בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
לילה כלכלי  

לילה כלכלי

 
תקשורת |
 
הילה רז, Themarker

ערוץ הטלוויזיה הכלכלי מגיע לבית משפט: היזמים תובעים ממוטי זיסר ועמי גניגר 3.8 מיליון שקל. לפי התביעה, במסגרת ההסכמים שנחתמו לקראת איוש המשרות הבכירות בערוץ, התקשרה הקבוצה בהסכם עם דב גילהר, כדי שיכהן כעורך הראשי של הערוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בין היזמים, מפקד חיל האוויר לשעבר. בן אליהו
 בין היזמים, מפקד חיל האוויר לשעבר. בן אליהו 
 צילום: רוני שיצר 
 
ב-2006 ניסתה קבוצת יזמים, בהם מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו, השחקן ומגיש התוכניות צ'רלי בוזגלו, והאחים עו"ד אפי מיכאלי ומני מיכאלי, להקים ערוץ טלוויזיה מסחרי כלכלי, שישודר בכבלים או בלוויין. הקבוצה ביצעה בדיקות מעמיקות, נציגיה נועדו עם בכירים בבנקים, בחברות הביטוח ובתי השקעות בניסיון ליצור שותפויות עסקיות ואולם לבסוף, כחודש לפני עליית הערוץ לשידור, נפל המיזם.

המיזם שנכשל מגיע כעת לבית המשפט ומספק הצצה נדירה לעולם הטלוויזיה המסחרית והזירה העסקית. בתביעה שהגישו באחרונה האחים מיכאלי לבית המשפט המחוזי בתל אביב, תובעים השניים כ-3.8 מיליון שקל מחברת תיא תקשורת, שבשליטת עמי גניגר, העוסקת בתחום המדיה ובהפקת שידורי טלוויזיה ומחברת אלביט הדמיה, שבשליטת איש העסקים מוטי זיסר. השתיים, לטענת האחים מיכאלי, היו אמורות להיות המשקיעות העיקריות במיזם.

מהתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד שי גרנות, עולה כי תיא תקשורת ואלביט הדמיה נכנסו למיזם בסוף 2006 לפי הערכת שווי בסך של כ-12.5 מיליון שקל. החברות אמורות היו להחזיק ב-70% מהמניות העתידיות, וביתרה היו אמורים להחזיק היזמים.

הסכם ההשקעה בין היזמים לבין תיא תקשורת ואלביט הדמיה עסק בהקמת חברה פרטית שתפעיל את ערוץ הטלוויזיה העסקי גם באינטרנט, בסלולר וברדיו הדיגיטלי. לפי ההסכם, ההון הראשוני שתיא תקשורת ואלביט הדמיה היו אמורות להשקיע בחברה היה 2.2 מיליון דולר.
 

הבינלאומי והפועלים מוכנים להשקיע

 
ב-2006-2007 פנה מיכאלי לגורמים רבים בהצעה לשיתוף פעולה. במייל ששלח מיכאלי לרחל לוין, דירקטורית באלביט, לירון כרמון, כלכלן ראשי בחברה, לגניגר ולבן אליהו הוא מיידע אותם בנוגע לשיתופי פעולה ופגישות שערך בינואר 2007.

לפי תכתובת זו, הבנק הבינלאומי הסכים לממן נקודת שידור בחדר העסקות של הבנק בעלות של 30 אלף דולר בשנה. כן סוכם שהבנק ירכוש עבור 2,000 מלקוחותיו מנוי שנתי בעלות של 14 שקל לחודש. יובנק הסכים להשתתף בעלות הפקתן של תוכניות לאלפיון העליון, ולממן נקודת שידור בחדר העסקות של הבנק בעלות של 30 אלף דולר בשנה, לפי רווח של 15 אלף דולר לשנה. בנוסף, הסכים הבנק לרכוש עבור 1,000 מלקוחותיו מנוי שנתי בעלות דומה. בנק הפועלים הסכים לרכוש עבור 5,000-7,000 מלקוחותיו מנוי שנתי.

