענות בעיתונות הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סבר פלוצקר, העיתונאי והפרשן הכלכלי של "ידיעות אחרונות", הוא הזוכה הראשון בפרס ע"ש שלום רוזנפלד למצוינות ולמקצוענות בעיתונות הישראלית, כך הודיע הבוקר מכון חיים הרצוג לתקשורת, חברה ופוליטיקה. הפרס יוענק לפלוצקר ב-11 במאי בכנס שיערוך המכון שיהיה במתכונת של רב-שיח לזכרו של רוזנפלד, לציון שנה למותו.

על פי חברי ועדת הפרס "בחירתו של סבר פלוצקר לעיתונאי הראשון שמוענק לו הפרס מכבדת את הזוכה, ולא פחות מכך מכבדת את מורשתו העיתונאית של רוזנפלד. פלוצקר מקפיד בדיוק מקצועי בהבאת כרוניקה כלכלית-חברתית. בה בעת פירסם מאמרי פרשנות שהם ציוני דרך בסיקור ובניתוח המדיניות הכלכלית של ישראל – בעט שנון, ברהיטות לשונית, דבר דבור על אופניו". עוד מנימוקי הועדה: "פלוצקר משלב השכלה רחבה, ידע, חקר האמת, שפה בהירה, הגינות בכתיבה - התכונות העיתונאיות שרוזנפלד כה העריך והאמין כי מקומן בכתיבה העיתונאית".
 
מכבד את מורשתו העיתונאית של רוזנפלד. פלוצקר
 מכבד את מורשתו העיתונאית של רוזנפלד. פלוצקר 
 צילום: עידו קינן 
 
ועדת הפרס כוללת את יו"ר הוועדה: ד"ר נורית גוטמן, ראש מכון חיים הרצוג לתקשורת, חברה ופוליטיקה, אוניברסיטת תל אביב; ד"ר דניאל דור, ראש בית ספר רוטשילד-קיסריה לתקשורת, אוניברסיטת תל אביב; פרופ' רענן ריין, ראש המרכז ללימודים בינלאומיים ואזוריים ע"ש ס' דניאל אברהם; פרופ' זאב סגל, החוג למדיניות ציבורית, אוניברסיטת תל אביב; ד"ר ישראל פלג, המרכז ללימודים אקדמיים.

רוזנפלד - חתן פרס ישראל לעיתונות לשנת 1980 - היה עמוד תווך בעיתונות בישראל - כעורך, כפובליציסט וכמחדש בתחום השפה והחידוד האינטלקטואלי. אחרי פרישתו מעריכת "מעריב" הקים רוזנפלד את המכון לחקר העיתונות היהודית באוניברסיטת תל אביב ותרם לגיבוש העיתונאות והתקשורת כתחום נלמד במסגרת אקדמית.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by