בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
עולים לבירה 
 
 ``3000 משפחות בלי פרנסה``. מפגינים מול הרשות השניה    צילום: nana10    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

המלחמה על הבית החלה באופן רשמי: מאות מעובדי ערוץ 10 מפגינים מול בניין הרשות השניה ובפתח משרד התקשורת בירושלים. הרשות השניה: "אנו מזדהים עם כאבכם". במקביל יצאו העובדים בקמפיין בעיתונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בין המפגינים, מרבית עיתונאי הערוץ. שריפות צמיגים בבירה
 בין המפגינים, מרבית עיתונאי הערוץ. שריפות צמיגים בבירה 
 צילום: nana10 
 
המאבק הרשמי החל. לאחר שאתמול עובדי ערוץ 10 החלו לעכל את המציאות החדשה ונערכו לצעדים מעשיים, בשעות האחרונות עשו דרכם מאות מעובדי ערוץ 10 לעבר ירושלים להפגנה מול בניין הרשות השניה ומול משרד התקשורת. בין המפגינים נמצאים גם מרבית עיתונאי הערוץ בניהם גיא לרר, חיים אתגר, אלון בן דוד, אור הלר, דב גילהר, צ'יקו מנשה, נעה קולפ, אוהד חמו, אביב פרנקל, נגה ניר נאמן וכן בכירים מאתר nana10 הנמצא בבעלות חלקית של הערוץ. במהלך ההפגנה נשאו העובדים שלטים וקראו לרשות השניה ולשר התקשורת להתערב בהקדם במשבר שנוצר, למנוע כניסתם של מאות עובדים למעגל האבטלה, ולבטל את הנזק העתידי שיגרם לתחרות בשוק התקשורת.

מאוחר יותר יצאה לעבר המפגינים איילת מצגר, סמנכ"לית הטלוויזיה של הרשות, והביעה את הזדהות הרשות עם כאב העובדים. על פי גורמים שנכחו בהפגנה מצגר הוסיפה כי "הרשות תמשיך לעשות כל מאמץ להגיע להסדר אך יחד עם זאת זה חייב להיות על פי החוק". בתוך כך, נערכות בשעות אלו פגישות של נציגי עובדי הערוץ עם נציגי משרד התקשורת.

עובדי הערוץ החלו כבר אמש לפעול כנגד ההחלטה הדרמטית באשר לאי הארכת המכרז של הערוץ. בסבב ישיבות אינטנסיביות שקיימו אתמול מנהלים בכירים בערוץ הועלו הצעות רבות למאבק בניהן מסע תקשורתי כנגד ההחלטה, הקמת צוות מיוחד שייחשף לתקשורת, יכתוב מאמרים ויתראיין ובהמשך אף הפגנות.

במהלך הישיבות הקדחתניות החלו בפועל אתמול בערב, עם פגישה מיוחדת שכונסה בין בעלי המניות בערוץ, בה דנו במצב החדש. במהלך היום כאמור התקיימו פגישות נוספות בהשתתפות עובדי הערוץ בהן הוחלט כי העובדים ינקטו בצעדי מחאה בניסיון לשנות ההחלטה.

על פי גורמים שונים אחת ההצעות שהועלו על השולחן היתה הפגנה של עובדי הערוץ בימים הקרובים מול ביתו של הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. הסיבה לבחירת מיקום זה - היותו של שר התקשורת, אריאל אטיאס, חבר מפלגת ש"ס. אולם יצויין כי עניין זה זוכה להכחשה רשמית מצד הערוץ ועל פי גורם שנכח בישיבות "מכל הההצעות שהועלו על השולחן, הפגנה מול ביתו של הרב עובדיה יוסף לא היתה אחת מהן".
 

קמפיין בעיתונות הכתובה

"למה גלעד ארדן מנסה לסגור את ערוץ 10?". המכתב וההפגנה
 "למה גלעד ארדן מנסה לסגור את ערוץ 10?". המכתב וההפגנה 
 צילום: nana10 
 
במקביל להפגנה המתקיימת החלו העובדים גם לפעול בצינורות התקשורתיים, בתוך הערוץ ומחוצה לו. הבוקר הפיצו העובדים קול קורא מיוחד, שיפורסם כמודעה בעיתונות הכתובה, תחת הכותרת "למה גלעד ארדן מנסה לסגור את ערוץ 10? למה חשוב לו להשתיק דווקא עכשיו את חדשות 10?".

במודעה, שמומנה על ידי בעלי הערוץ, מציינים ראשי המאבק כי "14 יום לפני הבחירות ביצע ח"כ גלעד ארדן, מסיעת הליכוד, מחטף פוליטי וברוב של 2 נגד 1 החליט לסגור את ערוץ 10. במהלך שבע שנות פעילותו ובהשקעות עתק של למעלה ממיליארד ₪ הצליח ערוץ 10 לשנות את מפת הטלוויזיה בישראל ולייצר תחרות בשוק הטלוויזיה".

המודעה מיועדת לאוזני הציבור אך תכוון במיוחד לאוזני הפוליטיקאים. בהמשכה נכתב כי "עולם העיתונות בישראל ריכוזי ונשלט על ידי גורמים מעטים. ערוץ 10 הוא גוף תקשורת עצמאי במלוא מובן המילה ושבע שנים קולו בולט כקולה של העיתונות החופשית והבלתי תלויה. הדמוקרטיה הישראלית זקוקה לערוץ 10 חזק ובועט. אל תתנו לשני חברי כנסת לסגור את חדשות 10, אל תתנו להם להשתיק את העיתונות החופשית".
 

"ממשלות בכל העולם נרתמות להצלה"

 
עוד נכתב במכתב כי "בעיצומו של המשבר הכלכלי הגדול ביותר בהיסטוריה המודרנית, בימים בהם ממשלות בכל העולם מתגייסות להצלת מוסדות ענק מקריסה, החליטו שני חברי כנסת לקטוע את המו"מ להסדר וסירבו לדחייה של שלושה שבועות", וכי "3,000 משפחות יאבדו את פרנסתם, תעשיית הטלוויזיה תקרוס, הציבור יאבד אלטרנטיבה והתחרות בשוק הטלוויזיה תיגמר".

במכתב פונים עובדי ועיתונאי ערוץ 10 "לראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, לשר התקשורת, אריאל אטיאס, לשר האוצר, רוני בראון, ולמועמדים לראשות המשלה בנימין נתניהו, ציפי לבני ואהוד ברק להתערב ולמנוע את סגירת הערוץ וחברת החדשות שלו, לפעול לשימור התחרות ולהציל את פרנסתן של אלפי משפחות".


עדכון אחרון: 12:04

נלחמים על הבית: סיקור מלא של המשבר בערוץ 10>>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by