בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הרשות השנייה תבדוק את הפעילות המשותפת של קשת וערוץ 24 
 
 צפויה לדון במינוי של צביקה ליבליך לסמנכ``ל המסחרי. מעוצת הרשות השנייה    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

מועצת הכבלים והלוויין תדון במינויו של צביקה ליבליך, הסמנכ"ל המסחרי של קשת, למנכ"ל ערוץ המוסיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא יכול להיות שקשור בגוף עסקי אחר. ליבליך
 לא יכול להיות שקשור בגוף עסקי אחר. ליבליך 
 צילום: יח"צ 
 
הרשות השנייה תבדוק את הפעילות המשותפת של זכיינית ערוץ 2 קשת ושל ערוץ 24, אשר קשת רכשה 44% ממנו לפני כמה חודשים. ל-TheMarker נודע כי בימים אלה מתחילה הרשות הליך של בדיקה שבמסגרתה תבחן את כמות השיווק אשר ערוץ 24 מקבל בקשת וכן שאלות הנוגעות למכירה משותפת של פרסום בשתי הפלטפורמות, זאת לאחר שעלו שאלות בנושאים אלה. ערוץ 24 החדש הושק אתמול בערב (שלישי) בנמל תל אביב, כאשר סכום של 10 מיליון שקל הושקע בערוץ ברבעון זה.

בנוסף, נודע ל-TheMarker כי מועצת הכבלים והלוויין בוחנת שורה של הגבלות אשר ייוודאו כי ערוץ 24 ידבוק בייעודו כמקדם המוסיקה הישראלית ולא יעסוק בקידום של תכנים או אנשים שקשורים לקשת. בנוסף צפויה המועצה לדון במינוי של צביקה ליבליך, הסמנכ"ל המסחרי של קשת למנכ"ל ערוץ 24. לדברי גורמים במועצה תנאי הרישיון של הערוץ קובעים מפורשות כי מנכ"ל ערוץ 24 לא יכול להיות אדם שקשור בגוף עסקי אחר אלא אם המועצה אישרה את זה באופן ספציפי. המועצה צפויה כאמור לדון בנושא זה.

זו אינה הפעם הראשונה שנושא כזה עולה על הפרק: לפני כשבוע שלחה מועצת הכבלים והלוויין מכתב התראה לערוץ. זאת, בשל פרסום מוגזם לטענתה של התוכנית "האח הגדול" המשודרת בקשת וכן טאלנטים של קשת. מועצת הכבלים והלוויין שלחה מכתב לערוץ 24 ובו דרשה הבהרות לנושאים אלו. המועצה עלולה לקנוס את הערוץ בסכום של 90 אלף שקל במידה שתשובותיו לא יספקו, ובמידה שלוח השידורים לא ישונה רישיונו של הערוץ אף עלול להישלל.

מהנהלת הרשות נמסר בתגובה כי "פעילות קשת המשותפת עם ערוץ 24 נמצאת בבדיקה. בכל מקרה יש לפנות למועצת הכבלים והלוויין".

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ניצן חן נמסר בתגובה כי "בימים אלה שוקדת מועצת הכבלים והלוויין על שורה של הגבלות על ערוץ 24 במתכונתו החדשה שיכללו, בין היתר, הפרדה בין האינטרסים העסקיים של קשת לבין שמירת איפיונו וייחודו של ערוץ 24 כערוץ ייעודי למוסיקה ישראלית שתפקידו בראש ובראשונה לקדם את התרבות והמוסיקה בישראל. תנאי הרישיון קובעים בבירור את גבולות הגזרה של ערוץ 24, בכוונת המועצה לאכוף את הוראות הרישיון בצורה מחמירה ובלי הקלות כלשהן".

מקשת נמסר בתגובה: "קשת פועלת במסגרת הרשות השנייה ושומרת על כלליה. כך גם לגבי ערוץ 24 והמועצת הכבלים והלווין".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by