בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
משבר תעשייתי 
 
 משמעות ההחלטה היא הפעלת הערוץ על ידי זכיין חדש. ורסשבקי וארדן    צילום: יח``צ, אתר הכנסת    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

בעקבות החלטת ועדת הכלכלה: זיכיון ערוץ 10 לא יחודש והערוץ ייצא למכרז חדש. המשמעות: פיטורי מאות עובדים וסגירת חברת החדשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זיכיון ערוץ 10 לא יחודש, ולערוץ יפורסם מכרז חדש - כך עולה מהחלטת ועדת הכלכלה שהתקיימה אתמול (שלישי) בצהריים. משמעות ההחלטה היא מתן הזיכיון להפעלת הערוץ לזכיין חדש, לאחר קיום מכרז. הדבר צפוי לגרור לסגירת ערוץ 10 במסגרתו כיום, ועל כל המשתמע מכך - פיטורי מאות עובדים, סגירת חברת החדשות ועוד.

ההחלטה נפלה בעקבות התכנסותה של ועדת הכלכלה לדיון חוזר בהחלטתה לפני כחודש. אז החליטה הוועדה להיעתר לבקשת שר התקשורת ולדחות את התאריך בעניין ההחלטה על הארכת הזיכיון. הדיון התקיים לאחר שמועצת הרשות השנייה החליטה בנובמבר 2008 על יציאה למכרז חדש, והותירה לערוץ 10 עד ל-1 במארס להגיע להסדר. לפי ההחלטה הקודמת, אם ערוץ 10 אכן היה מצליח להגיע להסדר עד מארס, הזיכיון היה נותר על כנו, ללא מכרז חדש.

ההחלטה הצריכה עדכון של התקנות, מאחר שלפי החוק החלטה סופית היתה צריכה להתקבל עד לתאריך 1 בדצמבר 2008. ועדת הכלכלה, שהתכנסה לפני כחודש, אכן נעתרה לבקשת הדחייה ואישרה אותה. אולם לאחר הדיון ביקש ח"כ גלעד ארדן לערער על ההחלטה, בתואנה שאין בסיס חוקי למתן ארכה שכזו. בדיון החוזר שהתקיים היום הוחלט ברוב קולות של שני חברי כנסת מול אחד - ארדן ומשה כחלון מהליכוד מול אלכס מילר מישראל ביתנו - להפוך את ההחלטה.
 

ארדן: "יש גבול"

"נצא למכרז חדש". דאבוש
 "נצא למכרז חדש". דאבוש 
 צילום: יח"צ 
 
בשל אי מתן ההארכה נכנסת לתוקפה החלטת מועצת הרשות השנייה, לפיה יש לקיים מכרז למציאת זכיין חדש שיפעיל את ערוץ 10. יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, אישרה בסוף הדיון כי אכן זה מה שעתיד לקרות ואמרה "נצא למכרז חדש". הזכיין החדש אמור לעלות לאוויר בפברואר 2010, מה שלא משאיר זמן רב לעריכת מכרז והחלטה על זוכה.

נציגי ערוץ 10 בדיון - מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, סגן יו"ר דירקטוריון הערוץ, מודי פרידמן והיועצת המשפטית של הערוץ, דבורה קמחי, נראו נדהמים והמומים בתום הדיון וסירבו להגיב בנושא. נציגי הערוץ גם לא הביעו עמדתם במהלך הדיון.

ח"כ ארדן, שביקש את הדיון הנוסף והביא להפיכת ההחלטה, טען כי "ערוץ 10 יודע על חוב של 103 מיליון שקל כבר חצי שנה, ולא הגיע להסדר". לדבריו, "יש גבול לכמה אפשר לשנות את החוקים. כאשר כולנו הפסדנו כסף בקרנות ההשתלמות בחודשים האחרונים, אף אחד לא החזיר לנו אותו. אי אפשר להגיד: 'נכון שהתחייבנו' ושניתן להם גושפנקא לברוח מהאחריות".

ארדן הזכיר כי הערוץ קיבל בעבר הקלות חקיקה בערך של יותר ממיליארד שקל. ארדן אף אמר כי הרשות השנייה פועלת שלא לפי הוראות החוק. בעניין זה טענו היועץ המשפטי של הרשות, דורון אבני, ויו"ר הרשות כי פעילות הרשות חוקית מאחר שקיבלו את ההחלטה בזמן המותר לכך.
 

היוצרים מברכים

 
ארגוני העובדים בקולנוע ובטלוויזיה מסרו כי הם מברכים את ועדת הכלכלה על החלטתה לאכוף את החוק על זכייני ערוץ 10. "לאחר שנים בהם היה ברור לכל זכיין כי אין רגולציה של ממש בתחום, באה היום ועדת הכלכלה והבהירה באופן שאינו משתמע לשני פנים כי חוק יש לקיים. במקביל, אנו דורשים כי החלטת הוועדה לא תשמש כמפלטם של בעלי ההון השולטים בו, לטובת התמזגות עם רשת. לא ייתכן שמפר חוק בערוץ אחד יהיה בעליו של ערוץ אחר".

"אנו דורשים מבעלי הערוץ ומהרשות השנייה לדאוג כי הערוץ יעמוד בכל מחויבויותיו הכלכליות למפיקים השונים הנמצאים בקשרי עבודה מול הערוץ. כפי שזכור, הערוץ גרם לפשיטות רגל שלא מעט מפיקים רק לפני חמש שנים".

נלחמים על הבית: סיקור מלא של המשבר בערוץ 10>>>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by