בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתמנגלים 
תרד לאילון 
 
 ``השמרנות והפרובוקטיביות שינו צורה והכול הפך אפשרי``. זרמון     צילום: יח``צ    
מתמנגלים |
 
אילון זרמון

מול מניפולציות של תאגידים כלכליים חזקים תושמע האמת הביקורתית באותה עוצמה, מול פרסום שקרי ופנטזיונרי תעמוד המציאות, מול חלומות מותגיים פתטיים יעמדו עובדות מוצקות. אילון זרמון כבר לא מחפש עצמאות, מבחינתו היא כבר כאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 אנשים קטנים קיבלו במה והפכו גדולים ללילה, חמש עשרה דקות התהילה הפכו לחמש עשרה אלפיות השנייה, אבל ניתנו לכאלה שגם לחמש עשרה אלפיות שנייה של תהילה לא היו זוכים בעולם הכבוש הקודם 
באחד מראיונותיו מלפני כמה שנים, אמר וודי אלן שהוא מרגיש שהתבגר. כנשאל על ידי העיתונאי מה זה אומר להתבגר ענה: להתבגר זה להבין שיש יותר מאמת אחת. התפיסה הזאת משחררת. האמת שלך, גם אם אינה מקובלת על ידי הרוב, היא עדיין האמת שלך, ולא פחות חשוב, האמת של האחר היא עדיין אמת. שלו. לפני עידן האינטרנט, האמירה הזאת הייתה מרעננת. לאחריו, היא נראית באור אחר לגמרי. האינטרנט שינה את הקודים החברתיים, טרף את הקלפים והגדיר את החוקים מחדש. גבולות הביזאר נמתחו, השמרנות והפרובוקטיביות שינו צורה והכול הפך אפשרי.

עם נפילת חומות המותר והאסור נבחנת נפש האדם מחדש. היום כשהכול אפשרי, אנו מגלים את העדפותיו של הרוב, כמיהותיו וקמעותיו. אנו מגלים שבאין שוטר כמעט כולם פושעים, בראשם החנונים שליטי המחשב, ותעשיות שלמות, בעיקר תעשיות הבידור, נאלצות להמציא את עצמן מחדש. אמיתות רבות נוספו לשיח החברתי, המוסר פשט את מדיו ולבש כותנות חדשות, אנשים קטנים קיבלו במה והפכו גדולים ללילה, חמש עשרה דקות התהילה הפכו לחמש עשרה אלפיות השנייה, אבל ניתנו לכאלה שגם לחמש עשרה אלפיות שנייה של תהילה לא היו זוכים בעולם הכבוש הקודם.
 
 
הכלכלה הישנה התרסקה כי האינטרנט קרע, בשקיפותו הטוטאלית, את מסכות המוסר והמהוגנות מפניהם של תאגידים ממסדיים שהינם תאגידי פשע לכל דבר, מחסומי השפה נפלו, ואתם גם מחסומי הפוליטקלי קורקט הלוקאליים, איש מבחריין הפך להיות קרוב יותר לאיש מתל אביב מאשר לשכנו בקומה מתחת. היום, גדרות תיל שמגדירות גבולות של מדינה נראות תלושות מהמציאות שהולכת ומתהווה, וממשלות מקומיות של מדינות צרות שטח או צרות מוחין נראות כמו משהו מעידן אחר.

האינטרנט זו העצמאות החדשה. של האדם הקטן, של המחשבה המשוחררת, של השאיפה הבלתי אפשרית, של החברות החדשה, של החברים הבלתי מושגים, של אהבה גדולה ושל פורקן כעסים ושנאות, של היצירתיות האין סופית, של החלומות הכי גדולים, של האמת השקופה וקורעת העיניים. האינטרנט זו העצמאות של עתיד האנושות. לא אובמה, לא קלינטון, לא ביבי, ולא אחמדינג'אד יקבעו את מידת העצמאות של המין האנושי, אלא האדם הפרטי.
 
 
כל מאמצי המדינות החשוכות או המגזרים החשוכים והדתיים לעצור את מהפכת העצמאות הזו נדונים לכישלון. העוצמה של מיליארדי חלקיקים חזקה מכול חלקיק של מנהיג, כזה או אחר. והסחף הזה ימשוך אחריו את כולם ויטביע את מתנגדיו.

מול דעות חשוכות של מנהיגי מסגרות נוקשות דוגמת מדינות דיקטטוריות, מלוכניות, דתיות וסתם מטומטמות, יעמדו דעות נאורות על במה באותה סדר גודל. מול מניפולציות של תאגידים כלכליים חזקים תושמע האמת הביקורתית באותה עוצמה, מול פרסום שקרי ופנטזיונרי תעמוד המציאות, מול חלומות מותגיים פתטיים יעמדו עובדות מוצקות. תם עידן אגדות ימי הביניים. מהפכת העצמאות שהביא האינטרנט העמיד את כול הכלים כדי שהקול האנושי יישמע בקול גדול וצלול וזכויותיו יופצו לכל עבר.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by