בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בינתיים: אין הקלות בסוגה עילית 
 
 הריאליטי נשאר ריאליטי, הסוגה נשארה עילית. מהחלטות המועצה    צילום: אילוסטרציה יח``צ קשת, רשת, ערוץ 10    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

מועצת הרשות השניה אישרה חלקית את הצעת מיקוד הרגולציה: התרת שיעור ההפקות החיצוניות עד 65% והגדלת השעות המותרות לשידורים חוזרים. בכל השאר, כמו גם בנושא ההקלות לזכייניות במכונה "סוגה עילית", החליטה שלא להחליט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הרשות השנייה התכנסה הערב על מנת להצביע על שינוי כללי הרגולציה, אך החליטה שלא להצביע על ההחלטה להפחית את מחויבויות הסוגה העילית של זכייניות ערוץ 2. במידה שהפחתה זו היתה מתקבלת, שווי ההטבה, כפי שהוערך על ידי הרשות השנייה, היה עומד על כ-900 מיליון שקל לשתי זכייניות ערוץ 2 עד סוף תקופת הזיכיון.

ההחלטה המרכזית של המועצה היתה למעשה התרת שידור עוד חצי שעה שבועית של ריאלטי. זאת, בניגוד להחלטת ועדת הטלויזיה שהתקיימה בסוף חודש דצמבר, שם התקבלה החלטה עקרונית הקובעת כי ב-2009 יוגבלו באופן מובהק שידורי הריאליטי בערוצים השונים. לזכייניות ניתנו אז שתי ברירות: שידור שתי תוכניות בשבוע שאורכן אינו עולה על שעה כל אחת או פעם אחת בשבוע במידה והיא משודרת למעלה משעה, זאת בתנאי שישודרו בכל שבוע לפחות ארבע תוכניות "סוגה עילית" על ידי כל אחת מהזכייניות.

על פי ההקלות החדשות, שהתקבלו בניגוד לעמדתה של יו"ר הרשות נורית דאבוש, תוכל "קשת" לשדר את "האח הגדול" בימים ראשון ושלישי, ו"רשת" תוכל לשדר תוכנית נוספת של "המירוץ למיליון" ביום שבת. זאת בתמורה לשידור תוכנית חמישית של סוגה עילית מידי שבוע.

בנוגע לשאר הסוגיות בניהן הגדרה מחדש של מהות הז'אנר, דאבוש הצהירה כי תזמין חוות דעת כלכלית ומקצועית נוספות. בנוסף, אמרה דאבוש בדיון כי תשקול פנייה לשינוי חקיקה בנושא מחויבויות הסוגה העלית. מחר בבוקר (שני) תתקיים פגישה בין מנכ"לי הזכייניות, נציגי היוצרים והרשות השנייה שתעסוק בדרכים להתמודד עם המשבר בשנת 2009.
 

שינוי ב"כלל הטאלנטים"

תזמין חוות דעת כלכלית ומקצועית נוספות. דאבוש
 תזמין חוות דעת כלכלית ומקצועית נוספות. דאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
סעיף שכן אושר בדיון, מהמכונה "מתווה בוחבוט" לשינוי הרגולציה נוגע להחלטה להותיר את שיעור ההפקות החיצוניות שהזכיין מחויב לעשות על 65% מכלל ההפקות (המועצה לא קיבלה את עמדת הנהלת הרשות שהמליצה להעלות שיעור זה ל-70% מכלל ההפקות. בנוסף, החליטה המועצה לערוך שינוי בתקנת "כלל הטאלנטים", כך שתותר השתתפות טאלנטים של הזכיינית בהפקות חיצוניות, אך רק 85% משווי ההפקה אכן יוכר לזכיינית כסכום שהוציאה.

בנוסף, החליטה המועצה על הגדלת השעות המותרות לשידורים חוזרים, על כך שתוכניות הנחשבות ל"שיח ציבורי" יוכרו בשיעור של 100% ולא 70% כפי שנהוג כיום, וכן על הקלות בשיתופי פעולה של הזכייניות עם גורמים חיצוניים.

מארגוני היוצרים נמסר בתגובה כי "צר לנו כי מועצת הרשות השנייה פעלה בניגוד להמלצת הדרג המקצועי של הרשות. ההחלטה היתה מוציאה עוד עבודה לשוק. עם זאת, כפי שהבהרנו בעבר, איננו מתנגדים באופן גורף למתן הקלות מסוימות לזכייניות כל עוד יובטח שלא יתבצעו הקלות בתחום הסוגה העלית - דבר שיפגע פגיעה אנושה בתעשייה וביצירה". היוצרים מסרו עוד כי הם קוראים ליו"ר מועצת הרשות השנייה לנצל את המפגש עם מנכ"לי הזכינייות והיוצרים ולהתחיל מרתון דיונים - לא רק בשאלת 2009, אלא עבור פתרון מעמיק ויסודי שייצב את שוק העבודה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by