בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בדרך לפשרה? 
 
 המשמעות המיידית: הארכת הזיכיון לשנתיים נוספות. אריאל אטיאס והפגנות העובדים    צילום: nana10, יח``צ    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

שר התקשורת אריאל אטיאס וערוץ 10 בהצעת פשרה: 70 מליון ש"ח כביטחונות תמורת הארכת הזיכיון. חה"כ ארדן: "חבל שהשר איפשר לערוץ לצבור חובות הפקה של סוגה עילית במשך 3 שנים ולא עסק בנושא עד היום"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם הפגישה שנערכה היום בין שר התקשורת אריאל אטיאס לבין משלחת ערוץ 10 הפכה לחבל הצלה? בדיון המשולש שנערך בין אנשי המשרד, נציגי ערוץ 10 ונציגי הרשות השנייה התקבלה הסכמה לפיה יפקיד ערוץ 10 סכום של כ-70 מיליון שקל בביטחונות על מנת להבטיח הוצאת סכום זה על תוכן טלוויזיוני.

המשמעות המיידית של מתווה הפשרה היא כי זיכיונו של הערוץ יוארך בשנתיים נוספות עם אפשרות הארכה לעוד שנתיים. כעת צריך הערוץ להגיע להסכמה עם הרשות השנייה ולאחר מכן יוכל שר התקשורת להגיש תקנות חדשות לאישור ועדת הכלכלה, אשר יהפכו את ההחלטה על יציאה למכרז חדש.
 

"בעלי המניות גילו נכונות"

"אני שמח שהשר אימץ את עמדתי מלפני כחצי שנה". ארדן
 "אני שמח שהשר אימץ את עמדתי מלפני כחצי שנה". ארדן 
 צילום: רוני שיצר 
 
בכל אשר קשור למחויבויות הכספיות של ערוץ 10 למדינה בגין חובות על תשלום דמי זיכיון, תמלוגים והוצאה על קולנוע, המסתכמות ב- 26 מיליון ₪, עמדת שר התקשורת היתה ונותרה כי ניתן להגיע להסדרים ולפריסה כספית, וזאת בהתייחס למשבר הכלכלי העולמי ולפגיעה בתעשיית השידורים שנגרמה בעטיו.

ממשרד התקשורת נמסר כי נציגי בעלי המניות ומנהלי ערוץ 10 גילו מצדם נכונות להתחייב להחזר המחויבויות בתחום התוכן באמצעות הצגת ביטחונות כספיים.

לדברי השר אטיאס: "אני חש שחלה התקרבות משמעותית בעמדות הצדדים. להערכתי, בדיאלוג שיתקיים במהלך היום, ניתן יהיה להגיע עם מאמץ קל משני הצדדים, להסדר המניח את הדעת, באיזונים הדרושים".

חבר הכנסת גלעד ארדן מסר בתגובה כי "אני שמח שהשר אימץ את עמדתי מלפני כחצי שנה. חבל שהשר איפשר לערוץ לצבור חובות הפקה של סוגה עילית במשך 3 שנים ולא עסק בנושא עד היום. עדיין, אם הערוץ יציג לראשונה ערבויות בנקאיות, שרק הן מהוות ערובה לעמידה במחויבויות ולא הבטחות סרק - אתמוך בהארכת הזיכיון ב-4 שנים נוספות".

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "אנו מברכים על מאמציו של שר התקשורת למצוא פתרון למשבר".

נלחמים על הבית: סיקור מלא של המשבר בערוץ 10>>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by