בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
תם עידן צנגן: מנכ"ל רשת הודיע על התפטרותו  

תם עידן צנגן: מנכ"ל רשת הודיע על התפטרותו

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מנכ"ל הזכיינית רשת מיום הקמתה מסיים את אחת השנים הקשות בתולדותיה והודיע על עזיבתו: ימונה לסגן יו"ר דירקטוריון רשת. צנגן: "בעיסוקי החדש בכוונתי להתרכז באיתור והקמה של מיזמים עסקיים חדשים ובהסדרת שוק הטלוויזיה בישראל". גורם בזכיינית: "לא היה לנו מושג"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אי אפשר להמשיך ככה יותר". צנגן בימים האחרונים
 "אי אפשר להמשיך ככה יותר". צנגן בימים האחרונים 
 צילום: יח"צ רשת 
 
יוחנן צנגן - מנכ"ל רשת, זכיינית ערוץ 2 - הודיע הבוקר להנהלת רשת ולדירקטוריון החברה על התפטרותו. צנגן ימונה לסגן יו"ר דירקטוריון רשת, כאשר מועד סיום תפקידו טרם נקבע. צנגן נימק את החלטתו ברצונו להפסיק את עבודת הניהול השוטף, ולעסוק בפיתוח עסקים חדשים לרשת ובהסדרת הרגולציה בשוק הטלוויזיה בישראל.

עזיבתו של צנגן היתה בגדר הפתעה גמורה למרבית עובדי הזכיינית בניהם גם הבכירים בה. גורם בזכיינית הודה היום בפני nana10 כי "לא היה לנו מושג. לפני מספר חודשים היה דיבור כזה כשעניין המיזוג עם ערוץ 10 עמד על הפרק, אבל ההודעה הצפויה השאירה אותנו פעורי פה". גורם אחר אמר כי עד לרגע זה לא ברורה להם סיבת העזיבה האמיתית.

צנגן, כלכלן בהכשרתו, משמש כמנכ"ל רשת משנת 91'. לפני כן עבד במשך שנים רבות ברשות השידור בתפקידים בכירים, האחרון בהם היה סמנכ"ל כספים וכלכלה. ב-1991 עבר כאמור לרשת ושימש בה כמנכ"ל משותף מיום הקמתה יחד עם דן שילון. מאז פרש שילון מהתפקיד ב-1998 שימש צנגן כמנכ"ל יחיד והצליח לזכות במכרז ערוץ 2 עם הגשת הצעה יחסית אטרקטיבית מבחינה כלכלית עבור הזכיינית.
 

"רשת היא כבית שני לי"

 
השנה האחרונה היתה קשה במיוחד לרשת בראשותו, נוכח המעבר לארבעה ימי שידור, המשבר הכלכלי בעולם ונתוני הרייטינג שאכזבו פעם אחר פעם.

לאחרונה תקף צנגן במספר הזדמנויות את הרשות השניה ואת הרגולציה והודה כי "רשת הפסידה 40 מיליון שקל ב-2008, מתוכם 25 מיליון שקל רק ברבעון האחרון. 25 מיליון שקל ברבעון זה קצב של 100 מיליון שקל בשנה. זה קצב שאם נמשיך אותו עוד רבעון אחד אנחנו פשוט לא נהיה". צנגן התריע מפני קריסת הזכיינית והצהיר כי "שנת 2009 צריכה להיות מגויסת למען תוכנית חרום להצלת הטלוויזיה המסחרית בישראל. תבינו את החומרה של המצב הזה".

צנגן מסר היום כי "אני בר מזל על שנפלה בחלקי הזכות להיות באחד התפקידים המרתקים והחשובים בתעשיית הטלוויזיה בישראל במשך שנים ארוכות, להיות שותף לחוויה התקשורתית של הקמת ערוץ 2, צמיחתו והצלחתו ולהטביע חותם בייצור טלוויזיה איכותית ופופולרית. רשת היא כבית שני לי. יש ברשת דירקטוריון מאוד מקצועי ומחויב, סגל מנהלים מצוין וצוות עובדים מנוסה ואכפתי הפועלים בתרבות ארגונית המעודדת מקצוענות, יצירתיות ואנושיות - ולכולם אני חייב תודה גדולה. זו גם הזדמנות חשובה להודות לכל השותפים העסקיים בענף ההפקה ובשוק הפרסום, על שותפות מוצלחת רבת שנים".

צנגן הוסיף: "בעיסוקי החדש, בכוונתי להתרכז באיתור והקמה של מיזמים עסקיים חדשים ובהסדרת שוק הטלוויזיה בישראל, תוך בחינה מחדש של המודל העסקי שלפיו עובדים זכיינים מסחריים. צריך לזכור שאנו מצויים בתקופה משברית, שבה שוק הפרסום מתכווץ, האינטרנט תופס נתח גדול יותר מעוגת הפרסום וההוצאות לתוכן גדלות בהתמדה. בכוונתי לפעול לצמצום הדרישות הרגולטוריות, שכן כולם מפסידים כיום בענף הטלוויזיה".

לדברי צנגן, בתפקידו החדש יפעל ליצירת תנאים רגולטוריים שיאפשרו קיום טלוויזיה מסחרית איתנה בישראל. במסגרת תנאים אלו יפעל צנגן לביטול התמלוגים המשולמים לרשות השנייה, להפחתה של 80% בדמי הזיכיון ולמיקוד הרגולציה על בסיס מתווה היוצרים - מהלך אותו הקים והוביל, ואשר יכול לשמש כפיתרון אמיתי לתחלואי הרגולציה. לדבריו, זהו פיתרון מוסכם שלא דורש תיקון לחוק וניתן ליישום מיידי. צנגן הדגיש, כי יישום הנושאים הללו ישפר את סיכויי הטלוויזיה המסחרית בישראל לשרוד את המשבר הכלכלי בשנת 2009.

יוסי רוזן, יו"ר דירקטוריון רשת, מסר בתגובה כי "קיבלתי בצער רב את הודעתו של יוחנן צנגן. מבחינתנו, צנגן הוא מר הטלוויזיה המסחרית האיכותית ובכך הוא תרם לרשת ולטלוויזיה המסחרית בכלל. אנו מכבדים את רצונו לאחר 18 שנות פעילות פורייה וענפה, ונעשה הכול כדי שיוחנן ימשיך ויסייע לרשת ויתרום לה מניסיונו ומכישוריו. לרשת צוות ניהולי מוכשר ועתיר ניסיון. אנו נמשיך לתמוך ברשת ובהנהלתה. הדירקטוריון יחליט על מינוי מחליף ליוחנן בתקופה הקרובה ועד אז נפעל במשותף עם ההנהלה הקיימת לטובת החברה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by