בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זרמונים והאש 
תת אלוף 
 
 ``קליניק`` הבינה שהמותג יפגע בגלל מוס והערפל הלבן, גם צה``ל צריך. זרמון    צילום: ערוץ 10, יח``צ    
זרמונים והאש |
 
אילון זרמון

צה"ל צריך להתנער מאלוף שאינו יכול לשלוט ביצריו ומוכן לסכן את תדמיתם של אלפי חייליו. מפקד לא יכול לבקש סליחה ודי. האלוף אינו חייל רגיל, הוא חזית המותג, ממש כמו כל פרזנטור. אילון זרמון בעד תקשורת עוינת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האלוף צ'ייני הוא מפקד חיל הים. אומרים עליו אפילו שהוא מפקד מוערך. יש לו מדים לבנים ומצוחצחים, כובע מעוטר בעלי זהב, אותות של כבוד על החזה, ים כחול ברקע ואפילו פנים נאות. כל זה כבר לא יעזור לו. אתמול התברר שהאלוף הינו חובב מועדוני חשפניות ומבקר שם לעיתים. בבת אחת תדמיתו השתנתה. גם תדמיתו של חיל הים.

כמו במקרים אחרים, גם כאן, כוחו של המותג הוא חולשתו, ומספיקה טעות קריטית אחת כדי להגחיך את כולו. למעשה, טעות היא מילה גדולה מדי. אולי אפשר לנסח זאת אחרת: מספיק מהלך אחד, שאינו נמצא במסלול הרגיל של המותג,כדי לשנות את המותג לגמרי.

ההדים הגדולים של מעשיו ישפיעו בטווח הקצר והארוך על תדמית חיל הים כולו. בכל פעם שחיל הים יחשף תעלה תמונתן המשפילה של נשים אומללות מעורטלות ומתחננות לכמה שקלים. במקום שגבורה ואומץ יהיו בחזית הדימוי של החיל, פחדנות ורפיסות יתפסו את מקומם. במקום שמדים מצוחצחים וגברים מוכשרים יבצבצו בחזית הסמלית המיידית, יחליפו אותם אפלוליות ומסכנות. והכל בגלל מפקד אחד שלא ידע את הכלל הראשון בשיווק: עדיף מותג טוב ממוצר מצוין.
 
 כמו בכל מותג, גם במקרה הזה, כוחו הוא גם חולשתו. מספיקה טעות קריטית אחת כדי להגחיך את כולו. למעשה, טעות היא מילה גדולה מדי. מספיק מהלך אחד שאינו נמצא במסלול הרגיל של המותג, כדי לשנותו לגמרי 
צה"ל צריך להתנער מאלוף שאינו יכול לשלוט ביצריו ומוכן לסכן את תדמיתם של אלפי חייליו. מפקד לא יכול לבקש סליחה ודי. האלוף אינו חייל רגיל, הוא החזית של החיל והמותג. הוא הפרזנטור. ובדיוק כפי שבכל חוזה עם כוכב ישנו סעיף המחייב את הפרזנטור לפיצוי במידה וינהג באופן לא ראוי - כך צריך להיות גם הנוהל עם מפקד בכיר בצה"ל.

כשקייט מוס, דוגמנית העל מאנגליה, נתפסה מסניפה קוק, ביטלה חברת הקוסמטיקה הבינלאומית "קליניק" את חוזה המיליונים שלה איתה. פשוט וחד. "קליניק" הבינה שהמותג שלה ייפגע מענני החשיש או הערפל הלבן שמרחפים מעליה, והדבר עלול להביא לירידה משמעותית בכמות הלקוחות.

גם חיל הים עלול להיפגע מדרישה הולכת ויורדת בתקופה הקרובה, ובהתדרדרות איכות האנשים שיבחרו להגיע לשם. ובמקרה הזה לא מדובר בקוסמטיקה, מדובר במציאות. מדובר בביטחון של מדינה שלמה.
 
 
האלוף צ'ייני,על אף פניו הנאות, דיבורו המצוחצח ומדיו הנקיים, לעולם יישאר בתודעת הציבור כאדם שדבק בו הכיעור והלכלוך. על כל הערה שהוא יעיר, פקודה מעוררת מחלוקת שיפקוד, עונש אותו יגזור או משפט שיעמוד בראשו תרחף עננת ביקוריו התכופים במועדון של חשפניות אומללות ושקריו הבוטים על מקריות הביקור היחיד עליו אנו יודעים.

כבר עכשיו תדמיתו נפגעה: למי אנו מאמינים יותר, לאלוף שטוען שהוא ביקר שם רק פעם אחת או לבעל המועדון הטוען שהאלוף ביקר שם יותר? טוב יהיה אם צה"ל יטפל במקרה כמו שמטפלים בניהול משברים וינהל את ענייניו על פי אמות מידה תקשורתיים מודרניים: בלי היסוס ובשקיפות.

ראש בראש: גלגל הצלה לצ'ייני
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by