בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
נלחמים מול הבית 
 
 נכנסים ליום השני. איגוד היוצרים בהפכנה מול בית ערוץ 10     צילום: איגוד היוצרים    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

נציגי היוצרים הפגינו מול בניין ערוץ 10: סרבו לדבר עם מנכ"ל הערוץ שירד אליהם. המפגינים: "אתמול עשינו היסטוריה, לראשונה בתולדות מדינת ישראל הצלחנו לעצור שידור". ערוץ 10: "זה לא הזמן לקלישאות. הם לא מבינים את עוצמת הצונאמי הכלכלי המתקרב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ירד לדבר עם היוצרים אך נתקל בסירוב. ורשבסקי
 ירד לדבר עם היוצרים אך נתקל בסירוב. ורשבסקי 
 צילום: אלדד רפאלי 
 
מאבק היוצרים נכנס ליומו השני. לאחר שאמש הפגינו מול בתי הזכייניות קשת ורשת ברמת החי"ל, ופרצו בערב לתוכניתו של גיא זהר "היום שהיה" במהלך שידור חי, ממשיכים היוצרים לשלוף שפנים נוספים במאבקם כנגד הקיצוצים בענף.

כ-100 מפגינים מטעם ארגון היוצרים (ממ"ה) עומדים בשעה זו מול בניין ערוץ 10 במה שמוגדר כ"הפגנה שקטה". בראש המפגינים עומדים רני בלייר ונפתלי גליקסברג. כמו כן נוכחים נציגים נוספים מאיגודי היוצרים הושנים בניהם, חיים שריר, דנה כהן, עמוס לביא, אלון נוימן, ערן סבג, רשף לוי, אורנה פיטוסי וגם איבתיסאם מרענה, שפרצה אמש לשידור וזומנה יחד עם ענבל כהן ועינב גרינברג, שותפותיה למחאה, לחקירה במשטרה ביום א'.

המפגינים עמדו כשפיהם חסום במדבקות ומניפים שלטים כגון "הפקות מתות ב 10", ומראענה אף הכריזה כי "אתמול עשינו היסטוריה, לראשונה בתולדות מדינת ישראל הצליחו לעצור שידור". מאוחר יותר ירד יוסי ורשבסקי, מנכ"ל הערוץ, לדבר עם היוצרים אך נתקל בסירוב, רני בלייר הסביר לו כי "אנחנו ביום של שתיקה, לא באנו כדי לדבר".

בתוך כך, בקרב הזכייניות וכמה ממשרדי ההפקה שאינם שובתים תוגברה היום האבטחה מחשש שהיוצרים ניסו לרוץ פעם נוספת ולשבש שידורים חיים.

מערוץ 10 נמסר בתגובה על ההפגנה ועל אירועי אמש כי "ערוץ 10 נלחם על חייו ופועל למציאת פתרונות שיצילו מקומות עבודה רבים ככל שניתן, לרבות עבודה של יוצרים ומפיקים חיצוניים שפרנסתם תלויה בערוץ. הצירוף של משבר כלכלי חמור ורגולציה שאינה תואמת את המציאות הביאו את ענף הטלוויזיה לסף קריסה".

"יתכן ואנשים עדין לא הפנימו את עוצמת הצונאמי הכלכלי שמתקרב אלינו. בזמן שבכל העולם נפרדים מהקלישאות לטובת מהלכים כלכליים אמיתיים בישראל ממשיכים לנהל דיון פופוליסטי שבינו לבין המציאות אין דבר או חצי דבר. עלינו לשלב ידיים ולקדם תוכנית משותפת להצלת מקומות עבודה של רבים. אנו קוראים לרשות השניה, למשרד התקשורת, ליוצרים ולזכיינים לשבת לשולחן ולגבש פתרון אמיתי שיציל את הענף מקריסה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by