בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
הבורסה רוצה פריים טיים 
 
  צילום: יוני המנחם    
פרסום ושיווק |
 
שרון שפורר, Themarker

מה הקשר בין הבורסה לבין שעשועוני טלוויזיה, סדרות תעודה, וטקסים חגיגיים? תוכנית העבודה הסודית להצלת הבורסה. על הפרק: תוכנית מיוחדת של "אחד נגד 100" וסדרת טלוויזיה בהשראת "עמוד האש". העיקר שאף אחד לא יקצץ את הטיסות והפינוקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נראה שיש מי שזוכר את הסדרה ורוצה אחת לעצמו. "עמוד האש"
 נראה שיש מי שזוכר את הסדרה ורוצה אחת לעצמו. "עמוד האש"   
מעטים מפעילי הבורסה המקומית, שרובם צעירים, זוכרים את הסדרה התיעודית המיתולוגית "עמוד האש" שהוקרנה בטלוויזיה הישראלית לפני כ-30 שנה, אבל נראה שיש מי שזוכר. שאול (סם) ברונפלד, יו"ר הבורסה, והמנכ"לית שלו, אסתר לבנון, רוצים גם הם תוכנית כזו. בתוכנית העבודה של הבורסה ל-2009, תחת הפרק "שיווק ופיתוח עסקי" והכותרת "עמוד האש הכלכלי", נכתב כי הבורסה מפיקה סדרת טלוויזיה בת שישה פרקים הסוקרת את תולדות הכלכלה הישראלית. התוכנית אמורה להיות משודרת בערוץ 2 על ידי הזכיינית רשת.

תוכניות החדירה לפריים טיים של לבנון וברונפלד אינן מתמצות בסדרה עם ניחוח היסטורי חינוכי. הבורסה, כך מתברר, מתכננת גם השתתפות בשעשועון הטלויזיה "אחד נגד 100" - כאשר 100 המשתתפים יהיו נציגי 100 החברות במדד ת"א 100. הבורסה מסבירה כי כמה עקרונות מנחים אותה בפעילות השיווקית בשנה הקרובה: פעילות תדמיתית הממוקדת בבורסה, בניית תשתיות ארוכות טווח ופעילות המשמרת קשר ישיר עם הקהילה המקצועית ומבוצעת בשיתוף פעולה עמה. מטרות הפעולות השיווקיות והתקשורתיות, על פי תוכנית העבודה, דומות למטרות בשנים קודמות: חיזוק תדמית הבורסה בקרב הציבור הרחב ומיצובה כגוף מרכזי וחיוני לכלכלה; הגברת הפעילות הבינלאומית תוך חיזוק התדמית בעיני הקהילה המקצועית באירופה, צפון אמריקה והמזרח הרחוק; וביצוע פעילויות ממוקדות לקהלי היעד העיקריים של הבורסה.

נוסף על תוכניות הטלוויזיה המתוכננות, בבורסה מתכננים גם טקס פתיחת מסחר בפריפריה עם ארבע חברות שאותן הם מגדירים בתוכנית העבודה "חברות המופת", וכן הרחבת ההפצה של מידע לציבור הרחב על מושגי יסוד בבורסה.
 

טיסות כמו חול וברוקר יפאני גדול

 
פרק מהותי בתחום השיווק והפיתוח העסקי כולל את הרחבת שיתוף הפעולה עם הבורסות הבינלאומיות והגברת החשיפה של הבורסה והחברות הציבוריות בעולם. במסגרת זו נראה כי בכירי הבורסה, בהם ברונפלד, לבנון והסמנכ"לית רונית הראל בן-זאב, אינם מתכוונים לתת למשבר הגלובלי לשנות להם את התוכניות.

ראינו את זה בהעלאת השכר לבכירי הבורסה בעיצומו של משבר, ואנחנו צפויים לראות זאת גם בנסיעות לחו"ל. אחרי שהיו בשנתיים האחרונות בפאריס, בלונדון, בניו יורק ובשנחאי - ובכמה מהיעדים יותר מפעם אחת - עשויים ברונפלד, הראל בן-זאב ולבנון להניף את דגל ישראל גם במדינות המזרח, לנופף בו שוב בניו יורק ובלונדון, להגיח פעם נוספת לסין ולחזק את הקשר עם יהדות ארה"ב בפלורידה שטופת השמש.

התוכניות להרחבת שיתוף הפעולה עם בורסות בינלאומיות כוללות הסכמי שיתוף פעולה עם בורסות מובילות במזרח הרחוק, קיום כנסים שנתיים בשיתוף פעולה עם נאסד"ק והבורסה בלונדון ובחינת העיתוי המתאים לקיום משלחות להידוק קשרים בין קהילות העסקים הישראלית והסינית.

כחלק מהגברת החשיפה בפני ציבור המשקיעים הבינלאומי כוללות התוכניות פעילות לקירוב יהדות ארה"ב להשקעה בשוק ההון בישראל בכינוס מנהלי כספים של הפדרציות היהודיות בארה"ב (או שמא נאמר כינוס מנהלי הכספים של הפדרציות היהודיות ששרדו את הונאת מיידוף), שייערך בפלורידה, כנס בלונדון בשיתוף הבורסה של לונדון, כנס בניו יורק בשיתוף נאסד"ק והסעיף החשוב ביותר, המותיר פתח לנסיעות נוספות: השתתפות בכנסים בחו"ל המאורגנים על ידי גופים אחרים.

בהקשר זה מעניין לבחון את ביצועי הבורסה בתחום הגלובליזציה ועידוד ההנפקות ב-2008 לפי הסיכום שלה. שמונה פרויקטים בתחום שיתופי הפעולה השונים תיכננה הבורסה לבצע בשנה האחרונה, ומתוכם אחד הושלם, בכמה אחרים יש התקדמות חלקית והשאר לא נשאו פרי.
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by