בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
פריצה בשידור חי 
 
 שמר על קור רוח והודה בנימוס. זהר    צילום: כרמית חסון    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

עליית מדרגה במאבק היוצרים: פרצו בשידור חי לתוכניתו של גיא זהר. ממצאים ראשונים: הבמאית איבתיסאם מראענה, ממובילות המאבק, הובילה את הפריצה. היוצרים: "איננו אחראים לפעילויות ספורדיות של אנשים שאיבדו את פרנסתם". ערוץ 10: "נחצה פה קו אדום"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עליית מדרגה חריפה במאבק היוצרים: פריצה בשידור חי לתוכנית "היום שהיה" עם גיא זהר. לפני מספר דקות, מיד אחרי תחילת השידור (22.36), נכנסה קבוצת יוצרים וניסתה לקטוע את צילומי התוכנית בשידור חי. היוצרים החלו לקרוא קריאות רמות כנגד השידור וכנגד ערוץ 10 שעומד אף הוא במרכז מאבקם. על פי גורם בצוות ההפקה של התוכנית "4-5 אנשים בלתי מזוהים נכנסו עם כרזות באמצע השידור, והתחילו לעורר מהומה. עוד לפני שהספקנו להבין שמדובר בחבורה של נציגי היוצרים החבר'ה מהקונטרול זינקו מהמקומות שלהם וצעקו שיעיפו את מי שנמצא באולפן".

על פי אותו גורם, "זהר, ששמר על קור רוח, העביר את הזמן עד להגעת המאבטח שהעיף אותם מהאולפן". לדבריו, "לאחר חילופי דברים הוא פשוט ביקש בנימוס שייצאו תוך שהודה להם והוסיף כי 'אנחנו מעריכים אתכם, אבל אם אפשר - אתם מפריעים לשידור. תודה לכם'".

"בשלב מסויים נשארה רק אחת שפשוט עמדה באמצע הפריים ואמרה לו - אפשר לדבר איתך? אתה איש טוב", הוסיף הגורם, "וזהר הודה לה ואמר ש'זה מתקשר להמשך הכותרות שלנו'".

עדיין לא ברור כיצד פרצו היוצרים את בניין "בית הורד" ממנו משודרת התוכנית, אולם מבירור ראשוני עולה כי ככל הנראה למישהו מהם היה כרטיס מגנטי המאפשר כניסה לאולפני הערוץ. על פי עדי ראיה אחרים שהיו במקום, נציגי היוצרים יצאו מהבניין בשמחה גדולה כאשר הם מסמנים תנועות וי וניצחון. עוד עולה כי הבמאית איבתיסאם מראענה, ממובילות מאבק היוצרים, היא זו שהובילה את הפריצה, יחד עם שתי נשים נוספות.

עורך "היום שהיה" זאב חספר אמר ל-nana10 כי "בדקות אלה נבדק מערך האבטחה של הבניין ושל הערוץ אך צוות התוכנית לקח את הדברים בקור רוח וממשיך בשגרת העבודה".

יצויין כי גם לפני חודשיים, ניסו היוצרים לפרוץ בשידור חי לתוכנית. אז היה מדובר בתוכנית "ארץ נהדרת" המצולמת באולפני הרצליה, וניסיונם נמנע ברגע האחרון על ידי מאבטחים וכוחות משטרה שהוזעקו למקום.

הפריצה לשידור החי מהווה את שיאו של יום סוער ועמוס הפגנות שהחל בצעדה מתוכננת של היוצרים לעבר בתי הזכייניות קשת ורשת ברמת החי"ל. ההפגנה פתחה את שביתת האזהרה של היוצרים שנפתחה היום ותמשך עד מחרתיים, במהלכה ישבתו כל עובדי תעשיית הטלוויזיה והקולנוע כנגד מה הקפאת ההפקות והקיצוצים בענף ומה שהם מכנים "פגיעה בפרנסה של 3000 משפחות". במהלך ההפגנה הבוקר פנה מנכ"ל קשת אבי ניר לנציגי היוצרים להכנס ולדון עמו באשר למה שהגדיר כ"ועידה בת חמישה ימים", במסגרתה ישבו שלושת הצדדים (הזכייניות, היוצרים ונציגי הרשות השניה), עד שייפתר המשבר.

ממטה מאבק היוצרים, הגוף הכולל את איגודי היוצרים השונים נמסר כי "איננו אחראים לפעילויות ספורדיות של אנשים שאיבדו את פרנסתם. אנו קוראים לזכיינים להחזיר את התעשייה לעבודה כבר היום. מן הראוי לציין כי חדשות ערוץ 10 נמנעו היום מלשלוח צוות צילום לסיקור ההפגנה ואף לא טרחו לדווח על כך במהדורת החדשות".

מערוץ 10 נמסר: "אם אמנם היוצרים עומדים מאחורי ההתפרצות לאולפן, זה הרגע שבו מסתיימת ההבנה וההזדהות עם מאבקם. כאן נחצה קו אדום. התפרצות לשידור חי של תוכנית חדשות היא קודם כל עבירה פלילית, אבל בעיקר מצביעה על חוסר כבוד למקצוע".

השתתפה בהכנת הכתבה: מירי פרקס
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by