בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
יונית מקוצצת כנפיים 
 
  צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

חברת החדשות של ערוץ 2 נוגסת בטאלנטים: תוריד 10%-20% מהשכר של מרבית עובדי החברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גל קיצוצים נוסף במדיה, הפעם בחברת החדשות של ערוץ 2, זאת לאחר שבשבוע האחרון לא אושר תקציב החברה לשנת 2009. על פי פרסומים שונים קיצוץ השכר יהיה בהיקף של 10%-20% ויכלול את מרבית עובדי החברה, כולל הטאלנטים, בהם "נמנעו מלגעת" עד כה. אולם, על פי גורם בחברה הקיצוץ הנוכחי לא יכלול עובדים שמרוויחים שכר נמוך של אלפי שקלים בודדים בחודש.

חברת החדשות של ערוץ 2, בראשות המנכ"ל אבי וייס, מונה כ-290 עובדים, בנוסף ל-60 עובדי ערוץ הכנסת והחדשות ברוסית. כאמור, חברת החדשות הגישה לאישור תקציב לשנת 2009 בהיקף של 102 מליון שקל לשנת 2009, אולם בעקבות התנגדות נציגי הציבור בדירקטוריון להצעות הזכייניות רשת וקשת המחזיקות בחברה, טרם אושר התקציב.

כאמור, לפני כחודש בדיוק, זכייניות ערוץ 2 ביקשו לקצץ כ-10% מתקציב חברת החדשות ל-2009. על פי ההערכות, הקיצוצים היו תוצאה של השתלטות משדרי החדשות על המסך והירידה בשידור פרסומות מאז תחילת המבצע בעזה, זאת בנוסף להחרפת המשבר הכלכלי וההערכות לשנה קשה מבחינת ריווחיות. יצויין כי הקיצוץ הנוכחי מצטרף לאלו שביצעו הזכייניות בשבועות האחרונים בהוצאות שוטפות, בהשקעה בתוכן ואף בכוח אדם.

הקיצוצים הצפויים מצטרפים להודעת קשת לפני פחות משבועיים, בפעם השניה בחודשיים האחרונים, על קיצוץ נוסף של 10% מהוצאותיה מתקציב 2009. זאת לאחר שבקיצוץ הראשון הוחלט על הורדה של 15% מההשקעות בלוח המשדרים, הפקות וממחלקות נוספות. במסגרת אותו גל קיצוצים אתר מקו של קשת פיטר כ-20 מתוך 120 עובדיו כחודש וחצי לאחר שעלה לאוויר. ההערכות בתעשייה הן כי השלב הבא יהיה פתיחת חוזי הטאלנטים של הזכיינית, שעלולים לרדת בשיעורים של 10%-30% בדומה למה שנעשה בערוץ 10.

עוד על המשבר הכלכלי במדיה

נגמרה המלחמה - מתחדשים הקיצוצים
מה קורה? עוד קיצוץ
גם קשת מפטרת
לונדון וקירנשבאום מוחשכים
הקורבנות הבאים: הטאלנטים
ארץ שובתת?
מיתון כלכליסט
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by