בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החזית העממית 
סקס והבחירות הבינוניות 
 
 ``אוי, נטפלים אלינו רק כי אנחנו אישה``. הקמפיין של ליבני    צילום: מתוך אתר קדימה    
החזית העממית |
 
דורון פישלר

השבוע בחזית העממית: סקס. למי באמת אכפת שליבני היא אישה, איזה תשדירים מקבלים קריינות נשית ותשדירי בחירות אינטרנטיים עם עירום. כבר הזכרנו שיש סקס? כי יש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-10 בפברואר 2009 ישראל תלך לבחירות. בדמוקרטיה הרוב קובע, והתקשורת והפרסום קובעים לרוב איך לקבוע. החזית העממית עוקבת אחרי ארועי הבחירות - במדיה, בפרסום ובתקשורת, ותראה לכם את המסרים שמאחורי המסרים והמחשבה שמתחת לתעמולה. בסופו של דבר ייצא מכל זה ראש ממשלה חדש.
 

במקום דרוך

שבוע אחד של תשדירי תעמולה מאחורינו, שבוע אחד לפנינו, אחר כך בחירות, ואחר כך האח הגדול VIP. כניסת התשדירים היתה אולי אמורה להביא את האקשן למערכת הבחירות, אבל עשתה את ההיפך: מרגע שנכנסו התשדירים היא נתקעה, כאילו עשתה פריז על יום שלישי שעבר, שימשיך עד ליום שלישי הבא. התשדירים עצמם לא חידשו שום דבר – כצפוי. אבל גם בערוצי הפרסום האחרים, המפלגות התחפרו בבונקרים שלהן, ומתמידות עם אותם מסרים, אותם שלטים ואותם באנרים, בלי לחדש ולהשתכלל ואולי זה הדבר הנכון לעשות – אחרי הכל, לא משנים אסטרטגיה שבוע לפני קו הסיום. מה שהיה הוא שיהיה. אם לא תפרוץ עוד מלחמה בשבוע הקרוב (וכנראה שלא תפרוץ, אבל בימינו אי אפשר להיות בטוחים לגמרי בשום דבר), כנראה שתוצאות הבחירות כבר נקבעו, פחות או יותר.

טוב נו, נראה מה בכל זאת אפשר להבין מהתשדירים האלה.
 
"ציפי ליבני הצביעה נגדך" בתשדירי הליכוד
 "ציפי ליבני הצביעה נגדך" בתשדירי הליכוד 
 
 

הנשים, כמובן

יש איזה אחד - אומרים לנו בתשדיר של קדימה - ותיק ומנוסה, שכיהן בהמון תפקידים, ואף אחד לא היה מטיל ספק ביכולתו להיות ראש ממשלה, אם הוא לא היה – אישה. קוראים לו ציפי ליבני.

וואלה קדימה? באמת? אתם חושבים שאילו ציפי ליבני לא היתה אישה, ביבי וברק לא היו מטילים ספק ביכולתה להיות ראש ממשלה? הם היו פורשים מהמירוץ מיד ונותנים את הממשלה למר ליבני, כי מגיע לו?

ומה שיותר חשוב: מי (חוץ ממפלגת זכויות הגבר והאנשים שלא מסוגלים לזכור יותר ממשפט אחד בכל פעם, רע"ש) בכלל טען אי פעם שהנשיות של ליבני היא מה שפוסל אותה מלהיות ראש ממשלה? מה, פספסתי את התשדירים של ביבי שטוענים שצריך ראש ממשלה עם ביצים? (תזכורת לעצמי: להתקשר למטה הליכוד ולהציע להם את הסיסמה הזאת תמורת מחיר מופקע).

התשדירים של קדימה מתקרבנים בכוונה, ומכניסים לדיון את הקטע המיני שלא רלוונטי לכלום. אוי, נטפלים אלינו רק כי אנחנו אישה. אנחנו נראה להם מה זה. בקיצור, התשדירים האלה פונים לקהל, שלא ברור עד כמה הוא קיים בכלל, של מצביעי שרה פיילין הישראליים: נשים שרוצות מנהיג עם וגינה, ולא אכפת להן בכלל מה יש לאותו מנהיג בראש.

לא שהיחס הבעייתי לנשים ייחודי לקדימה. ססמת האנטי-ליבני "זה גדול עליה" בתשדירים של הליכוד נשמעת בקול נשי, כמין אמצעי מניעה נגד ההאשמה שמדובר בסיסמה שוביניסטית. מלבדה, התשדיר היחיד של הליכוד שבו נשמעת קריינית הוא התשדיר שעוסק – שוב – בליבני, ובהצבעות שלה נגד החוקים התומכים בנשים. כל יתר התשדירים של הליכוד, כמו הרוב המכריע של תשדירי כל המפלגות האחרות, מוקראים על ידי גברים, כי מה לעשות, צריך להקרין סמכות, וסמכות זה גבריות. רק התשדירים שפונים לערבים מדברים ערבית. רק בתשדירים שפונים לרוסים יש תרגום לרוסית. ורק בתשדירים שעוסקים בזכויות הנשים, יש נשים. כי נשים הן, אתם יודעים, מיעוט קטן ולא חשוב כזה. מיעוט עם כח של 60 מנדטים, אבל מיעוט.
 

בינתיים, באינטרנט: ציצים!

אם כבר עוסקים במעמד האישה: הידד, בשעה טובה קיבלנו את תשדיר הבחירות הפורנוגרפי הראשון. התשדיר המופק היטב (בלוק של סרט פורנו מהסבנטיז) הגיע מ"מרצ", ובו בחורות לבושות במעט מאוד רוקדות על רקע נאום של ביבי על האישה העובדת. או-קיי. הפוטנציאל של התשדיר הזה להרגיז נראה גדול הרבה יותר מהסיכוי שמישהו בכלל יבין מה הוא מנסה להגיד, אבל לפחות יש ציצים. והיינו שמים לינק, רק שהתשדיר הזה הוסר מהרשת, שעות בודדות אחרי שעלה, על ידי המשתמש(ת) שהעל(תה) אותו. יאללה, תחליטו. רוצים להרגיז, קומו ותרגיזו, אבל לא תעשו לנו טיזינג ואז תברחו.
 
התשדיר הפורנוגרפי של מרצ. זה מה שנשאר (צילומסך)
 התשדיר הפורנוגרפי של מרצ. זה מה שנשאר (צילומסך) 
 
ומכיוון שסקס מוכר גם בפוליטיקה, קיבלנו גם את הניסיון הפתטי ביותר עד היום לקמפיין ויראלי – ואפילו אין בו ציצים: "בוחרות יקרות", סדרת סרטונים יעני מצחיקים של שתי צפונבוניות יעני ערומות (מצולמות מהכתפיים ומעלה, זה לא שתראו משהו), עם יעני סאטירה על יעני ביבי. התשדירים לא מגיעים עם שיוך מפלגתי ברור, אבל הבוחרות המטומטמות בכוונה תומכות כנראה בקדימה, ומופקות ברמה שמעל להפקה המחתרתית הביתית – מה שמעורר חשד שהקמפיין הרשמי של קדימה מעורב בזוועה הזו. כל העסק מתפרסם ביוטיוב תחת הכותרת – אני לא ממציא את זה – "בחורות לוהטות במקלחת". ברור, כי אנשים שמגגלים "בחורות לוהטות במקלחת" ממש מקשיבים למה שיש לאותן בחורות לומר ומצביעים בהתאם.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by