בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
נלחמים על הבית 
 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

עובדי ערוץ 10 החלו לעכל את המציאות החדשה ונערכים לצעדים מעשיים. בין החלטות: הקמת צוות תקשורתי והפגנות. צעד אפשרי נוסף: הפגנה מול ביתו של הרב עובדיה יוסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנה מול ביתו של הרב. אחת ההצעות למאבק
 הפגנה מול ביתו של הרב. אחת ההצעות למאבק 
 צילום: יח"צ 
 
לאחר 24 שעות של עיכול, עובדי ערוץ 10 החלו היום לפעול כנגד ההחלטה הדרמטית מאתמול באשר לאי הארכת המכרז של הערוץ. בסבב ישיבות אינטנסיביות שקיימו היום מנהלים בכירים בערוץ הועלו הצעות רבות למאבק בניהן מסע תקשורתי כנגד ההחלטה, הקמת צוות מיוחד שייחשף לתקשורת, יכתוב מאמרים ויתראיין ובהמשך אף הפגנות.

הישיבות הקדחתניות החלו בפועל אתמול בערב, עם פגישה מיוחדת שכונסה בין בעלי המניות בערוץ, בה דנו במצב החדש. במהלך היום כאמור התקיימו פגישות נוספות בהשתתפות עובדי הערוץ בהן הוחלט כי העובדים ינקטו בצעדי מחאה בניסיון לשנות ההחלטה.

על פי גורמים שונים אחת ההצעות שהועלו על השולחן היתה הפגנה של עובדי הערוץ בימים הקרובים מול ביתו של הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. הסיבה לבחירת מיקום זה - היותו של שר התקשורת, אריאל אטיאס, חבר מפלגת ש"ס. אולם יצויין כי עניין זה זוכה להכחשה רשמית מצד הערוץ ועל פי גורם שנכח בישיבות "מכל הההצעות שהועלו על השולחן, הפגנה מול ביתו של הרב עובדיה יוסף לא היתה אחת מהן".

גורמים אחרים בערוץ הוסיפו כי לא מן הנמנע שבקמפיין ישתמשו גם בטיעון "המניעים המוזרים לפיהם ועדה בהרכב מצומצמם נטלה הכרעה בעלת משקל כה היסטורי עבור עתיד שוק התקשורת בישראל, ועוד שבועיים לפני הבחירות".
 

"החלטה אומללה בעיתוי אומלל"

 
מוקדם יותר הבוקר, הגיב לראשונה גם ח"כ רוברט אילטוב, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, על החלטת הועדה להוציא למכרז את ערוץ 10: "לצערי ההחלטה שהתקבלה אתמול בועדה המשותפת של כלכלה וחינוך הינה החלטה אומללה, בטח ובטח שהיא מתקבלת בעיתוי בעייתי של שבועיים לפני הבחירות ובנוכחות דלה כל כך של חברי כנסת".

חה"כ אילטוב הוסיף כי "אני המום שדבר כל כך רציני, שנדרש לדיון מקיף של מספר רב של חברי כנסת וגורמים ממשרד התקשורת ומהרשות השנייה, נעשה כמעט ללא דיון ובהסכמה של שני חברי כנסת מהליכוד מול אחד של ישראל ביתנו. לצערי הרב לא אני הוא העומד בראש הועדת המשותפת של חינוך וכלכלה ואף לא חבר בועדה ולכן לא היתה לי אפשרות אפילו כיו"ר ועדת הכלכלה להשפיע על ההחלטה".

גם בכירים רבים בתעשייה הביעו היום את דעתם כנגד הדרך בה התקבלה ההחלטה ומשמעויותיה הרות הגורל עבור העובדים בתחום, התחרות והצופים.

נלחמים על הבית: סיקור מלא של המשבר בערוץ 10>>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by