בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בא הזריף אל העורב 
 
 טראפיק, הרבה טראפיק. זריף    צילום: יח``צ    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

אורן זריף יקבל 7.8 מיליון ש"ח עבור השתתפות ב"האח הגדול". לא מאמינים? תקראו בעיתון. שיטת זריף עובדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 האם באמת מצא זריף שיטה חדשה להתפרסם זולת דרך העיתונים שפרסמו את הידיעה הזו? מתברר כצפוי שמדובר בשיטה: זריף מאכיל - העיתונות בולעת. במילים אחרות, בכל מה שקשור לזלזול באינטליגנציה של לקוחותיו, זריף ככל הנראה, לא לבד 
בין אם ישתתף המיסטיקן ובעל החוש השישי (לטענתו) אורן זריף בתוכנית "האח הגדול" ובין אם לא, את שלו הוא כבר עשה. כמות הידיעות, פרי מלאכת הפצה גאונית של עורך דינו בצלאל לוי באשר לדרישתו של זריף לקבל סכום דמיוני של 7.8 מיליון ש"ח עבור כניסתו לוילה, פורסמה בכל כלי התקשורת, גם באלו המתיימרים להציג תמונה עיתונאית מדויקת של המציאות, זו הכלכלית.

דוגמאות? בשבוע שעבר הופיעה ידיעה זהה גם באתר העיתון הכלכלי Themarker, וגם במתחרהו גלובס, על דרישתו המגוחכת של זריף. השוני היה רק בפתיח: "פרקליטו של אורן זריף מגדיר מחדש את העל-טבעי במכתב לקופרמן הפקות", מול "זריף מצא דרך נוספת להתפרסם".

האם באמת מצא זריף שיטה חדשה להתפרסם זולת דרך העיתונים שפרסמו את הידיעה הזו? האם באמת חשב לרגע זריף שמישהו יתן לו את הסכום הנדרש? האם מישהו בקשת או בקופרמן הפקות, אליהם, כך על פי הפרסומים היה מיועד המכתב, באמת הקדישו ולו דקה אחת לדילמה הפשוטה כל כך? וגרוע מכל, האם מישהו מהעיתונים או מהעיתונאים החתומים על הידיעה, שיודעים דבר או שניים על תמחורו של סלב, באמת קנו את הידיעה? ככל הנראה לא. אז מהו הערך העיתונאי העומד מאחורי הציטוט הישיר מכל מכתב שמוציא האמן העל חושי או מנפלאות הבלוג שלו? לכך לא צריך חושים מחודדים במיוחד. התשובה היא טראפיק, הרבה טראפיק.

בינתיים, מתברר כצפוי שמדובר בשיטה: זריף מאכיל - העיתונות בולעת. במילים אחרות, בכל מה שקשור לזלזול באינטליגנציה של לקוחותיו, זריף ככל הנראה, לא לבד.

מיד אחרי הבחירות, בצעד יח"צני כמעט פתטי, שרטט זריף פעם נוספת את גבולותיה הגמישים של האתיקה. לא שלו, של העיתונאים. אז פורסמה באתר הבחירות הייעודי של "הארץ" "פוליטיקו", ידיעה במסגרתה זריף ביקש מאביגדור ליברמן קרדיט על ההצלחה בבחירות האחרונות. לליברמן לא היה מושג כמובן שזריף עזר לו, וברור לכל שמדובר בנפיחת יח"צ נוספת מבית מדרשו של האיש, אבל אף אחד עוד לא מת מעודף יוניק, עד כה לפחות.

לא מספיק? קבלו הצצה נוספת לכיצד ישקיע זריף למעלה מ-50 מיליון דולר בערוץ בינלאומי "שיהפוך להיות פופולרי כמו ערוץ 2", כיצד הוא דורש 735 אלף שקל כדי להופיע בתוכנית של גיל ריבה, כיצד "הפיל את המעלית של שס" או אפילו כיצד הוא דורש מיצחק תשובה 70 מ' ש' על קידוח "תמר1". מיותר לציין שתשובתו של תשובה היתה כי הוא "אינו יודע מי האיש".

טרם התקבלה תגובת גלובס ו-Themarker.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by