בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
"3 ימים בלי טלוויזיה" 
 
 במהלך ההפגנה הקודמת, ניסו לפרוץ לשידור ``ארץ נהדרת``. איגוד היוצרים    צילום: אתר איגוד היוצרים    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

תמה המלחמה, מתחדשים הקרבות: מטה מאבק היוצרים הכריז היום על שביתה בת 3 ימים במהלכה לא יתקיימו צילומים לאף תוכנית טלוויזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמה המלחמה בדרום, מתחדש המאבק של איגוד היוצרים בזכייניות. בכנס מיוחד של האיגוד הבוקר בסינמטק תל אביב הכריזו ראשי האיגודים על כוונתם לפתוח בשביתה בת שלושה ימים בין התאריכים 24-26 בפברואר במהלכם לא יתקיימו צילומים לאף תוכנית טלוויזיה בשלושת הערוצים המסחריים.

בקול קורא מיוחד שהפיצו במהלך הכנס פעילי האיגוד נקראו כל עובדי תעשיית הטלוויזיה "לשתף פעולה עם שביתה זו ולא לאפשר לבעלי ההון ושלוחיהם, אבי ניר, יוחנן צנגן ויוסי ורשבסקי להמשיך לרמוס ברגל גסה את החוק במדינת ישראל ואת העושק המתמשך של פרנסתם של אלפי משפחות העובדים בתעשייה". העמדה המגובשת שהציגו הבוקר היוצרים לוותה באולטימטום לזכיינית במרכזו עומדת דרישת האיגוד להחזיר את ההפקות שבוטלו או הוקפאו, להתוות תוכנית עבודה כחוק לשנים 2009-2010 בתוך כחודש, ולהסדיר את חובות העבר של הזכייניות.

אסף כרמל, נציג איגוד היוצרים ששהה במקום, הדגיש את רמת הרצינות של השלב הבא במאבק, ואמר היום ל-nana10 כי "אנחנו לא רוצים לשבות וזו גם הסיבה שנתנו התראה כה ארוכה לזכייניות, כדי לתת להן הזדמנות לחזור מהם ממעשיהם הרעים. אבל אם לא תהיה ברירה זה בדיוק מה שנעשה".

לפני כחודש בדיוק, טרם החלה המערכה בדרום הגיע מאבק היוצרים לשיא חדש כאשר נציגי היוצרים פרצו לאולפני הרצליה בזמן שידור "ארץ נהדרת" משם מועברת בשידור חי התכנית. כשהגיעו המפגינים לאולפנים, חלקם קפץ מעל הגדר ובתוך כך כוחות משטרה גדולים הוזעקו לאזור ואף עצרו כאמור מספר מפגינים לחקירה. עוד לפני כן החל המאבק לשאת אופי אלים כאשר במספר תקריות, שכללו בין היתר הפגנה מול ביתו של בעל השליטה בזכיינית מוזי ורטהיים ומול מפעל קוקה קולה שבבעלותו, וכן הפגנות דומות מול ביתו של מנכ"ל רשת יוחנן צנגן ומול בית הורד בו ממוקם ערוץ 10.

בעקבות ההפגנה החליטה קשת ליטול יוזמה ושלחה מכתב ליוצרים בו היא מבקשת מהם לחדול מהמאבק משום שהיא אינה הכתובת הנכונה".

המאבק בין הצדדים החל על רקע טענתם של היוצרים כי הרשות לא מבצעת את תפקידה באכיפת הרגולציה בכל הנוגע לקיצוץ זכייניות הטלוויזיה בתקציבי הפקות המקור לשנה הקרובה עקב המשבר הכלכלי. היוצרים הוציאו מכתב חריף במסגרתו מחו על כך שיותר מ-3,000 עובדי הענף בישראל הוצאו במחי יד לאבטלה, כאשר התנהגות ראשי הזכייניות לדבריהם "הינה בריונות חסרת רסן, תוך נקיטת פעולה כוחנית, מונופוליסטית ובלתי חוקית בעליל, הבאה לנצל באופן ציני ומרושע את המשבר הכלכלי, תוך ניסיון להתחמק מכל מחויבויותיכם כלפי המכרז". היוצרים קבעו אולטימטום ולאחריו החלו במאבק כולל, שיערך לדבריהם עד להחזרת ההפקות.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "זכות השביתה היא זכותם הלגיטימית של איגודים מקצועיים. אנו שותפים למצוקתם של היוצרים – שהיא גם מצוקתנו - נוכח המשבר החמור בשוק הטלוויזיה שהביא, בין היתר, לקיצוץ השקעות בכל התחומים לרבות הפקות המקור. ללא התעשתות הרגולטורים אנו חוששים כי המשבר יילך ויחריף וכי 2009 תיזכר כשנה שבה חזרה הטלוויזיה הישראלית שנים רבות אחורה".

קשת ורשת בחרו שלא להגיב לדברים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by