בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
זה לא אופציה 
 
 הבית לא כלול. המניה של נמרודי    צילום: דוד שי    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

במעריב מנסים דרך חדשה לתמרוץ העובדים: בשבוע שעבר הודיעה החברה כי כ-600 עובדים ששכרם קוצץ יקבלו אופציות שיאפשרו להם לרכוש 5% מכלל מניות העיתון. היום פירט העיתון כי הם יוכלו למכור ברווח - גם אם המניה תרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מציע חג עם אופציה. נמרודי
 מציע חג עם אופציה. נמרודי 
 צילום: יח"צ 
 
חברת מעריב החזקות הודיעה כי תחלק לעובדיה אופציות שיאפשרו להם לרכוש עד 5% מהון מניותיה במחיר מופחת. במסגרת התוכנית יוקצו אופציות לכ- 600 עובדי מעריב, אשר לקחו חלק בתוכנית ההתייעלות של החברה ושבמסגרתה הסכימו להפחית משכרם, ללא תמורה. את האופציות יוכלו העובדים לממש בהדרגה על פני תקופה של שלוש שנים ממועד הקצאתן, במחיר של 7 שקלים למניה. מחיר נמוך ביותר מ- 10% ממחיר השוק של מניית מעריב בבורסה כיום (7.8 שקלים למניה). אם כל האופציות שיוקצו ימומשו, אזי המניות שיתקבלו במימושן יהוו כ-5% מהון המניות של מעריב.

הענקת אופציות במחיר מימוש קבוע מראש הנמוך ממחיר המניה בבורסה נחשבת לצעד חריג המיטיב עם העובדים, שהרי במרבית המקרים מעניקים ארגונים אופציות במחירי מימוש גבוהים מערכם בעת המכירה, על מנת ליצור מוטיבציה בקרב העובדים להעלאתה. המשמעות בפועל של הצבת רשת ביטחון זו היא שהעובדים יהיו זכאים להטבה, גם אם מחיר המניה ירד מתחת לשווי שלה בבורסה כיום. אולם על פי הערכות גם במידה ויחליטו עבודי העיתון לממש את זכותם ולפרוע את המניות הרווח שיוותר ברשותם לא יעלה על סכום של אלפי שקלים בודדים.

כחלק מהתוכנית קיבלו גם המנכ"ל רוני קליינפלד 60 אלף אופציות הניתנות למימוש למניות, בשווי של 164 אלף שקל. סמנכ"ל הכספים יוסי ימין קיבל 40 אלף אופציות הניתנות למימוש למניות, בשווי של 104 אלף שקל. מחיר המימוש של אופציות אלה עומד אף הוא על 7 שקלים למניה.

בשבוע שעבר פרסמה חברת מעריב החזקות את דוחותיה לשנת 2008, בהם הסבירה שהענקת האופציות למניות, שמשמעותן תגמול עתידי, מעודדת את העובדים לתרום לרווחי החברה ולקדם את יעדיה ותוצאותיה העסקיות והיא נועדה לשמור על מצבת העובדים בשנים הקרובות.
כידוע, בחודש שעבר הגיעה החברה להסכמה עם בנק הפועלים בדבר הזרמת כספים לחברה מהבנק בסך כולל של כ- 50 מיליון שקל ובמקביל הזרמת כספים מהחברה האם, חברת הכשרת הישוב בישראל בע"מ, בסך של כ- 37 מיליון שקל.

רוני קליינפלד אמר היום כי "מטרת תוכנית האופציות היא לתגמל את העובדים שהסכימו להפחית משכרם ולשתף אותם בהצלחה העתידית של העיתון. ההון האנושי במעריב הוא זה שיצעיד את העיתון קדימה. שום תוכנית הבראה לא תסייע לעיתון ללא הירתמותם של העובדים ולכן חשוב היה לנו להבהיר לעובדים שאנחנו סומכים עליהם, מודים להם ורואים בהם חלק בלתי נפרד מהחברה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by