בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מאחדים כוחות 

מאחדים כוחות

 
תעשייה |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

בצעד נדיר - רשת וקשת משתפות פעולה מול משרד התקשורת ומאיימות: כבר קיצצנו 30% מהוצאותינו. אם לא יתקבלו החלטות מהירות, נגיע תוך שבועות להחשכת מסך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשויים להגיע תוך שבועות להחשכת מסך. מוזי ורטהיים, יו"ר קשת
 עשויים להגיע תוך שבועות להחשכת מסך. מוזי ורטהיים, יו"ר קשת 
 צילום: רוני שיצר 
 
נמשכים מאמצי הזכייניות בשוק הטלוויזיה לקבלת הקלות: בצעד נדיר למדי איחדו כוחות יו"ר דירקטוריון רשת, יוסי רוזן, ויו"ר דירקטוריון קשת, מוזי ורטהיים, ופנו שלשום (א') במכתב לשר התקשורת.

במכתבם, דרשו השניים מן השר לקיים דיון דחוף במשבר הכלכלי והשפעותיו על ענף הטלוויזיה, וכן ביקשו את התערבותו של השר והתערבות הממשלה בקבלת החלטות דחופות בנושא. לטענתם, "אם לא יתקבלו החלטות מהירות, תגיע הטלוויזיה המסחרית בישראל בתוך שבועות בודדים למצב של הקפאה כוללת בהפקות, בתשלומים לספקים, וחלילה - להחשכת מסך", כך במכתב.

יושבי הראש כותבים כי "ממשלות בכל העולם מגבשות חבילות של הקלות, תמריצים וסיוע לחברות, כדי להתמודד נכון עם המציאות הכלכלית הקשה ולהצילן מקריסה, שתפלוט אלפי משפחות ממעגל העבודה, בתקופה בה בלתי אפשרי למצוא אלטרנטיבות ראויות". עוד לדבריהם, "גם בערוץ 2 נערכים למציאות החדשה, שבמסגרתה אנו מפסידים וצפויים להמשיך ולהפסיד עשרות מיליוני שקלים במהלך השנה הקרובה. כחלק מזה קיצצנו כשלושים אחוז בהוצאות שלנו, אנו עוברים הליכים כואבים של התייעלות, פיטורים וקיצוצי שכר ועוד".

לפיכך מבקשים ורטהיים ורוזן כי "על משרד התקשורת להיערך ולהוביל שורה של תקנות חדשות והוראות שעה שיתייחסו לשנת 2009 ויגדירו אותה כשנת משבר בשוק הטלוויזיה המסחרית. אנו מכירים בנסיבות ובעובדה שהתקופה כעת היא תקופת בחירות, אך האינטרס הציבורי והצורך להימנע ממצב משברי גורף תוך המתנה לממשלה חדשה, מחייב כינוס פגישה בנושא. לא מדובר בדיון מינורי על הקלות, אלא בהוראת שעה שנועדה להציל את הטלוויזיה המסחרית בישראל". השניים מבקשים כי יזמינו אותם לפגישה דחופה, בה יוכלו להציג את המצב.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "המכתב התקבל בלשכת השר, השר יבחן את הנושא ויעביר התייחסותו לגורמים הרלוונטיים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by