בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חוזרים לשר 

חוזרים לשר

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מועצת הרשות השניה מחזירה את הכדור למגרש הפוליטי: תבקש משר התקשורת להאריך את הזמן למציאת הסדר עם ערוץ 10. במקביל, מאות עובדי הערוץ "קברו" את הערוץ בהפגנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחזירה את הכדור למגרש הפוליטי. דאבוש
 מחזירה את הכדור למגרש הפוליטי. דאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
הרשות השניה תפנה לשר התקשורת אריאל אטיאס ותפנה אליו בבקשה שיאריך את הזמן למציאת הסדר עם ערוץ 10. לפני מספר שעות ננעלה ישיבת מועצת הרשות השניה בענין זה בשעה שמחוץ לה נערכה הפגנת עובדי הערוץ בה השתתפו מרביתם לרבות עיתונאים ובכירים. המפגינים "קברו" באופן סמלי את הערוץ באמצעות ארון קבורה מיוחד ובקשו "להגן על מקום עבודתם". בהמשך קראו חברי המועצה לנציגי הערוץ להיכנס ולהשתתף בישיבה.

בפועל, החלטת הרשות למעשה מגלגלת את הכדור חזרה למגרש הפוליטי ומשאירה לשר התקשורת להחליט מתי יפורסם מכרז חדש לערוץ. הצעד הבא המתבקש הוא שבעלי המניות יפנו כעת לבנקים כדי לקבל אשראי בדמות ערבויות לתשלום בסך 70 מיליון. במידה והבנקים יסרבו לבקשה זו מצד המשקיעים, על פי הערכות בעלי המניות יתחייבו בשם החברות בהן הם מחזיקים.

יו"ר הרשות השניה נורית דאבוש אמרה היום ל-nana10 כי בכוונת הרשות לפעול בהקדם לשר התקשורת בבקשה שיכנס את ועדת הכלכלה בהקדם על מנת לאשר את מתווה הפשרה שהציג אמש השר ולדבריה "התקבל על ידינו כבר לפני מעל חצי שנה". כזכור, הישיבה שהתקיימה היום היתה למעשה פועל יוצא של החלטת ועדת הכלכלה מהשבוע שעבר והביאה לפרוץ המשבר הנוכחי, ובמתכונתה המקורית היתה לצורך הכנת תשתית לפרסום מכרז חדש לערוץ.
 

יוצרים ובוכים

 
במקביל ליום הסוער בתל אביב, גם בירושלים המשיכו להשמע השכנועים בעד ונגד המתווה שהושג. שר התקשורת אריאל אטיאס נפגש היום עם נציגי עובדי תעשיית הטלוויזיה והקולנוע בישראל (איגודי היוצרים) ושמע את טענותיהם. היוצרים דרשו לבצע פגישה זו מיד לאחר היוודע החלטת ועדת הכלכלה באשר לעתידו של ערוץ 10.

איגוד היוצרים תמך בהחלטת הועדה בטענה כי הערוץ אינו עומד בהתחייבויות התוכן והפקות המקור שלו וביקש להפגש עם השר על מנת לשטוח בפניו את מה שמגדירים היוצרים כ"הפרות מתמשכות של זכייני הערוצים המסחריים, והפגיעה הקשה בפרנסתם של עובדי הענף".

השר אטיאס הודיע היום בהקשר זה כי הוא מבין לליבם, מזדהה עם מאבקם וכי יגיש את התקנות החדשות לועדת הכלכלה, רק לאחר שהרשות השנייה תשוכנע לגבי המתווה והערבויות.

גם בערוץ 10 התייחסו להחלטת הרשות שלא להחליט ומסרו כי "הערוץ מברך על התערבות שר התקשורת ועל החלטת הרשות השנייה לגבש הסדר כולל שיביא פתרון אמיתי לענף הטלוויזיה המסחרית בישראל. משרדי התקשורת מכירים בצורך לשינוי מהותי של הרגולציה הנוכחית והתאמתה למציאות הכלכלית באופן שיאפשר לערוצי הטלוויזיה המסחרית להגיע לאיזון כלכלי.

במסגרת ההסדר הכולל שהצדדים פועלים לגיבושו, ישראל 10 התחייבה לפנות לבנקים על מנת לקבל ערבויות להבטחת השלמתן של מחויבויות התוכן. במקרה שלא תושג הסכמת הבנק להעמדת הערבויות כאמור, יגבו בעלי המניות של ישראל 10 את התחייבות החברה להשלמת המחויבויות האמורות בהתחייבויות בכתב מטעמם. האמור לעיל יהווה מרכיב בהסדר הכולל".

נלחמים על הבית: סיקור מלא של המשבר בערוץ 10>>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by