בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
אטיאס: "ההחלטה על ערוץ 10 - לא עניינית" 
 
 ``מצר על החלטת הועדה שנבעה משיקולים לא ענייניים``. שר התקשורת, אריאל אטיאס    צילום: קובי קנטור, nana10    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

שר התקשורת אריאל אטיאס מגיב לראשונה למשבר: "אני מצר על החלטת הועדה, שהתבצעה משיקולים לא ענייניים. יש לשמור על תחרות". ביום ראשון יפגשו הצדדים לדיון נוסף. בראש משלחת הערוץ יעמוד יעקב אילון. גם קשת הרשמית תומכת: "מאבקכם הוא מאבקנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התקשורת אריאל אטיאס מגיב לראשונה על החלטת ועדת הכלכלה מלפני יומיים שקבעה כי לא יוארך מועד הזיכיון המחודש של ערוץ 10. אטיאס נפגש היום (ה') עם נציגי העיתונאים הבכירים העובדים בערוץ במהלך יום סוער של הפגנות עובדי הערוץ בבירה אל מול בניין הרשות השנייה.

בהודעה שהוציא לפני מספר דקות, אמר השר כי הוא "מצר על עצירת הדיאלוג המתקיים, דווקא במועד זה, משיקולים לא ענייניים וברוב של 2 נגד 1", וציין כי "יש לשמור על תחרות בענף השידורים באמצעות מספר ערוצים המתחרים זה בזה, מכיוון שזה משרת את הצרכנים – צופי הטלוויזיה אשר נהנים ממגוון בשידורים, זה טוב לתעשייה – למפרסמים, לפרסומאים, זה תורם ליצירה המקומית, וזה טוב גם לשחקנים השונים בענף".

יחד עם זאת, הבהיר אטיאס כי "על הזכיינים לעמוד במחויבויות אשר נטלו על עצמם, ותפקידו של הרגולטור הוא להבטיח את עמידתם במחויבויות אלו. עמידה במחויבויות ההפקה המקומית תסייע גם לענף היצירה המקיף אלפי עובדים אשר מתפרנסים משוק זה".

בהודעתו התייחס השר אף לשורת הרפורמות שניסה לבצע בכהונתו וטען כי "ייתכן כי שיטה שבה למפעילי הערוץ היה פרק זמן ארוך טווח להחזרת השקעותיהם הייתה מאפשרת למפעילים לעמוד במחויבויותיהם ביתר קלות".

עוד הוסיף השר כי בכוונתו להיפגש ביום א' עם הנהלת הערוץ וראשי הרשות השנייה כדי לנסות ולמצוא פתרון למשבר שנוצר. בראש המשלחת מטעם הערוץ יעמוד יעקב איילון, מי שלקח בעברו חלק בהתמודדות במכרז על הפעלת ערוץ 10, ולכן מכיר את הלכות הרגולציה.
 

קשת: "מאבקכם הוא מאבקנו"

"היום זה אתם ומחר זה אנחנו". אבי ניר מנכ"ל קשת
 "היום זה אתם ומחר זה אנחנו". אבי ניר מנכ"ל קשת 
 צילום: יח"צ קשת 
 
בתוך כך, לאחר שחלק גדול מראשיה התראיין לכלי התקשורת וגיבה את מאבק העובדים של ערוץ 10, הצטרפה גם קשת הרשמית לעמדת הערוץ. הזכיינית הוציאה מכתב תמיכה להנהלת הערוץ בו הביעה את הזדהותה עם החשש לסגירתו. "בימים כתיקונם אנו מתייחסים אליכם כמתחרים. היום אנו רוצים לפנות אליכם כשותפים לשוק הטלוויזיה המסחרית בישראל ולחזק את ידיכם", נכתב במכתב, "לצערנו, אנו חולקים את אותה מצוקה, שהגיעה במלוא חריפותה אל פתחכם".

קשת תולה אף היא את המשבר בבבעיות הרגולציה. "המשבר של כולנו, לא החל שלשום, הוא עמוק וקשה. מקורו בשיטה. שיטת ההגבלה, ההתערבות והפיקוח על שוק הטלוויזיה המסחרית בישראל פשטה את הרגל מזמן ואולם היום היא מאיימת לגרום לכם ולנו לפשוט את הרגל בעקבותיה. השקעתם מאמצים וכשרון, אך מתברר, שאין ערך להשקעה, אין ערך לעמידות ואין ערך לחריצות. עבורנו יש לכך משמעות מטלטלת, שלא ניתן להשלים עמה".

לסיכום, כותבת הזכיינית כי "במקום להתמודד עם שורש הבעיה, יש מי שבוחר, שוב ושוב לטמון את ראשו בחול. היום זה אתם ומחר זה אנחנו, ולכן מאבקכם הוא מאבקנו".

גם תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר (ו') אל יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת בדרישה שיכנס בדחיפות את הועדה כדי לערוך דיון חוזר בהחלטה שלדבריהם "משמעותה היא קריסה של הערוץ ופיטורי מאות עובדים".

עדכון אחרון: 30.1 09:08

נלחמים על הבית: סיקור מלא של המשבר בערוץ 10>>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by