בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
"נכנסו עם מגש של פיצה" 
 
 ``היינו בטוחים שמדובר באייטם מבוים``. פריק מהקונטרול     צילום: ערוץ 10    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

הפריצה לשידור "היום שהיה": ככל הנראה באמצעות כרטיס של עובדת שפוטרה לאחרונה מהערוץ. האבסורד: תקן השומר הנוסף קוצץ רק לאחרונה. גורם בהפקה: "הן עלו לקומה ה-16 עם מגש של פיצה". ערוץ 10 הודיע שיגיש תלונה במשטרה. ראודור בנזימן: "זה הזמן להגיד ליוצרים להרגיע. הם לא עובדי פרי גליל שמרוויחים 4,000 שקל בחודש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אט אט מתחילה להתבהר תמונת המחדל שאפשרה את פריצתם לשידור של נציגי היוצרים לפני מספר שעות לתוכניתו של גיא זהר. על פי תחקיר ראשוני שערכה חברת החדשות של ערוץ 10 מיד עם תום השידור התברר כי פריצת היוצרים (או נכון יותר היוצרות) היתה ככל הנראה באמצעות כרטיס של עובדת שפוטרה לאחרונה מהערוץ ושטרם בוטל. זאת בניגוד לכיוון החקירה המיידי שתמך באפשרות שמדובר היה בכשל אבטחתי בבנין.

מאותו תחקיר עולה גם כי הבמאית איבתיסאם מראענה, ממובילות מאבק היוצרים, היא זו שהובילה את הפריצה, יחד עם שתי נשים נוספות.

לדברי גורם בהפקה המעורה בפרטי החקירה "החבורה פשוט עלתה לקומה 16 בנונשלנטיות עם מגשי פיצות (!) כדי להסיח את דעת האבטחה, שכלל לא נדרשה לעניין". מתברר כי הטקטיקה עבדה. "השומר, החדש יחסית בתפקידו, לא ראה בכך דבר חשוד ואיפשר להם להכנס", הוסיף.

על פי אותו גורם, "מאותו רגע דרכן היתה סלולה. הן ידעו בדיוק לאן הן הולכות וצעדו לעבר האולפן מהכניסה האחורית, ולא דרך זו שעוברת בחלל הראשי של החדשות, מה שאומר שהן הכירו היטב את מבנה האולפנים. האבסורד הוא", הוסיף אותו גורם, "שעד לפני בערך חודש, היה מאבטח נוסף, שתפקידו היה לעמוד ליד האולפן ולמנוע את כניסתם של גורמים לא מורשים. הוא היה מוצב שם בשעת השידור של לונדון וקירשנבאום והמשיך עד שעות הלילה, אך בשל צעדי חיסכון והתייעלות, התקן הזה קוצץ".

אולם, לא רק מערך האבטחה כשל בנושא. מתברר שהיוצרים הצליחו לשטות אפילו באנשי ההפקה עצמם. גורם ששהה בחדר העריכה בזמן שידור התוכנית מספר כי "בשניות הראשונות שראינו את ההתרחשות היינו בטוחים שמדובר באייטם מבוים על מאבק היוצרים שפשוט לא הספיקו להכניס לליין אפ של השידור. רק אחר כך הבנו את גודל הדרמה. אבל זה כבר היה מאוחר מידי".
 

"לא עובדי פרי גליל"

 
בתוך כך ערוץ 10 הודיע היום כי יגיש תלונה במשטרה בגין ההתפרצות לשידור והחל לתגבר את האבטחה במתחם בית הוורד בגבעתיים, ממנו הוא משדר.

ל-nana10 נודע כי בנוסף להגדלת מספר המאבטחים, ביצעה הנהלת הערוץ חידוד נהלים בשיתוף עם גורמי המשטרה וחברת האבטחה של הבניין. מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 ראודור בנזימן קרא היום ליוצרים "לבדוק את הפעילויות העתידיות שלהם ולוודא שהן לא עוברות על החוק", והוסיף כי "זה הזמן להגיד ליוצרים להרגיע. הם לא עובדי פרי גליל שמרוויחים 4,000 שקל בחודש. אני קורא להם להירגע ולהיכנס לפרופורציות כי כל הענף בבעיה והם חלק מהענף".

עדכון אחרון: 16:05
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by