בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
בובליל חוזר לוילה? 
 
 גם הפעם שם המשחק יהיה ``רב מסכיות``. ``האח הגדול``    צילום: אילוסטרציה יח``צ    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

3 ימים לאחר שביתת היוצרים, בתיזמון כמעט מתריס, יושק הערב פרק הפתיחה של "האח הגדול" גרסת הסלבס. בקשת בונים על בליץ היסטרי ובורסת השמועות הגיעה אפילו עד בובליל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 לא ברור עדיין אם התוצאה - סט מתמודדים בינוני ומטה, בתעריף המגיע על פי פרסומים שונים ל-100.000 ש"ח למתמודד - תספק את הסחורה 
הספירה לאחור מתקרבת לקיצה, והערב (א') יעלה לאוויר פרק הפתיחה של עונת הסלבס תחת המותג הטלוויזיוני VIP בפורמט "האח הגדול". בפעם שעברה נכנסו אל הווילה 16 אלמונים, ויצאו ממנה כשהם מוכרים לכל המדינה. הפעם הפרצופים יהיו מוכרים עוד לפני שיכנסו, וההערכות הן כי עצם השתתפותם תהיה קידה אחרונה לשיא קריירה שכבר לא יחזור.

קשת התכוננה היטב לרגע הזה למרות שלא היה ברשותה זמן רב. בדומה לעונה הראשונה, שכזכור החלה אף היא בהקדמה של שבועיים (בשל חשש, שהיום נראה מופרך, מהקושי להתמודד מול "מפרץ האהבה" של רשת), גם הפעם כאמור, הסדרה הוקדמה, אך מסיבות אחרות, המרכזית בהן: מה שכבר הצטייר כעובדה - כישלון התוכנית "לא נפסיק לרקוד" והמוטיבציה המהירה להורדתה מהמסך.

הקשיים שליוו את העליה הזריזה לאוויר היו רבים. ראשית, במרבית מדינות העולם בהם משודרת או שודרה התוכנית, גרסת הסלבס עלתה בשלב מאוחר יותר. בדרך כלל כעבור לפחות 4-5 עונות, ואחרי שהציבור גילה סוג מסויים של רוויה. הרעיון היה, כנהוג בפורמטים רבים - לייצר עונת ספיישל במטרה להעלות את קרנה של התוכנית. במקרה הישראלי כידוע, העונה הראשונה יצרה תקדים היסטורי בנתוני הצפייה ולא מן הנמנע שבחירתה של קשת להעלות את עונת ה-VIP בשלב כה פרימרי לוותה בדילמות לא פשוטות.
 

יש וילה, אין קאסט

 
קושי נוסף בהשקה הצפויה היה בגיבוש הקאסט, כאשר במשך למעלה מ-3 חודשים ניסו בקשת, ללא הצלחה יתרה, לשכנע מפורסמים רבים להצטרף, וקבלו במקום מתמודדים גשם של סירובים. הדבר גרם ל"התפשטות חלקית" של הזכיינית, כאשר לא ברור עדיין אם התוצאה - סט מתמודדים בינוני ומטה, בתעריף המגיע על פי פרסומים שונים ל-100.000 ש"ח למתמודד - תספק את הסחורה.

התעריף הגבוה עליו הוסכם עבור חלק מהמתמודדים היה לא פשוט בעידן של קיצוצים חסרי תקדים, אפילו לא לזכיינית החזקה בשטח. זאת כאשר מתמודדים בתוכניות ריאליטי מקבלים לרוב סכומים סמליים של אלפי שקלים בודדים בחודש עבור השתתפותם, מאחר שאינם יכולים לעבוד במהלך השתתפותם בתוכנית.

אולם, מה שבכל זאת אפשר את קבלת ההחלטה ללכת על עונה קצרה (שוב, בדומה למתקיים בחו"ל) באופן מיידי כל כך היתה העובדה שהוילה וכן כל חדרי הצילום והעריכה כבר היו ערוכים ומוכנים להמשיך ולפעול, כאילו לא הפסיקו מעולם.
 

כל מקום, מכל מקום

 בורסת השמועות רוחשת גם סביב שמות נוספים כצחי נוי, אילנה אביטל, דנה אינטרנשיונל, מיקי בוגנים, ואפילו העיתונאי מנחם בן. השם החם ביותר הוא יוסי בובליל, משתתף העונה הראשונה, שגוייס גם לעונה הנוכחית, הפעם כסלב מן המניין 
בדומה לעונה הראשונה, הזכורה לא רק בשל נתוני הצפייה הפנומנליים אלא גם משום ההכנסות חסרות התקדים שגזרה קשת מההצלחה, ניכר כי גם הפעם הזכיינית עשתה כל שביכולתה לתרגם את ההצלחה הצפויה למזומנים. מעבר לרווחים מפרסום, שם המשחק גם הפעם יהיה כצפוי רב מסכיות, או אם תרצו, רב פלטפורמיות. גם הפעם יהיה ניתן לצפות בכל מעשי המתמודדים 24 שעות ביממה בערוץ 20, אך בניגוד לעונה הקודמת, הפעם הצפייה תעלה כסף: 8.90 ש"ח לחודש למנויי HOT, ולראשונה יוכלו גם מנויי yes לצפות בערוץ, באותו אפיק ובאותו מחיר.

זאת ועוד, לאחר הצלחת העונה הקודמת, העלתה קשת את תג המחיר ודרשה סכום של כמה מיליוני שקלים עבור שידורים חיים מבית "האח הגדול" - סכום גבוה משמעותית מזה ששולם עבור העונה הראשונה. הסכום שתשלם HOT לקשת לא נמסר אולם לפי הערכות, הסכום קרוב יותר לדרישת קשת מאשר למה ששולם עבור העונה הראשונה.

מרוויח ודאי נוסף מההצלחה הצפויה הוא אתר הזכיינית מקו, אשר הושק במהלך העונה הקודמת וזכה לקפיצה מרשימה בנתוני הגלישה בו, שמאז ירדו משמעותית. הדבר כידוע מתורגם אוטומאטית למפרסמי בזק המעוניינים לרכב על ההצלחה, ולהגיע לקהלי היעד הרבים הגודשים את האתר בזמן שידור ריאליטי מוצלח.
 
 

בובליל מככב בבורסה

אף כי לא נחשף עדיין ההרכב המלא של 15 המפורסמים, כמה מהם כבר נחשפו בכלי התקשורת השונים, בניהם: כוכי מרדכי, מאיה בוסקילה, שימי תבורי, בוקי נאה, שרונה ודניאלה פיק, קורין אלאל, עדי נוימן, גיא לובלצ'יק, אמיר פיי-גוטמן, יוסי מילשטיין (יועצו לשעבר של ארקדי גאידמק) ואחרים שייחשפו בימים הקרובים.

בורסת השמועות רוחשת גם סביב שמות נוספים כצחי נוי, אילנה אביטל, דנה אינטרנשיונל, מיקי בוגנים ואגם רודברג. פרסומים אחרים מדברים גם על העיתונאי מנחם בן ואפילו יוסי בובליל, משתתף העונה הראשונה, שגוייס גם לעונה הנוכחית, הפעם כסלב מן המניין. בקשת כאמור, מקפידים שלא לאשר או להכחיש את הדברים, מה שתורם לא פחות לעניין הלאומי בפרק הפתיחה של העונה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by