בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מציאות כואבת 
 
 חריגה מהסכמים ושידור תוכניות ריאליטי בהיקף גדול מהמותר. רשת וקשת   
תעשייה |
 
דוד ורטהיים, אופיר בר-זוהר, Themarker

הרשות השנייה חילטה 1.6 מיליון שקל מרשת וקשת בשל אי עמידה במחויבויות תוכן ב-2008 ובשל שידור תוכניות ריאליטי בהיקף גדול מהמותר. רשת: "הרשות מתנהלת באטימות לב ועצימת עיניים". קשת: "לרשות אין סמכות להטיל על הזכיינים עיצומים כספיים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עדכון אחרון: 12/02, 20:17

הרשות השנייה חילטה סכום של 1.6 מיליון שקל מזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת עקב אי עמידה במחויבויות התוכן בשנת 2008, וכן אי הגשת לוח שידורים ל-2009 על ידי קשת. הסכום כולל גם קנס של 50 אלף שקל שהוטל על רשת בגין שידור תוכניות ריאליטי בהיקף גדול מהמותר. הרשות החליטה על ביצוע חילוט זה כבר בסוף ינואר והוא יצא לפועל בסוף השבוע שעבר.

חילוט נוסף שעומד על הפרק הוא של 15.1 מיליון שקל מזכייניות ערוץ 2 בשל חוסרים בתחום הסוגה העלית בשנים 2006-2007. הרשות החליטה בסוף ינואר לדחות בחודש את ביצוע החילוט כך שאם הזכייניות יציגו חוזים חתומים המוכיחים כי הן יוציאו סכומים עודפים ב-2009, יתקזזו סכומים אלה מהחילוט המתוכנן. בשל המצב הכלכלי השורר כיום בשוק יש להניח שהזכייניות לא יוכלו להציג חוזים חתומים המעידים על רכישת תוכניות בסכומים שמעבר למחויבויות הקבועות שלהן ל-2009.

יצויין כי לפני מספר ימים, בצעד נדיר של איחוד כוחות, שיגרו בעלי המניות בזכייניות רשת וקשת מכתב לשר התקשורת במסגרתו הם דרשו מן השר לקיים דיון דחוף במשבר הכלכלי והשפעותיו על ענף הטלוויזיה, וכן ביקשו את התערבותו של השר והתערבות הממשלה בקבלת החלטות דחופות בנושא. לטענתם, "אם לא יתקבלו החלטות מהירות, תגיע הטלוויזיה המסחרית בישראל בתוך שבועות בודדים למצב של הקפאה כוללת בהפקות, בתשלומים לספקים, וחלילה - להחשכת מסך", כך במכתב.

קשת אף טענה לקיפוח מול ערוץ 10. במסמך שהוציאה לרשות במהלך ינואר כתבה הזכיינית כי "הטלת העיצומים וזריזות ההליכים לגבייתם מהווה אפליה חמורה בין זכייניות ערוץ 2 לבין ישראל 10. לישראל 10 הפרות בקנה מידה גדול פי כמה ועל פני תקופה ארוכה פי כמה. ובכל זאת, עד כה לא הוטלו על ישראל 10 עיצומים כספיים בגין הפרות אלה ולא נגבו כל סכומים שהם".
 

רשת: האחריות תהיה על הרשות

 
המועצה ציינה בהודעתה על חילוט סכום זה כי היא "רואה בחומרה את העובדה שבמהלך כל שלוש שנות השידורים, לא עמדו הזכייניות בהיקף ההוצאה והשידורים הנדרשים בתחום הסוגה עלית, ובפערים משמעותיים של עשרות מיליוני שקלים. זאת, בניגוד לדרישות הזיכיון וללוחות השידורים שאושרו על ידי המועצה, לרבות בתחילת שנת 2008, ולהתחייבויות שהזכיינים התחייבו בעצמם בהצעות שהוגשו על ידם במכרז". בהמשך להכרזה זו עולה התהייה איך תוודא הרשות החזרת החובות בעתיד בנוסף לביצוע ההתחייבויות השוטפות, לאור זאת שלא הצליחה לוודא ביצוע המחויבויות בלבד בשלושת השנים האחרונות.

מרשת נמסר בתגובה: "מדהים לראות איך הרשות השנייה מתנהלת באטימות לב ועצימת עיניים נוכח המשבר הגדול ביותר שחווה הטלוויזיה המסחרית מיום הקמתה. כנראה שזוהי תוכנית החירום שהיא מציעה להצלת הטלוויזיה בישראל. כל סכום שיחולט מרשת יפגע ישירות במסך, והרשות השנייה תהיה אחראית לכך".

מקשת נמסר כי "לרשות אין סמכות להטיל על הזכיינים עיצומים כספיים. רגולטורים בתחומים אחרים מגלים אחריות בתקופת משבר ומגבשים הקלות, תמריצים ודרכים לסיוע לתעשיות. במקום לסייע לזכייניות בשעה קשה זו, הרשות מטילה עליהן סנקציות לרבות נקיטה באמצעים לא חוקיים". מהרשות לא התקבלה תגובה.

עוד ב-Themarker
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by