בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מהיום למחר 
 
 מאות עובדים יפרשו. גביש    צילום: רשות השידור    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

הסטוריה: לאחר שנים של מו"מ, הלילה נחתם הסכם הרפורמה בין הנהלת רשות השידור לעובדים. ההסכם נחתם נחתם בתיווכו של יו"ר ההסתדרות - עופר עיני, ומסדיר את פרישתם 350 עובדים. יו"ר רשות השידור: "ציון דרך ראשון ומאוד משמעותי אחרי עשרות ועדות והרבה שנים אבל יש עוד הרבה עבודה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רק בין העבודה לליכוד. יו"ר ההסתדרות - עופר עיני
 לא רק בין העבודה לליכוד. יו"ר ההסתדרות - עופר עיני 
 צילום: יח"צ 
 
לאחר עשרות שנים, למעלה מ-10 ועדות שהציעו, המליצו ואף מילאו מגרות בדוחות מדוחות שונים, הגיע הרגע ההסטורי בתולדות רשות השידור-חתימה על הסכם הפרישה, שהוא המשמעותי ביותר ביישום הרפורמה ברשות השידור. ההסכם שנחתם כולל את עובדי ההסתדרות ברשות, ולא כולל את עיתונאי הרשות.

לאחר דיונים מקיפים לתוך הלילה הגיעו נציגי רשות השידור, משרד האוצר, וההסתדרות לחתימה על שלב א' לביצוע הרפורמה ברשות השידור. שלב זה קובע בהסכמה כי במהלך שלוש השנים הקרובות יפרשו מאות עובדים מרשות השידור, חלקם בפרישה מרצון וחלקם בהליך של פיטורים. על פי הסכם, העובדים הפורשים יזכו לתנאים העולים במידה רבה על תנאי הפרישה של עובדים בשירות הציבורי.

בדיונים נכחו ראשי הרשות - משה גביש ומוטי שקלאר, נציג משרד האוצר - אילן לוין, יו"ר ההסתדרות - עופר עיני, וכן ראשי עדי העובדים.
 
 
הסכם זה, הוא הראשון מבין שלושה הסכמים המרכיבים את הרפורמה. בשלושת החודשים הבאים אמורה הרשות להגיע להסכם עם ארגוני העובדים לגבי נהלי עבודה שלאחר הרפורמה, ולהסכם עם האוצר בדבר מימון הרפורמה. הרשות כבר הגישה לאוצר תכנית עיסקית ותזרים מזומנים לחמש השנים הבאות שקיבלו את אישור משרד האוצר ויהוו את הבסיס למימון הרפורמה.

מרשות השידור נמסר כי "פרישת העובדים תאפשר את הפניית כספי האגרה לטובת היצירה הישראלית המקורית ולבניית תשתיות הטכנולוגיות של הרשות, הנמצאות בפיגור של שנים".

בטקס החתימה הודה משה גביש-יו"ר הרשות, לעופר עיני- יו"ר ההסתדרות על מעורבותו העמוקה ועל תרומתו המכרעת לחתימת הסכם. כן, הודה גביש לשר הממונה על יישום חוק רשות השידור-יצחק בוז'י הרצוג, לשר האוצר , לאגפי התקציבים והממונה על השכר באוצר, שליוו את הרשות לאורך כל הדרך, בעבודתה על הרפורמה במהלך השנתיים האחרונות.

עוד הוסיף גביש בשיחה עם TheMarker כי "יש שיר כזה - הדרך ארוכה היא ורבה. זה ציון דרך ראשון ומאוד משמעותי אחרי עשרות ועדות והרבה שנים, אבל יש עוד הרבה עבודה". גביש הסביר כי "כעת צריך לסכם את תנאי העבודה שלאחר הרפורמה, ובמקביל לחתום עם העיתונאים על הסכמים מקבילים".

לדבריו, הסכם נהלי העבודה ביום שאחרי הרפורמה הוא חיוני ואמר כי "אם העובדים יעבדו כמו פעם, זה אומר שהם אלה שינהלו את הרשות, ולכן גם הצד הזה חייב להשתנות". על אפשרות חתימה על הסכם עם עיתונאי רשות השידור, אמר גביש: "אני מאמין שנחתום כי סיכמנו על הדברים כבר לפני שלושה חודשים, והסיבה מדוע אין עדיין הסכם חתום איתם היא חידה בעיני". יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי אמר כי "אני תקווה שההסכם הזה יאפשר לכונן מערכת יחסי עבודה טובה ושכל העובדים ייצאו נשכרים מהמהלך הזה. זה היה מאבק ארוך ומשמעותי במערכת יחסי העבודה. עם זאת, אין תחליף בין הידברות בין המעסיקים לעובדים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by