בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זרמונים והאש 
מחוסרי עבודה 
 
 על החברים בעבודה להפנים שאנחנו לא חלק מסרט אמריקני. זרמון    צילום: יובל יוסף    
זרמונים והאש |
 
אילון זרמון

יותר מאשר טעויותיה המהותיות, מפלגת העבודה הורגת מהר ובגסות את המותג שבנה אותה. אילון זרמון מעביר את ראשי המפלגה שיעור בשיווק פוליטי לפני שיהיה מאוחר מידי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלגת העבודה לא מוכנה להיכנס לממשלתו של נתניהו. לא בגלל פערים אידיאולוגיים חלילה, אלא מהחשש שהיא תפסיד מנדטים בבחירות הבאות. יותר מכך, הפוליטיקאים במפלגה האבודה מצהירים קבל עם ועדה, שעתיד המפלגה חשוב מעתיד המדינה. הם מקווים שנתניהו יטעה, ידרדר את המדינה לתהומות ואו אז הם, בענווה כמובן, יענו לתחינת העם להציל את מדינת ישראל.

בלי לשים לב, חושפים אנשי העבודה את מחלתם ההיסטורית ומגלים את תפיסת העליונות שמלווה אותם מאז קום המדינה. והרי זה מה שהשניא אותם כל כך, זה מה שהביא אותם ל13 מנדטים, וזה מה שיחסל אותם סופית בבחירות הבאות. על החברים בעבודה להפנים שאנחנו לא חלק מסרט אמריקני והם לא קיפר סתרלנד. שהעם לא מצפה מהם להציל אותו מעצמו, ושאף אחד לא באמת חושב שהם טובים-חכמים-מוכשרים יותר מאחרים.

למען האמת הם לא הוכיחו את עצמם כנקיי-כפיים יותר כשהם שלטו, לא הצליחו להביא יותר הסכמי שלום מהליכוד, לא הצמיחו את הכלכלה יותר מאחרים, לא צמצמו את הפערים החברתיים שהם בעצמם יצרו בין מזרחיים לאשכנזים, לא בנו מערכת חינוך מוצלחת יותר מהליכוד, ואפילו לא בנו צבא חכם ופיקח יותר משכנינו. לכל היותר, מפלגת העבודה הוכיחה שאין הבדל אמיתי ביכולותיה ובהישגיה לאורך שנות המדינה מהליכוד ומקדימה.
 
 המותג המת של העבודה ממשיך לעשות את הטעות הקלאסית כבר שנים ושם את עצמו מעל העניין שלשמו הוא קם. במקום לשרת את המדינה הוא מעדיף לשרת את עצמו ומכריז על זה בקול רם וצורם 
המותג המת של העבודה ממשיך לעשות את הטעות הקלאסית כבר שנים ושם את עצמו מעל העניין שלשמו הוא קם. במקום לשרת את המדינה הוא מעדיף לשרת את עצמו ומכריז על זה בקול רם וצורם. מולו הליכוד נתפס כסמי לאומי שטובת המדינה חשובה לו יותר מעצמו, וקדימה כמפלגה לאומית נקייה.

כאן טמון השיקול האמיתי להחלטת העבודה אם להיכנס לממשלת נתניהו או לא. מכיוון שכל מהלך שלהם הוא ציבורי ופומבי, עליהם להוכיח כעת שטובת הציבור היא זו שעמדה לנגד עיניהם. גם אם יחליטו שלא להצטרף עליהם להסביר קודם כל לעצמם ואחרכך לציבור מדוע ישנה חשיבות לאומית לישיבתם באופוזיציה ומדוע רצוי שתהיה מפלגה שתעמוד על המשמר ותרסן את מפלגת השלטון. הם חייבים להפסיק אחת ולתמיד את הבכיינות העלובה בדבר כמות המנדטים שהם עלולים לאבד בבחירות הבאות, ולהבין שכמו שמי שרץ אחרי הכבוד, הכבוד בורח ממנו - כך גם מי שרץ אחרי מנדטים יישאר בסוף בלי אף מנדט.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by