בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
התקדמות ברפורמה ברשות השידור: 380 עיתונאים יפרשו  
 
 ``אלטרנטיווה לשידורים המסחריים, שהם מונחי רייטינג ושיקולים מסחריים``. גביש    צילום: יח``צ    
תקשורת |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

העיתונאים, הטכנאים ועובדי המינהלה כבר חתמו על הסכמים על הרשות - אך ההסכמים לא ייכנסו לתוקף עד שיושג הסכם כולל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צעד משמעותי לקראת יישום הרפורמה ברשות השידור: שלשום נחתם הסכם בין עיתונאי רשות השידור לבין הרשות. במסגרת ההסדר, 380 עיתונאים יעזבו את רשות השידור בתנאי פרישה מועדפים. במארס נחתם הסדר מקביל, שמסדיר פרישתם של 320 טכנאים ועובדי מנהלה חברי ההסתדרות, כאשר בסך הכל צפויים לפרוש מהרשות כ-700 מתוך כ-1,900 עובדים. שני ההסכמים ייכנסו לתוקף רק לאחר השלמת הסכם כולל שאמור להסדיר את דרכי העבודה ברשות בתקופה שלאחר הרפורמה. בחודשים הקרובים ייעשו מאמצים להגיע להסכם כזה, ורק לאחר שיושלם תצא הרפורמה לדרך.

יו"ר הוועד המנהל של רשות השידור, משה גביש, ציין כי עתה נפתחה הדרך להגיע להסכמות בדבר נוהלי העבודה החדשים שיונהגו ברשות לאחר הרפורמה, והביע את תקוותו כי גם האוצר יעמוד בהתחייבויותיו ליישום הרפורמה. עלות הרפורמה, תשלום פיצויים לעובדים ועדכון הצד הטכנולוגי צפויים לעלות כ-700 מיליון שקל, כאשר האוצר צפוי לממן חלק מהסכום.

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, אחיה גינוסר, אמר כי אגודת העיתונאים, בתמיכת האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל, ניהלה משא ומתן קשה במשך חודשים, כדי להבטיח את קיומו של שידור ציבורי אמין בישראל ולאפשר לו תנופה. גביש וגינוסר מסרו כי יישום הרפורמה יאפשר לשידור הציבורי לשוב ולמלא את תפקידו בהובלה אמינה של התקשורת בישראל ובקידום הפקות מקוריות ברמה גבוהה, כאלטרנטיווה לשידורים המסחריים, שהם מונחי רייטינג ושיקולים מסחריים.

העובדים הפורשים יזכו לתנאים העולים במידה רבה על תנאי הפרישה של עובדים בשירות הציבורי. עובדים מעל גיל 50 שיפרשו במסגרת ההסכם יהיו זכאים לפנסיה מוקדמת. בנוסף יכללו תנאי הפרישה עלייה של שתי דרגות ותוספת של 10% לעובד ששיעור הפנסיה שלו עד 70%.

בנוסף, יקבלו הפורשים מענק הסתגלות בסך 17 חודשי עבודה ומענק פרישה בסך 105 אלף שקל. מענק נוסף בסך 45 אלף שקל יינתן לזכאים להשלמת הכנסה. כמו כן, לפורשי הפנסיה התקציבית יוענק תשלום נוסף בגין פרישה מוקדמת של עד 12 חודשי משכורת בשנה.

עובדים בעלי ותק נמוך של פחות מ-10 שנים ובני פחות מ-50 יהיו זכאים לפיצויים מוגדלים ומענקים המגיעים למאות אלפי שקלים (עד 230% פיצויי פיטורים). בנוסף, הם יהיו זכאים לשתי דרגות פרישה נוספות, מענק בגובה עד 11 חודשי הסתגלות, מענק נוסף של עד 110 אלף שקל ומענק של 45 אלף שקל למקבלי השלמת הכנסה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by