בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
צנגן: הטענות כלפי רשת - שקר מוחלט 

צנגן: הטענות כלפי רשת - שקר מוחלט

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מנכ"ל רשת יוחנן צנגן מגיב היום לראשונה, דקה לפני שביתת היוצרים הצפויה מחר: "הטענה שרשת לא עומדת בחוק היא שקר מוחלט והוצאת דיבה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"בארה"ב המדינה יודעת להתערב". צנגן
 "בארה"ב המדינה יודעת להתערב". צנגן 
 צילום: יח"צ 
 
יוחנן צנגן, מנכ"ל ’רשת’, מגיב היום לראשונה, דקה לפני תחילת שביתת האזהרה של היוצרים הצפויה להתחיל מחר בבוקר. במכתב ששלח לעובדי הזכיינית, התייחס צנגן לטענות היוצרים ואמר כי "הטענה שרשת לא עומדת בחוק היא שקר מוחלט ויש בה משום דיבה. בכל שנותיה רשת עשתה הכל לפי החוק, וכך יהיה".

צנגן מסביר את טענתו זו ב"לוח השידורים של הזכיינית העמוס תכנים מקוריים ואיכותיים" לדבריו, "שמספקים פרנסה לאלפי עובדים בתעשייה". במכתבו הדגיש צנגן כי למרות המצב הכלכלי הקשה והירידה בהכנסות "אנו משקיעים בכל שבוע כחמישה מיליון שקלים" בעוד שכל הערוצים המסחריים הפסידו בשנה האחרונה קרוב ל-150 מיליון שקל.

בהמשך מפנה צנגן פעם נוספת אצבע מאשימה כלפי הרשות השניה וחוזר על טענותיו מלפני שבועיים בשימוע שערכה מועצת הרשות השנייה בתוכנית מיקוד הרגולציה המכונה מתווה אלכסנדר. לדבריו, "אם הרגולטור לא יתאים את דרישותיו למצב הנוכחי, ואם המדינה לא תבוא לקראת הזכייניות כשם שעשתה עם חברות אחרות במשק (הסלולאר למשל), המשבר יחריף ושום הפגנה לא תעצור את הטלוויזיה המסחרית ממצב של הקפאה מוחלטת וקריסה.

"בארה"ב המדינה יודעת להתערב כדי להציל את החברות ממשברים גדולים, ובכך למנוע פיטורים המוניים, ואילו אצלנו, חרף המשבר, ממשיכים לבוא אלינו בתביעות חסרות שחר ומנותקות מהמציאות".

את חוסר ההצלחה בהגעה לפשרה עם היוצרים צנגן תולה שוב ב"פקידי הרשות השניה אשר לא שיתפו פעולה ומגדיר אותה כ"רגולציה חסרת פרופורציה וקטנונית, המקשה על כולנו מאוד". לדבריו, "במשך חצי שנה ישבנו באופן דיסקרטי עם כל איגודי היוצרים, מתוך ראיית הנולד, והגענו עימם להבנות היסטוריות, שבגלל, ואך ורק בגלל חוסר שיתוף פעולה של פקידי הרשות, לא יצאה לפועל. זו הייתה החמצה היסטורית".

ממטה המאבק של עובדי הטלוויזיה והקולנוע נמסר בתגובה: "תגובת עובדי הטלוויזיה והקולנוע תיאמר מחר בקול רם ברמת החייל בשעה 10:00. אם עובדי רשת מרגישים חלק מתעשיית הטלוויזיה והקולנוע, מקומם איתנו מחר".

לראיון עם נציג היוצרים אודות השביתה המתוכננת >>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by