בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ארץ שובתת? 
 
 מהפסקות עבודה יזומות ועד השבתה כוללת. ועד עובדי ``הארץ``    צילום: אילוסטרציה    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

היום מסתיימת תקופת ההמתנה של ארגון העובדים ב"הארץ", מרגע הכרזתו לפני כשבועיים על סכסוך עבודה. בין הצעדים המתוכננים: מהפסקות עבודה יזומות באמצע היום, דרך הפגנות מול ביתו של שוקן ועד השבתה מלאה של המערכת. גורם בועד: "אנו מצפים ל100% היענות מצד העובדים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שלישי) הגיעו לסיומם 15 הימים הקבועים בחוק מרגע הכרזת ועד עובדי "הארץ" על סכסוך העבודה עד למועד החוקי שבו ניתן לנקוט צעדים ארגוניים בעיתון. בסוף השבוע הקרוב מתוכננת אסיפת עובדים בניצוחו של הועד, במטרה לגבש סדר פעולה חדש למאבק. על פי גורם בועד, בין שורת הצעדים שבכוונת הועד לנקוט נמצא "בנק מטרות" הכולל החל מהפסקות עבודה יזומות במהלך היום, דרך הפגנות מול ביתו של מו"ל העיתון שוקן כפי שפורסם לראשונה ב-nana10, ועד השבתה מוחלטת של העיתון.

סכסוך העבודה כולל בפועל את חברי מערכת העיתון בלבד המונה בין 350-400 עובדים. בועד לא מניחים שיצטרפו עובדים ממחלקות אחרות לתחילת המאבק, אולם על פי ראשיו הציפיה היא להיענות של 100% מכלל העיתונאים. בתחילת השבוע פרסם הועד קול קורא לעובדי העיתון במסגרתו הוא מאשים את ההנהלה בהתעלמות הפגנתית מבקשותיהם. "לצערנו", כתב ראשי הועד, "במהלך השבועיים האלה ההנהלה לא פנתה לנציגי הועד ולא ביקשה לנהל מו"מ כדי למנוע עימות בינה לבין העובדים. למעשה, ההנהלה אף הגבירה את קצב הפיטורים בעיתון, וניכר שאין בכוונתה לעשות ולו חצי צעד לשיפור יחסי העבודה בעיתון".

עם זאת, ל-nana10 נודע כי כבר היום ב-18.00 תתקיים ישיבה מיוחדת בין חברי הועד להנהלה, לאחר שקרוב לחודש לא התנהלו בין הצדדים מגעים פורמליים. אולם על פי גורמים בועד, עד כה היו הצעות שונות "מתחת לשולחן" מצד ההנהלה לסיים את המשבר אך לדבריהם "מדובר בפירורים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by