בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
"דאבושה וחרפה" 
 
 במהלך הישיבה פרצו לדיון נציגים מארגוני היוצרים. המאבק ממשיך    צילום: אתר איגוד היוצרים    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

הרשות השנייה תקפיא 15% ממחויבויות הזכייניות ב-2009 בתמורה להזרמת כסף לשוק היצירה. לישיבה בה אושרה ההחלטה פרצו נציגים מארגוני היוצרים ונשאו שלטים שעליהם נכתב "דאבושה וחרפה". ההסדר החדש צריך לקבל את אישור הזכייניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קראו ליו"ר המועצה להתפטר מתפקידה. דאבוש
 קראו ליו"ר המועצה להתפטר מתפקידה. דאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
הרשות השנייה קיבלה אמש החלטה בנוגע להוראת שעה מיוחדת לשנת 2009. הרשות תקפיא 15% ממחויבויות התוכן של הזכייניות, זאת אם יזרימו לשוק היצירה כבר בתקופה הקרובה סכום של כ-35 מיליון שקל.

בכך קיבלה המועצה את עמדת דו"ח זיו האפט שקבעה כי תיתכן ירידה בהכנסות הזכייניות של עד 15% בשנה זו. לפי הצפי הקודם, אמורות זכייניות ערוץ 2 להכניס כ-1 מיליארד שקל (ברוטו) ב-2009, זאת לפני הפחתה של 15%. עד כה דובר במועצה על הפחתה של 10%, ואולם שיעור ההפחתה עלה כעת ל-15%, כאמור.

זכייניות ערוץ 2 יצטרכו להעביר כ-30 מיליון שקל מסכום זה, ויידרשו להציג חוזים חתומים וכן העברת תשלום ראשון. הסיכוי כי ערוץ 10 יסכים להסדר זה קטן, מאחר שטרם התקבלה החלטה בנוגע להמשך הזיכיון. בנוסף, כל הקלה לערוץ 10 תצטרך לקבל את אישור ועדת הכלכלה מאחר שמחויבויות הערוץ הן המינימום הקבוע בחוק.

הרשות השנייה לא תוכל לאלץ את הזכייניות לקבל הסדר זה מאחר שהיא מפקחת על התוכן המשודר ולא על התוכן המופק, כך שבמידה שלזכייניות נותרו על המדף תוכניות שהופקו וטרם שודרו, הן יוכלו לעמוד במחויבויותיהם ב-2009 גם מבלי להשקיע בהפקות חדשות.

במהלך הישיבה פרצו לדיון נציגים מארגוני היוצרים ונשאו שלטים שעליהם נכתב "דאבושה וחרפה". היוצרים קראו ליו"ר המועצה נורית דאבוש להתפטר מתפקידה. בתקופה האחרונה היוצרים עשו להם למנהג להגיע לישיבות המועצה ולדאוג שדעתם תישמע.

תגובת הרשות: המועצה אישרה את הוראת השעה ל-2009 שעיקריה הזרמת כ-35 מיליון שקל עבור פרויקטים חדשים, מעבר לתוכנית העבודה 2009 להפקות חיצוניות (ליוצרים עצמאיים) כנגד עדכון ההכנסות לשנת 2009 וצמצומה ב-15% והקפאה של עוד 15% למחויבות בתחום הסוגה העילית עד תום 2009. עוד הוחלט לאשר את תוכנית ההפקות בהיקף של 5 מיליון שקל אשר יוזרמו לשטח בהקדם, בעיקר מתחום הפריפריה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by