בזק התחייבה לרכוש 5,000 מנויים בשנה ולהעניק חסות בסך כולל של כ-60 אלף דולר לתוכניות שיעסקו בעסקים קטנים ובינוניים. חברת דן אנד ברדסטריט הסכימה אף היא לממן נקודת שידור ממשרדיה בעלות של 30 אלף דולר ולרכוש 1,000 מנויים שנתיים. חברת BDI הסכימה לממן נקודת שידור במשרדיה בעלות של 30 אלף דולר וחברת האימון העסקי והאישי "תו"ת" (תקשורת ותוצאות), שבבעלות איש הטלוויזיה אלון גל, ניאותה, לפי דיווחיו של מיכאלי, לממן רצועת שידור בנושאי אימון עסקי. מיכאלי סיכם שמימון ארבע נקודות שידור יביא לערוץ הכנסה של כ-120 אלף דולר, כשההוצאה מוערכת בכ-60 אלף דולר. מספר רוכשי המנויים מקרב הגופים הללו, הוערך על ידו בכ-14-16 אלף מנויים, במחיר של 14 שקל בחודש.
 

גניגר מתנער מההסכם

הודיע במפתיע על רצונו לבטל את העסקה. גניגר
 הודיע במפתיע על רצונו לבטל את העסקה. גניגר  
 צילום: בוצ'צ'ו 
 
לפי התביעה, הערוץ אמור היה לעלות לאוויר במארס 2007. אלא שלטענת מיכאלי, חודש לפני שהערוץ אמור היה להתחיל בשידוריו, נערכה פגישה במשרדו של גניגר באולפני הרצליה, בה הודיע גניגר במפתיע כי תיא תקשורת ואלביט הדמיה החליטו שלא להמשיך בהקמת ערוץ העסקים. לפי מיכאלי, הפרת הסכם ההשקעה על ידי תיא ואלביט הדמיה והתנערותן מהמיזם נעשו ללא הצדקה סבירה.

בעקבות הפרסומים בתקשורת אודות עזיבתן של החברות את המיזם, נטען, התקשו האחים מיכאלי לגייס משקיעים חלופיים, שכן אלה העלו תהיות בנוגע לעזיבת שתי החברות.

עו"ד מיכאלי מציין כי ביוני 2007 נפגש עם נציגי תיא ואלביט הדמיה ומסר להם כי היקף הפיצוי בשל הנזקים שנגרמו ליזמים הוא כ-6.6 מיליון שקל. ניסיונות להידברות בין הצדדים והצעה לפנייה לבוררות לא צלחו. לפי מיכאלי, בן אליהו העביר לו את זכויותיו לפי הסכם ההשקעה, לרבות זכות התביעה.

מאלביט הדמיה נמסר כי הם לומדים את כתב התביעה ויגיבו עליו בבית המשפט. עוד נמסר כי מדובר בתביעה קנטרנית שאין לה על מה להסתמך.

עמי גניגר שוהה בחו"ל ומחברת תיא נמסר שלא ניתן לקבל תגובתו.
 
 

27 אלף שקל בחודש הובטחו לדב גילהר כעורך ראשי

דיל או לא דיל? גילהר והפיצויים
 דיל או לא דיל? גילהר והפיצויים 
 צילום: רוני שיצר 
 
לפי התביעה, במסגרת ההסכמים שנחתמו לקראת איוש המשרות הבכירות בערוץ, התקשרה הקבוצה בהסכם עם איש התקשורת דב גילהר, כדי שיכהן כעורך הראשי של הערוץ.

מהתראה לפני הליכים משפטיים ששלח עורך דינו של גילהר, עו"ד ד"ר הלל סומר, עולה כי שכרו של גילהר נקבע על 27 אלף שקל בחודש ברוטו, זאת בנוסף לרכב צמוד ברמה של מאזדה 3 לפחות שיועמד לרשותו. במקרה שהערוץ לא יקום התחייב הערוץ העסקי לפצות את גילהר ב-13.5 אלף דולר. מתכתובת שצורפה לתביעה עולה כי תיא תקשורת הציעה כפשרה לגילהר, לאחר שהוברר שהערוץ לא יקום, לשלם את משכורתו ואת הרכב עד סוף מארס 2007. עוד עולה מהתביעה כי למשרד עוה"ד אהרנסון, שר, אבולעפיה, אמודאי ושות' שטיפל בעניינים המשפטיים של ערוץ העסקים, שילם הערוץ כ-21 אלף שקל, לפי חישוב של 180 דולר לשעת עבודה של עו"ד שותף עבור 24 שעות עבודה, כולל מע"מ.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by