בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
נגמרה המלחמה - מתחדשים הקיצוצים 
 
 הרצון לקצץ בתקציב חברת החדשות אינו מפתיע. יונית לוי מקוצצת    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים, אופיר בר-זוהר, Themarker

זכייניות ערוץ 2 ביקשו לקצץ כ-10% מתקציב חברת החדשות ל-2009

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר חודש מלחמתי בו משדרי החדשות תפסו נתח מרכזי בעוגת השידורים היומית, היום נודע כי חברת החדשות של ערוץ 2 נערכת לקיצוץ בתקציב השנה הקרובה. הקיצוץ העתידי יתבצע כתוצאה מבקשה של זכייניות הערוץ המחזיקות בחברת החדשות ביקשו לקצץ כ-10% מהסכום המיועד לחברה ב-2009. התקציב היה אמור לעמוד על כ-100 מיליון שקל, בדומה לתקציב 2008, ואולם בשלב זה נראה שיהיה קיצוץ בסכום שיושקע בחברת החדשות בשנה הבאה.

על פי ההערכות, הקיצוצים האחרונים נעשו בעקבות השתלטות משדרי החדשות על המסך והירידה בשידור פרסומות מאז תחילת המבצע בעזה, עובדה שבאופן טבעי לא נלקחה בחשבון בעת הקיצוץ הקודם. בשבוע שעבר אף הודיעו הזכיינות על הפסד ממוצע של 2-3 מיליון ש"ח בעקבות שידורי הלחימה בדרום.

אישור נוסף לקיצוץ הצפוי התקבל ביום שישי האחרון בעת פגישה לסיכום המלחמה שקיים מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2 אבי וייס עם כתבי החברה. במסגרת הפגישה אמר וייס לכתבים כי ייתכן שהחברה תיאלץ לוותר על כמה מהתכניות שהיא משדרת במסגרת הקיצוצים שיתבצעו בה במהלך 2009.

יו"ר דירקטוריון חברת החדשות, יהודה לנקרי, אישר את הדברים, ואמר: "אני מודע לצורך לקצץ בשל כורח הנסיבות. נשתדל למצוא דרכים לקצץ בלי לפגוע באיכות השידור". ב-31 בדצמבר אמור להתקיים דיון של ועדת הכספים של החברה בנושא זה, וההחלטות שיתקבלו בדיון יועלו זמן קצר לאחר מכן לאישור הדירקטוריון.

כל זכייניות הטלוויזיה המסחרית צפויות להפסיד ב-2008, כאשר הצפי הוא ששנת 2009 תהיה שנה קשה ביותר, שבה תצטמצם עוגת הפרסום. הזכייניות מקצצות כבר בימים אלה בהוצאות שוטפות, בהשקעה בתוכן ואף בכוח אדם, כך שהרצון לקצץ בתקציב חברת החדשות אינו מפתיע.

הקיצוצים הצפויים מצטרפים להודעת קשת לפני פחות משבועיים, בפעם השניה בחודשיים האחרונים, על קיצוץ נוסף של 10% מהוצאותיה מתקציב 2009. זאת לאחר שבקיצוץ הראשון הוחלט על הורדה של 15% מההשקעות בלוח המשדרים, הפקות וממחלקות נוספות. במסגרת אותו גל קיצוצים אתר מקו של קשת פיטר כ-20 מתוך 120 עובדיו כחודש וחצי לאחר שעלה לאוויר. ההערכות בתעשייה הן כי השלב הבא יהיה פתיחת חוזי הטאלנטים של הזכיינית, שעלולים לרדת בשיעורים של 10%-30% בדומה למה שנעשה בערוץ 10.

עוד על המשבר הכלכלי במדיה

מה קורה? עוד קיצוץ
גם קשת מפטרת
לונדון וקירנשבאום מוחשכים
הקורבנות הבאים: הטאלנטים
ארץ שובתת?
מיתון כלכליסט
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by