בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקלפיון העליון 
זהירות, ליברמן נושך 
 
 ``קמפיין שיושב ברגל גסה על פחדים לאומיים, לאומנים ודתיים``. זרמון    צילום: אילוסטרציה, אתר ``ישראל ביתנו``    
הקלפיון העליון |
 
אילון זרמון

זאת מערכת הבחירות הראשונה בישראל בה אנו עדים לקמפיין מסוג כזה. קמפיין שמבדיל בין שחור ולבן, קמפיין שמאיר זרקור רב עוצמה ואשמה על קהל עצום, קמפיין שמגדיר בבוטות ובגסות מי הם הרעים ומי הטובים. אבל יש מה לעשות. אילון זרמון מציע לדבר עם ליברמן בשפה שהוא יבין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 הוא משכנע מאוד את אותם אנשים שהיו שמחים לראות כאן מדינה של דת אחת, עם אחד, גזע אחד, גבוהים, בהירים, חזקים ומאותה עדה (בתנאי שלא יהיו נכים או הומואים כמובן), שיהיו ממושמעים ובעיקר נ-א-מ-נ-י-ם! אחרת גם מהם תילקח האזרחות 
הכוכב של מערכת הבחירות עד כה הוא אביגדור ליברמן. כוכב לא זוהר במיוחד אבל בולט מאוד, כוחני, סיסמתי וסיסטמי. ושלא תטעו, זאת מערכת הבחירות הראשונה בישראל בה אנו עדים לקמפיין מסוג כזה. קמפיין שמבדיל בין שחור ולבן, קמפיין שמאיר זרקור רב עוצמה ואשמה על קהל עצום, קמפיין שמגדיר בבוטות ובגסות מי הם הרעים ומי הטובים, קמפיין שיושב ברגל גסה על פחדים לאומיים, לאומנים ודתיים, קמפיין שלא היה מבייש שום מפלגה קיצונית בכל מקום בעולם.

אני שומע מאנשים הקרובים לליברמן דברים דומים להפליא לאלו הנשמעים מפי מקורבים לראשי מפלגות לאומניות אחרות בעולם: "הוא אדם נחמד", "יש לו חוש הומור", "הוא לא מתכוון", "זה רק הקמפיין" וכו'. אם תשימו לב אלה טקסטים שמעידים על יראה ובאים להרגיע את האומר יותר מאשר את השומע.

אני דווקא נוטה להאמין לליברמן. לי הוא נראה כמו אחד שגם ינסה לבצע את סיסמאותיו. זה טבעו של שכרון הכוח. הוא מסמם, מאפיל על כל שיקול דעת, מוחק כל קמצוץ של הומור או ביקורת עצמית וגורם להאמין בכוחות על אנושיים ובצדקת הדרך. בדרך כלל כשזה מתפוגג, אם בדרך הטבע ואם לאו, חושב אותו שיכור כוח: מה לעזאזל חשבתי לעצמי? אבל אז זה כבר מאוחר מדי - לו ולסובלים ממנו.
 

רק השואה תעבוד

 
הקמפיין של ליברמן גורם לא רק לציבור גדול להאמין בפנטזיה הלא מציאותית הזאת, אלא גם לליברמן עצמו. הוא באמת מאמין שכל הערבים רעים, הוא באמת מאמין שניתן יהיה לוותר במחי יד והחלטה על גושי אוכלוסיה ישראלית, הוא באמת מאמין שיש לנטול את האזרחות של כל היהודים...אופס, סליחה, הערבים. והוא גם באמת חושב שיש לו את הכוח לעמוד מול כל העולם ולהשאיר את המדינה שלמה.

הוא משכנע מאוד את אותם אנשים שהיו שמחים לראות כאן מדינה של דת אחת, עם אחד, גזע אחד, גבוהים, בהירים, חזקים ומאותה עדה (בתנאי שלא יהיו נכים או הומואים כמובן), שיהיו ממושמעים ובעיקר נ-א-מ-נ-י-ם! אחרת גם מהם תילקח האזרחות.
 
 
האבסורד הוא שזה עובד בישראל. זה לא מעיד על ליברמן כמו שזה מעיד עלינו. הפחד, החולשה והעליבות נמצאת בעיקר אצל אלה שמתלהמים, שמניפים את האגרוף מעלה. וכנראה שיש לא מעט כאלה בינינו. כל הניסיונות של מרצ להוות אלטרנטיבה מגוחכים, חלשים ולא קולעים. אלה ניסיונות שמנסים לדבר בהגיון במקום בו הטירוף קיים, חי ונושם.

יש חוקים לקמפיינים כאלה, יש שפה שחובה להשתמש בה ויש דרך לבנות תשובה. היא חייבת להיות רגשית, עוצמתית ובלי פחד. הקמפיין של ליברמן והצלחתו הוא סיבה מספיק טובה למרצ להשתמש בשואה. קל להקביל את הקמפיין של ליברמן להיסטוריה שלנו. קל וכואב.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by