בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זרמונים והאש 
תנועת הסרוב 
 
 אף אחד לא חושד בו שהוא יתעשר מאלף השקלים. ד``ר סרוב    צילום: ערוץ 10    
זרמונים והאש |
 
אילון זרמון

ד"ר סרוב הוא רופא מצליח וחטאו בהיותו חלק מהברנז'ה. קשה להשתחרר מהתחושה שבית המשפט ועיריית תל אביב בחרו בו להיות עלה התאנה בקידום המלחמה בפשע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כמה שנים פגשתי את ד"ר ג'קי סרוב בנסיבות מקצועיות. מאז, וכתוצאה מאבחנה מקצועית אינטליגנטית שלו, בחרתי בו להיות לי לרופא. עד כאן הגילוי הנאות.

אתמול פסק בית המשפט עונש חסר תקדים לרופא הכי מפורסם בישראל. לפני שאגיע למחיר ולסיבותיו, אי אפשר שלא להתייחס לכנות דבריו של ד"ר סרוב שענה בפשטות לשאלת התובע מדוע הוא לקח כסף מאבוטבול: "פחדתי". הוא ענה. כאן, במדינת חוק מודרנית, מודה רופא בכיר על פחדו מאוזלת היד של מערכת אכיפת החוק והמשפט ועל חוסר האמון שלו בשמירה על חייו וכבודו כרופא.

במילה אחת הצליח ד"ר סרוב להעלות את התמונות של ציבור שמכה רופאים בבתי-חולים, את פריחת הפשע ברחובות, את המועדונים רוויי האלימות, ואת כמות המחלות הבלתי נסבלת בתרבות הישראלית.

ד"ר סרוב הוא רופא מצליח. לא קל להשיג אצלו תור. אף אחד לא חושד בו שהוא יתעשר מאלף השקלים ששילם לו אבוטבול ועל כן קשה להשתחרר מהתחושה שבית המשפט בחר בו להיות עלה התאנה בקידום המלחמה בפשע.

למרות שמפורסמים רבים הואשמו בלקיחת שוחד במהלך השנים האחרונות, החל משרים בכירים, עבור דרך שוטרים שסרחו וכלה בעובדי עירייה, עדיין לא היה כוכב כמו ד"ר סרוב. הוא נראה טוב, הוא חלק מהברנז'ה התל אביבית, הוא ורבאלי והוא כריזמטי.
 
 למרות שמפורסמים רבים הואשמו בלקיחת שוחד במהלך השנים האחרונות, החל משרים בכירים, עבור דרך שוטרים שסרחו וכלה בעובדי עירייה, עדיין לא היה כוכב כמו ד"ר סרוב. הוא נראה טוב והוא חלק מהברנז'ה התל אביבית. אולי זו הסיבה לעונשו המוגזם והלא מוצדק 
התקשורת מאז ומתמיד עקבה אחריו ואחרי מצעד המפורסמים שפקדו את מרפאתו. המחיר הגבוה שמשלם עכשיו ד"ר סרוב הוא פועל יוצא מכוכבות זו ומכישרונו הבלתי מבוטל להיות מוקד תקשורתי.

המחיר שמשלם ד"ר סרוב הוא גדול אף יותר. גם עיריית תל אביב בחרה לזכות ביחסי ציבור ובשיפור תדמיתה , והשעתה את ד"ר סרוב מעבודתו כמנהל חדר המיון הפנימי באיכילוב שבבעלותה.

העירייה, שנהנתה בעבר מכוכבו הזוהר מנסה ליהנות עתה גם מאורו הדועך של הרופא המפורסם. "הנה," הם אומרים, "אנחנו נלחמים בשחיתות, אצלנו לא יעבדו אנשים לא ישרים, וטוהר מידות הוא תנאי ראשון בהעסקת עובדים, "מפקידים ועד רופאים". אם האבסורד בדבריהם לא היה עצוב הוא היה מצחיק.

דרך התנערותה מנסה העירייה להשכיח ולו במעט, מחולייה. אך למעשה היא עושה את ההיפך: כמו שפסק הדין הלא מידתי שגזר בית המשפט פוגע דווקא בתדמיתו של בית המשפט, כך ניסיונה של עיריית תל אביב להסתיר את תחלואיה דווקא מגלה, חושף ומחדד אותן.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by